Kategorie

Ingredience

Produkty

Šalvěj

Salvia Sclarea Extract

Šalvěj

*Z ekologického zemědělství.

Stručná historie:

Šalvěj je považována za výjimečnou léčivou rostlinu a její účinky jsou známy a využívány již od starověku. Nejvíce se sbírají listy, bylina má však ještě květy, které jsou fialové a nať, která dosahuje do výšky až 70 cm.

Léčebné účinky a složení:

Díky jeho úžasně léčivým vlastnostem je výrazným bojovníkem proti pocení. Má uklidňující účinky při problémech s trávením a celkově se zažívacím ústrojím. Navíc nabízí hojivé a desinfekční účinky, působí tedy proti výskytu různých bakterií.

Pomáhá i v léčbě aftů, uvolňuje hlen a tím napomáhá ke snadnějšímu vykašlávání, či může posloužit i jako účinné kloktadlo.

Šalvěj a pleť:

Má velkou schopnost zadržovat v pokožce vodu, proto je v kosmetice hojně využívána jako přírodní zvlhčovač. Dává pokožce také pocit síly a pevnosti, osvěžuje, čistí a má hojivé a zvlhčující vlastnosti.

Olej z levandulové šalvěje má dezinfekční, adstringentní a uklidňující účinky. Ulevuje na duši a pomáhá při oslabení organismu.

Extrakt z šalvěje brání podráždění, čistí pokožku a má antiperspirační účinky. Pokožku chrání, dezinfikuje a dodává jí jas.

Šalvěj muškátová má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Účinně bojuje proti plísním a bakteriím. Léčí a hojí rány a vypíná pleť.

Šalvěj a vlasy: 

Poskytuje vlasům sílu a dodává jim přirozený lesk a též slouží k účinnému odstranění lupů. Je vysoce hydratační, stimuluje růst vlasů a pomáhá je udržet zdravé.

Šalvěj muškátová působí při nadměrném vypadávání vlasů.

Zajímavost:

Bylina se však nedoporučuje používat v nadměrném množství, jelikož obsahuje thujon, který je jedovatý.

Produkty obsahující Šalvěj

Kam pokračovat ve čtení

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Pupínek, vřídek, akné - kdo by to neznal, čas od času se objeví i na té nejdokonalejší tváři a v ten nejméně vhodný moment. Co dělat a co naopak nikdy nedělat, když se objeví pupínek? Co spolehlivě zabere a pomůže postižené místo rychle vyhojit?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.