Kategorie

Ingredience

Produkty

Šalvěj

Salvia Sclarea Extract

Šalvěj

*Z ekologického zemědělství.

Stručná historie:

Šalvěj je považována za výjimečnou léčivou rostlinu a její účinky jsou známy a využívány již od starověku. Nejvíce se sbírají listy, bylina má však ještě květy, které jsou fialové a nať, která dosahuje do výšky až 70 cm.

Léčebné účinky a složení:

Díky jeho úžasně léčivým vlastnostem je výrazným bojovníkem proti pocení. Má uklidňující účinky při problémech s trávením a celkově se zažívacím ústrojím. Navíc nabízí hojivé a desinfekční účinky, působí tedy proti výskytu různých bakterií.

Pomáhá i v léčbě aftů, uvolňuje hlen a tím napomáhá ke snadnějšímu vykašlávání, či může posloužit i jako účinné kloktadlo.

Šalvěj a pleť:

Má velkou schopnost zadržovat v pokožce vodu, proto je v kosmetice hojně využívána jako přírodní zvlhčovač. Dává pokožce také pocit síly a pevnosti, osvěžuje, čistí a má hojivé a zvlhčující vlastnosti.

Olej z levandulové šalvěje má dezinfekční, adstringentní a uklidňující účinky. Ulevuje na duši a pomáhá při oslabení organismu.

Extrakt z šalvěje brání podráždění, čistí pokožku a má antiperspirační účinky. Pokožku chrání, dezinfikuje a dodává jí jas.

Šalvěj muškátová má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Účinně bojuje proti plísním a bakteriím. Léčí a hojí rány a vypíná pleť.

Šalvěj a vlasy: 

Poskytuje vlasům sílu a dodává jim přirozený lesk a též slouží k účinnému odstranění lupů. Je vysoce hydratační, stimuluje růst vlasů a pomáhá je udržet zdravé.

Šalvěj muškátová působí při nadměrném vypadávání vlasů.

Zajímavost:

Bylina se však nedoporučuje používat v nadměrném množství, jelikož obsahuje thujon, který je jedovatý.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.