Kategorie

Ingredience

Produkty

Sapan ostnitý

Caesalpinia spinosa fruit extract

Sapan ostnitý

Stručná historie:

Jedná se o keř, či v podstatě strom, který pochází z Jižní Ameriky (pohoří And), konkrétně z Peru. Vysazuje se v mnoha klimaticky vhodných oblastech světa (od Kalifornie až po Argentinu, rovněž v jižní a střední Asii). Roste v suchých lesích a křovinách, v horských údolích, na skalnatých a kamenitých svazích, stoupá až do nadmořské výšky okolo 3400 m.

Dosahuje do výšky 2–5 metrů a má tmavě hnědou barvu. Co se týče listů, jsou střídavé řapíkaté a až 10 cm dlouhé. Plodem je červeně naběhlý lusk, který je 6–12 cm dlouhý.

Sapan ostnitý složení:

Obsahuje třísloviny jinak taniny:
Taniny neboli třísloviny, jedny z nejúčinnějších léčiv získávaných z přírodních látek rostlinného původu. Kromě antiseptických a antioxidačních vlastností jsou také schopny vytvářet komplexy s dalšími molekulami, které následně tělo detoxikují.

Jsou obsaženy např. v bobulovinách a dalších druzích ovoce, ve vlašských ořechách, kávových a kakaových bobech, v listech yzopu, tymiánu, šalvěje, v luštěninách, v čaji (nejvíce v zeleném, který  však nebyl podroben fermentaci).

Taniny jsou výborné antioxidanty, jsou to organické kyseliny, které farmaceutický průmysl dnes velmi propaguje. Taniny se často považují za barviva, jsou to sloučeniny flavonoidového typu, které působí obdobně jako bioflavonoidy. Bioflavonoidy neboli vitamín P – tato skupina je pro naše tělo spíše lékem.

Léčebné účinky:

Výborné k ošetření spálenin a různých menších ranek. Pomáhá k zastavení krvácení. Zajímavostí je i fakt, že má silné stahující účinky, pleť je tedy nejdříve napnutá, později se ale pokožka povolí a stane se nádherně hebkou. Dále zabraňuje v šíření různých infekcí  a výrazně bojuje proti zánětu.

Produkty obsahující Sapan ostnitý

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.