Kategorie

Ingredience

Produkty

Sezamový olej*

Sesamum indicum seed oil

Sezamový olej*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Sezamový olej byl používán jako kosmetika už ve starověkém Babylonu. A to díky vysokému obsahu vitaminu E, který mu dává antioxidační vlastnosti. Jedná se o miniaturní 2 mm semínko a je považováno za jedno z nejstarších koření na celé planetě.

V čínské medicíně ho využívali pro léčbu jater či celkově žaludečního traktu.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje řadu důležitých vitamínů, jako je B1, B2 a A, minerálů – hořčík, železo, zinek a nebo fosfor. Pomáhá v léčbě osteoporózy, měli by ho konzumovat hlavně ženy a převážně ty, co jsou těhotné. Má blahodárné a klidnící účinky na náš organismus.

Ten, kdo trpí častým a dráždivým kašlem a komplexně je doporučován hlavně pro ty, kteří trpí horkokrevností, tedy více se potí. Navíc výrazně bojuje proti kardiovaskulárním nemocem a proti vysokému tlaku.

Sezamový olej a pleť:

Pomáhá tak eliminovat volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí pokožky. Sezamový olej také obsahuje velké množství kyseliny linolové, esenciální mastné kyseliny, která působí i v nejvzdálenějších vrstvách pokožky a zabraňuje ztrátě kožní vody.

Proto se doporučuje v případě dermatitidy, což je typ zánětu, který se vyznačuje suchou kůží. Různé klinické studie ukázaly, že použití sezamového oleje změkčuje pokožku a výrazně snižuje ztrátu vody pokožce.

Sezamový olej a vlasy:

Výrazně podporuje růst vlasů a to díky tomu, že po jeho nanesení se lépe prokrví pokožka na naší hlavě. Navíc jsou vlasy přirozeně lesklé a plné života a vlasy chrání, jelikož je chrání před nebezpečným UV zářením.

Zajímavost:

Díky jeho antibakteriálním vlastnostem, je užitečným pomocníkem v boji proti vším.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.