Kategorie

Ingredience

Produkty

Šípkový olej*

Rosa Moschata Oil*

Šípkový olej*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Šípkový olej je extrahován ze semen šípkových růží (Růže Mošusová – Divoká růže) pocházejících z Evropy nebo z Chile, a to převážně za studena. První zmínky, kdy se poprvé šípek objevil a následně jeho účinné léčebné vlastnosti jsou popsány v anglosaském herbáři, který je až z 11. století.

Nejkvalitnější šípkový olej produkuje Chile a právě tuto nejvyšší kvalitu používá společnost  BIOEARTH ve svých produktech řady BIOprotettiva

Metoda získávání:

BIOEARTH vybírá nejlepší přírodní organická semena chilských rostlin a provádí zpracování výhradně v Itálii v souladu s nejpřísnějšími standardy kvality, bez použití rozpouštědel nebo procesu zvyšování teploty, který by mohl poškodit přirozenou strukturu vzácného oleje. Olej je tedy lisovaný za studena, jedná se o certifikovanou BIO kvalita, potravinářské jakosti.

Zajímavost:

Mechanická extrakce oleje ze šípkové růže Rosa Mosqueta za studena má velmi nízký výnos: z tuny plodů se získá pouze 8 kg oleje. Surový olej získaný touto metodou se liší od běžného rafinovaného oleje svou intenzivní lososovo-oranžovou barvou. Takto získaný olej je organický, vhodný pro potravinářské i kosmetické použití.

Složení a léčebné účinky:

Velmi bohatý na cenné polynenasycené mastné kyseliny a prospěšné funkční složky, které pomáhají pokožce udržovat její přirozenou a fyziologickou integritu,  viditelně snižuje známky stárnutí (vrásky, ochablá pleť, ztráta elasticity), minimalizuje dopady způsobené environmentálními agresemi. Účinný při léčbě nedokonalostí – jizvy, strie, spálení od slunce, stařecké skvrny, redukuje mimické vrásky, působí proti předčasnému stárnutí kožních tkání, výborný na suchou a poškozenou pokožku (ekzémy), a také na kůži zničenou akné.

Co obsahuje šípkový olej

Olej obsahuje kyselinu olejovou a linolovou, vitamín A a lykopen. Dále vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin (linolových a linolenových), které jsou nezbytné pro syntézu prostaglandinů, látek zodpovědných za procesy membránové regenerace a obnovy tkání pokožky. K esenciálním mastným kyselinám se přidá přítomnost kyseliny transretinoové, izomeru vitaminu A, jenž pokožku viditelně osvěžuje, zjemňuje a zpevňuje.

Olej je bohatý na  esenciální mastné kyseliny (omega 6, omega 3, kyselina linolová), antioxidanty a vitamíny (retinol – vitamín A, vitamín C, E), což ho činí vhodným pro kosmetické použití. Dále pak draslík, vápník či hořčík.

Šípkový olej a pleť:

Šípkový olej má úžasnou schopnost rychle se vstřebat, bez pocitu mastnoty a těžkosti. Říká se mu také suchý olej. Kůže ho rychle přijme. Patří mezi oleje, které nezanáší póry.

Obsahuje také mnoho antioxidantů a vitamínů, které stimulují tvorbu kolagenu, zpomalují příznaky předčasného stárnutí pleti a výskytu vrásek.

Pomáhá bojovat proti foto-stárnutí (skvrn na kůži a vrásky), a to díky antioxidantům a esenciálním mastným kyselinám, které působí proti ztrátě kolagenu, ke kterému dochází v důsledku vystavení slunci.

Díky obsahu vitamínu A, je pokožka lépe hydratována a chráněna. Vytvoří se ochranná bariéra, která zabraňuje ztrátě kožní vody, tím udržuje dobrou elasticitu pokožky.

Produkty obsahující Šípkový olej*

Kam pokračovat ve čtení

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Pupínek, vřídek, akné - kdo by to neznal, čas od času se objeví i na té nejdokonalejší tváři a v ten nejméně vhodný moment. Co dělat a co naopak nikdy nedělat, když se objeví pupínek? Co spolehlivě zabere a pomůže postižené místo rychle vyhojit?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.