Smilový extrakt*

Helichrysum Stoechas Flower Extract*

Smilový extrakt*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Smil je léčivá rostlina, která roste na otevřených a slunných oblastech v blízkosti moře, převážně tedy u Středozemního. Jeho název pochází ze staré řečtiny a znamená zlatá levandule. Má krásně tvarované žluté květy, které se suší a rostou na stálo zeleném nízkém keříku.

Složení a léčivé vlastnosti:

Má vysoký obsah flavanoidů a acetofenonu s antioxidačními vlastnostmi, proto chrání před volnými radikály, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí pleti.

Nabízí také protizánětlivý účinek, protože obsahuje fenolické sloučeniny. Bylo prokázáno, že tyto sloučeniny zabraňují otokům, vhodné pro citlivou pokožku a podrážděnou pokožku.

Napomáhá k léčbě trombózy a to tak, že rozpouští jednotlivé krevní sraženiny. Navíc zmírňuje záněty v těle a celkově chrání nervový systém.

Smil a pleť:

Díky jeho antibakteriálním účinkům se používá ve formě krémů na rozpraskanou kůži, nebo v případě artritidy či revmatismu. Bohatě také hojí popáleniny, či jizvy na Vaší pleti.

Zajímavost:

Lidé ho přidávají do různých pokrmů, mimo jiné salátů, polévek či jako koření na maso.

Kam pokračovat ve čtení

Přivítejte novou kosmetickou značku BIOEARTH

Přivítejte novou kosmetickou značku BIOEARTH

Máme obrovskou radost. Po více jak roku usilovné práce se nám povedlo získat zastoupení výjimečné přírodní certifikované kosmetiky BIOEARTH. Věříme, že si Vás její super kvalitní přípravky pro krásu, zdraví a wellness získají tak jako nás.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti i tu nejcilivější dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztiratelnost. Dejte sbohem hutný krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Sluníčko je úžasné, dodává nám energii, nádech opálení, tělo produkuje potřebným vitamín D. Bohužel je také velmi agresivní, způsobuju nevratné poškození buněk, předčasné stárnutí pleti, různé alergie, pigmentové skvrny a je proto velmi důležité zvolit správnou ochranu. A to nejen v létě, ale i v průběhu celého roku.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.