Kategorie

Ingredience

Produkty

Smilový extrakt*

Helichrysum Stoechas Flower Extract

Smilový extrakt*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Smil je léčivá rostlina, která roste na otevřených a slunných oblastech v blízkosti moře, převážně tedy u Středozemního. Jeho název pochází ze staré řečtiny a znamená zlatá levandule. Má krásně tvarované žluté květy, které se suší a rostou na stálo zeleném nízkém keříku.

Složení a léčivé vlastnosti:

Má vysoký obsah flavanoidů a acetofenonu s antioxidačními vlastnostmi, proto chrání před volnými radikály, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí pleti.

Nabízí také protizánětlivý účinek, protože obsahuje fenolické sloučeniny. Bylo prokázáno, že tyto sloučeniny zabraňují otokům, vhodné pro citlivou pokožku a podrážděnou pokožku.

Napomáhá k léčbě trombózy a to tak, že rozpouští jednotlivé krevní sraženiny. Navíc zmírňuje záněty v těle a celkově chrání nervový systém.

Smil a pleť:

Díky jeho antibakteriálním účinkům se používá ve formě krémů na rozpraskanou kůži, nebo v případě artritidy či revmatismu. Bohatě také hojí popáleniny, či jizvy na Vaší pleti.

Zajímavost:

Lidé ho přidávají do různých pokrmů, mimo jiné salátů, polévek či jako koření na maso.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.