Kategorie

Ingredience

Produkty

Šnečí extrakt

Snail Secretion Filtrate**

Šnečí extrakt

Stručná historie:
Sílu extraktu ze Šneka znali již v antickém Řecku a to především slavný léčitel Hippokrates, ten ho využíval k léčbě různých zánětů. V současné době se přidává do různých krémů, sér, nebo balzámu na rty a to především pro své omlazovací účinky.

Složení a léčebné účinky:
Obsahuje velký podíl kyseliny Glykolové, ta má silné vyhlazující účinky, dále mezi její přednosti patří obnova pleťových buněk. Zvláště pak prokrví a zlepšuje celkový vzhled pleti, včetně její elasticity.
Ve Šnečím extraktu se také nachází řada tolik potřebných vitamínů A, E, dále se ve slizu nachází elastin a alantoin. Velice důležité látky, díky kterým je naše pokožka krásně pevná a pružná. V neposlední řadě má hydratační účinky.

Šnečí extrakt a pleť:
Nabízí velké množství kyseliny Hyaluronové, proteoglykany. Obě tyto látky chrání naši pokožku, před různým škodlivým zářením, jako je UV. Extrakt má anti-aging efekt, zjemňuje vrásky a z pokožky odstraňuje přebytečný maz.
Má úžasné bělící schopnosti a tím zamezuje tvorbě pigmentových skvrn. Vynikající také pro ty, které trápí akné. Pro své léčebné účinky se využívá hlavně v případě spálení pokožky, např. od slunečných paprsků.

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.