Kategorie

Ingredience

Produkty

Sorbitan stearát

Sorbitan stearate

Sorbitan stearát

Vznik:

Sorbitan je složen ze sorbitolu, což je alkoholický cukr a kyseliny stearové. Alkoholický cukr je obsažen převážně v ovoci a užívá se jako náhradní sladidlo při výrobě pečiva, sladkostí nebo žvýkaček. Je používán jako náhradní sladidlo pro diabetiky. A kyselina stearová patří mezi karboxylové kyseliny, které se vyskytují ve všech živých organismech i rostlinách.

Jako složka, je sorbitan šetrný k životnímu prostředí.

Sorbitan v kosmetice:

V kosmetice funguje jako emulgátor. Spojuje tak olej a vodu dohromady. Je povolený v certifikované přírodní kosmetice.

Sorbitol má jemnou, nasládlou vůni,takže se občas používá jako parfemace.

Sorbitan a pleť:

K pokožce je velice šetrný a není agresivní.

Sorbitan a vlasy:

Zklidňuje pokožku hlavy.

Produkty obsahující Sorbitan stearát

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kůže je v zimě vystavena řadě agresí, které negativně ovlivňují její zdraví, vzhled a celkový komfort. Trápí nás suchost, pnutí, šupinky, častěji se objevuje ekzém, různé lišeje a začervenání. Celkově je pleť citlivější a náchylná k podráždění. Co pomůže? Jak pleť ochránit a správně o ni pečovat? Důležité je hydratovat, vyživovat a chránit.

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.