Kategorie

Ingredience

Produkty

Stearan hořečnatý

MAGNESIUM STEARATE

Stearan hořečnatý

Stearát hořečnatý je organická sloučenina, která vzniká spojením síranu hořečnatého a kyseliny stearové (ta se přirozeně vyskytuje v rostlinných i živočišných tucích.) Může být také označen za hořečnatou sůl kyseliny oktadekanové.

Je to pevná látka nerozpustná ve vodě, která se používá ve formě bílého, jemného prášku s nenápadnou vůní.

Používá se ve farmaceutickém, kosmetickém a potravinářském průmyslu.  Využívá se jako emulgátor, stabilizátor, protispékavá látka, ve farmaceutickém průmyslu nejčastěji jako plnidlo při výrobě tobolek a tablet, v potravinářství do tvrdých cukrovinek.

V kosmetickém průmyslu pak především do dekorativní kosmetiky, např. kompaktní pudry, tvářenky, oční stíny. V emulzích se rozptyluje do olejové fáze, vytváří texturu a zabraňuje oddělování, čímž produkty stabilizuje – bývá tedy součástí make-upů, rtěnek, balzámů,.. Přípravkům dodává hutnou mléčnou texturu, zvlhčuje a zajišťuje lepší roztíratelnost.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.