Kategorie

Ingredience

Produkty

Stearan hořečnatý

MAGNESIUM STEARATE

Stearan hořečnatý

Stearát hořečnatý je organická sloučenina, která vzniká spojením síranu hořečnatého a kyseliny stearové (ta se přirozeně vyskytuje v rostlinných i živočišných tucích.) Může být také označen za hořečnatou sůl kyseliny oktadekanové.

Je to pevná látka nerozpustná ve vodě, která se používá ve formě bílého, jemného prášku s nenápadnou vůní.

Používá se ve farmaceutickém, kosmetickém a potravinářském průmyslu.  Využívá se jako emulgátor, stabilizátor, protispékavá látka, ve farmaceutickém průmyslu nejčastěji jako plnidlo při výrobě tobolek a tablet, v potravinářství do tvrdých cukrovinek.

V kosmetickém průmyslu pak především do dekorativní kosmetiky, např. kompaktní pudry, tvářenky, oční stíny. V emulzích se rozptyluje do olejové fáze, vytváří texturu a zabraňuje oddělování, čímž produkty stabilizuje – bývá tedy součástí make-upů, rtěnek, balzámů,.. Přípravkům dodává hutnou mléčnou texturu, zvlhčuje a zajišťuje lepší roztíratelnost.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.