Kategorie

Ingredience

Produkty

Trehalóza

Trehalose

Trehalóza

Trehalóza je přírodní sacharid, který se skládá ze dvou molekul glukózy, patří mezi druhy cukrů, přesněji je to neredukující cukr ze skupiny disacharidů, přirozeně se vyskytující v mořských řasách, droždí, v rostlinách i v tělech většiny organismů (jako jsou např. bakterie, kvasinky, houby, prvoci, hmyz,…).

Trehalóza je naprosto bezpečná látka, nemá žádné negativní účinky na lidské zdraví a nezatěžuje životní prostředí, v přírodě je dobře odbouratelná. Podporuje správnou činnost pleťových buněk.

Funguje jako přírodní antioxidant, pleť tedy chrání před škodlivými vnějšími vlivy, volnými radikály a tím předchází i jejímu stárnutí.  V kosmetice se používá pro zvlhčení pokožky, bývá součástí krémů a tělových mlék, také se přidává do deodorantů a osvěžovačů, kde slouží jako aroma, má schopnost pohlcovat a redukovat nepříjemné pachy.

Má jemnou, sladkou vůni a současně potlačuje hořké tóny.  Můžeme ji najít ve složení pleťové kosmetiky, krémů na ruce, v šamponech, kondicionérech a také například ve sprchových gelech.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.