Kategorie

Ingredience

Produkty

Tripeptid

PALMITOYL TRIPEPTIDE-5

Tripeptid

Tripeptid a pleť:

Palmitoyl tripeptid-5 je tvořen řetězci aminokyselin a má schopnost proniknout epidermis a vstoupit hluboko do dermis, kde stimuluje produkci kolagenu a zdravý růst tkání. Jedná se o vysoce bioaktivní peptid s hlubokým pronikáním do kůže, který je získáván syntetickou metodou. Urychluje syntézu kolagenu v kůži, dále studie naznačují, že tento peptid má také schopnost komunikovat s kožními buňkami a zabraňovat toxinům, pronikat do pleti.

Palmitoyl Tripeptide-5 pomáhá každé buňce udržovat si své zdraví a říká jí, jak správně fungovat, a dává jí pokyny, co dělat. Tento typ komunikace je životně důležitý, zejména pokud jde o anti-aging, protože když buňky nedokáží správně komunikovat, produkce kolagenu může drasticky zpomalit a způsobit předčasné stárnutí a vrásky.

Protože Palmitoyl Tripeptide-5 pracuje zevnitř ven, výsledky jsou viditelné velmi rychle o proti běžnému kolagenu např. ze zvířecí tkáně.

Pleti a našim buňkám dodává energii a sílu. Stimuluje kolagenní vlákna a přispívá k tvorbě nových. Chrání proti volným radikálům, má antioxidační účinky. Silně protizánětlivý.

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.