Kategorie

Ingredience

Produkty

VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT

VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT

VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT

Vanilovník plocholistý, nebo také vanilka pravá, je stálezelená liánovitá orchidej z čeledi Orchidaceae (vstavačovitých). Pěstuje se pro její plody – válcovité tobolky dlouhé asi 16-30 cm se spoustou drobných semen, které obsahují aromatickou látku zvanou vanilin. Extrakt se získává právě z vanilkového lusku a společně s dalšími vonnými éterickými oleji se používá k aromatizaci, nebo jako koření – vanilka. Jedná se o ryze přírodní výtažek, má velmi příjemné, lehce nasládlé balzamické aroma.

Různé odrůdy vanilky pochází především z Mexika, z ostrovů Madagaskar, přilehlých Seyschelských a Komorských ostrovů, Réunionu, i Indonésie nebo Tahiti.

Plody se sklízejí, pokud začnou žloutnout. Hnědočerná barva a charakteristické aroma se rozvinou až během fermentace semeníků vanilky. Účinné látky extraktu z plodů Vanilla Planifolia jsou fenolický aldehyd vanilin, piperonal, dále obsahuje také vodu, alkohol, sacharidy, bílkoviny, tuk, je bohatá na draslík, sodík, vápník, mangan, fosfor, hořčík, železo, měď, vitamin B a omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny a další látky. Z vanilky se získává vanilkový extrakt, je možné připravit éterický esenciální olej, vanilkovou tinkturu či prášek.

V lékárenství se používá při problémech s trávením, je výborným antioxidantem, posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak a má protirakovinné vlastnosti. Ve formě oleje se doporučuje k inhalování – snižuje pocity únavy a navozuje dobrou náladu, celkově pozitivně ovlivňuje mozkovou činnost a funkci nervové soustavy.

Má široké využití v gastronomii, v kosmetickém průmyslu, je vhodná pro aromaterapie. Extrakt z plodů Vanilla Planifolia má aromatizující účinek a díky tomuto typickému jemnému aroma se používá pro zvýraznění chutí a vůní. Použití je převážně v potravinářském průmyslu jako cukrářské koření, nebo jako přísada čokolád. Dále při výrobě vonných komplexů pro parfémový a kosmetický průmysl.

Jako součást kosmetických produktů je často použit jako parfemační složka, může napomáhat při problémech s různými typy kožního onemocnění, jako jsou plísně, ekzémy, dermatitida a další.  Extrakt z vanilky se používá při výrobě parfémů, regeneračních krémů, dětských olejů nebo jako součást mýdel, tělových produktů, sprchových gelů. Vanilka je naprosto bezpečná a nesenzibilní látka, jen u některých jedinců se ve velmi vzácných případech může projevit alergie.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.