Kategorie

Ingredience

Produkty

Verbena

Verbena officinalis leaf rectified oil

Verbena

Stručná historie:

Původ sporýše lékařského alias verbeny sahá od Středozemního moře na východ až po Himaláje, na jich na Kapverdy a Etiopii. Po čase se dostal na všechny kontinenty a nyní ho nalezneme po celém světě.

Složení a léčebné účinky:

Verbena se používá při potížích as bolestmi zad, anorexií, nechutenstvím k jídlu, při průjmu, bolestech v krku nebo kašli. Skvělý je při svalových křečích, nachlazeních nebo i neplodnosti.

Obsahuje esenciální oleje, hořčiny, které zlepšují trávení a třísloviny, které chrání před infekcí.

Má citrusovou, svěží a povzbuzující vůni.

Verbena a pleť:

Verbena je k pleti velice šetrná. Léčí záněty, takže je ideální na problematickou, aknózní a nečistou pleť. Hodně se používá i na detoxikaci organismu a působí protizánětlivě. Pleť je díky ní čistá a krásně zklidněná.

Verbena a vlasy:

Účinně regeneruje pokožku hlavy a dodává vlasům nádhernou citrusovou vůni. Funguje skvěle proti tvorbě lupů a hojí bolavá místa.

Zajímavost:

Sporýš měl napříč kulturami vždy dost vysoké postavení. Říkalo se, že má mocnou sílu. Nadpozemský původ mu byl prý dán ze slz zármutku egyptské bohyně nebo když byl přikládán na rány Ježíše Krista po ukřižování. Vždy byl totiž považován za výjimečnou rostlinu.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.