Kategorie

Ingredience

Produkty

Výtažek z kávy*

Coffea Arabica Seed Extract*

Výtažek z kávy*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Výtažek z kávy je získaný z opražených semen „Coffea Arabica“ z ekologického zemědělství. Semena rostou na keři zvaném Kávovník a pěstovat ho můžete dokonce i doma.

Jestli si nebudete vědět rady, kdy tento zázrak zalít, poznáte to podle listů, které budou svěšené směrem dolů. Původem pochází z tropických pásů a z jeho semen vzniká káva, která se praží.

Složení a léčebné účinky:

Je vědecky dokázáno, že v jednom hrníčku kávy můžeme najít mnoho vitamínů, jako B1, B2, dále minerály – draslík, fosfor nebo hořčík, který je velmi prospěšný pro správné fungování našeho těla.

Při pravidelné konzumaci je prokázáno, že se snižuje riziko určitých chorob, mezi nejznámější patří buď Alzheimerova, či Parkinsonova choroba. V kávových zrnech se totiž vyskytuje kofein, který je velmi prospěšný pro naši paměť.

Káva obsahuje velké množství xantinů a polyfenolů, které přispívají k léčbě obezity. Xantiny zvyšují v našem těle látku AMP, což znamená snížení akumulace tuku.

Káva a pleť:

Extrakt z kávy stimuluje cirkulaci krve, která dodává naší pokožce jas a zářivost, což pomáhá snižovat známky únavy v obličeji.
Kromě toho má káva antioxidační a energizující vlastnosti, neboť tvoří ochrannou bariéru, která chrání pokožku tím, že zachycuje volné radikály a brání pokožce konzumovat vlastní antioxidanty.

V současnosti je velmi oblíbený peeling z kávy, kdy jednotlivé částečky, pleť krásně prokrví, vyhladí a vypne.

Káva a vlasy:

Působí proti vypadávání vlasů.

Zajímavost:

Kofein bojuje proti únavě, káva má tedy tendenci tělo opět „nabudit“.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.