Kategorie

Ingredience

Produkty

Maliny*

Rubus Idaeus Fruit Extract

Maliny*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Malina pochází z Evropy, její původ je ve starověkém Řecku, kde je dobře známá a ceněná, odtud se později rozšířila do celého světa. Dříve se používala jako přírodní lék, proti stárnutí pleti. V dnešní době existuje, již několik barevných odrůd (žlutá, červená či fialová) a nechybí v téměř žádné zahrádce.

Složení a léčebné účinky:

Malina je extrémně bohatá na fenolové sloučeniny, jako jsou antokyanosidy, antokyany, flavonoidy, flavonoly, fenolové kyseliny, polyfenoly, taniny a kyselinu askorbová (vitamín C). Tyto sloučeniny jsou velmi silnými antioxidanty – brání pokožce před oxidačními procesy, které způsobují předčasné stárnutí pleti, chrání buňky proti poškození způsobenému volnými radikály.

Dále jsou v nich obsaženy stopy vápníku či zinku. Bojuje proti cukrovce, komplexně posiluje naší obranyschopnost a zpevňuje naše kosti a zuby.

Maliny a pleť:

Malina obsahuje vysoký podíl rutinu – výborná péče na citlivou, začervenalou pleť, rozšířené žilky, kuperózu. Malina má anti-agingové účinky, zabraňuje ucpávání pórů, chrání proti foto stárnutí a tvorbě pigmentových skvrn. Léčí různé kožní choroby, popřípadě záněty.

Extrakt z malin má silné antioxidační účinky, pleť rozjasňuje, čistí a zpevňuje.

Maliny a vlasy:

Zlepšuje kvalitu vlasů a podporuje jejich zdravý růst.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.