Kategorie

Ingredience

Produkty

Zázvor

Zingiber officinale Root Extract

Zázvor

Stručná historie:

Pěstování zázvoru se traduje již několik tisíc let. Původem je z Číny, a v pozdější době se začal pěstovat také v Indii. Do Evropy se dostal především díky arabským obchodníkům. Ve Starověkém Římě sloužil jako ingredience, která se přimíchávala do cukrovin a sladkých pokrmů. Jedná se oddenek, který roste nad zemí a většinou je uvnitř žlutý.

V dnešní době, se nejvíce využívá jako koření do různých asijských pokrmů.

Léčebné účinky:

Zázvor je nejvíce spjatý s čajem v případě nachlazení, kdy zázvor stačí pouze nakrájet na drobná kolečka a zalít horkou vodou. Čím více oddenků, tím je čaj silnější. Díky jeho vlastnostem redukuje cholesterol, navíc působí protizánětlivě, a co jistě ocení těhotné ženy, odbourává nevolnost, která je s těhotenstvím spojená. V neposlední řadě působí i jako silné afrodiziakum.

Zázvor obsahuje širokou škálu kyselin, jako je linoleová, askorbová a glutamová. Dále aminokyseliny, éterické oleje a různé minerály, jako je hliník, fosfor, kobalt, zinek a mangan.

Zázvor a pleť:

Zázvor má silné čistící účinky, pleť tedy čistí a následně jí zklidňuje. Nejvíce se využívá tehdy, když pleť ztrácí kolagen, je ochablá, celkově povadlá a unavená. Pleť omlazuje, vypíná a povzbuzuje. Má silné hojivé účinky, ocení ti, kteří bojují s akné nebo s akutním kožním onemocnění „psoriáza“.

Extrakt ze zázvoru pokožku také rozjasňuje, jedná se o velmi silný antioxidant, který hrání proti volným radikálům, které způsobují předčasné stárnutí .

Zázvor a vlasy:

Vlasy výrazně oživí, zaceluje poškozené konečky a komplexně posiluje jejich strukturu. Ovšem nejvíce se využívá v boji proti padání vlasů.

Zajímavost:

Je také často podáván pacientům, kteří dochází na chemoterapii, jelikož výrazně snižuje zažívací potíže, popř. nevolnost.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.