Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

První jarní sluníčko je tu a co to jde čerpáme a nasáváme energii.

Sednout si na zahrádku, dát si svoji oblíbenou kávu a hezky vystavit svou tvář sluníčku nebo ještě vyrazit na poslední lyžovačku a užít si jak sněhu tak i sluníčka, to je jednoduše blaho.

Ano, sluneční záření je pro nás prospěšné, tělo produkuje tolik potřebný vitamin D. Bohužel slunění má i druhou odvrácenou stránku:

 • způsobuje nevratné poškození buněk – DNA změny ( rakovina kůže)
 • předčasné stárnutí pleti – poškození kolagenových vláken, elastinu
 • uvolňují se volné radikály
 • estetické změny – pigmentové skvrny

 

POZOR! Jestli si myslíte, že předčasné stárnutí pleti způsobí pouze to, když se na sluníčku spálíte, máme pro vás špatnou zprávu. I malé množství UV záření v kůži spouští procesy vedoucí ke vzniku vrásek!

A právě jarní nebo horské sluníčko je velmi zrádné.  Ochranné krémy často nepoužíváme, vždyť přeci léto je ještě daleko. Opak je však pravdou.

Jak tedy účinně a bezpečně chránit tvář před sluníčkem po celý rok?

 

Doporučujeme naši NOVINKU OCHRANNÝ KRÉM FPS 30 z řady  DETOX

 

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Co znamená FPS? Není to překlep na místo známého SPF?

Ujišťujeme Vás, že FPS 30 je správně a co tedy znamená?

Pro společnost NAOBAY, která tento unikátní produkt vytvořila je bezpečnost a ochrana našeho zdraví a životní prostředí na prvním místě. Čistota použitých přírodních ingrediencí, způsob výroby, použité obaly… Označení certifikátem ECOCERT ORGANIC nebo COSMOS jsou zárukou kvality a bezpečnosti.

Jednoznačně říkají NE CHEMICKÝCH FITRŮM  a ve svém ochranném krému používají pouze filtry fyzikální neboli minerální – oxid zinečnatý a titaničitý, zkratka FPS.

Proč jsou nebezpečné chemické filtry?

Chemické filtry jsou obzvláště toxické pro korálové útesy a mají nízkou biologickou rozložitelnost, navíc jsou nebezpečné pro naše tělo.

Chemické filtry jsou organické sloučeniny, které pronikají do pokožky, a tam pohlcují UV záření. Vytvoří se chemická reakce, UV záření se přemění na teplo. Bohužel chemické filtry produkují volné radikály a tím poškozují buňky a způsobují tak nevratné změny. Narušují také hormonální rovnováhu, hromadí se v našem těle a často způsobují alergické reakce.

Vždy si důkladně pročtěte složení daného produktu a vyvarujte se: Oxybenzone, Benzophenon-1, Benzophenon-2, Benzophenon-3, Benzophenon-4, t-Butyl-methoxydibentoylmethan (BMDM), Homosalat (HMS), 4-Methylbenzylidencampher (3-BC), Ethylhexyl-dimethylPABA, Octyl-dimethyl-PABA, Ethylhexyl-Methoxycinnamat, Octylmethoxycinnamat (OMC).

Minerální filtry účinná a bezpečná ochrana

Nejčastěji je používán oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto minerální filtry nezatěžují pleť, tělo a jsou ekologické.

Velká výhoda – mohou se aplikovat těsně před pobytem na slunci. Pleť je tak chráněna okamžitě po nanesení.

Co umí nový ochranný krém FPS 30 z řady Detox?

 • Je skutečnou ochranou před negativními vlivy slunečního záření a tvorbou pigmentových skvrn.
 • BEZ chemických filtrů.
 • Použity jsou filtry minerální – oxid zinečnatý a titaničitý.
 • Pleť chrání a současně vyživuje a udržuje v ní tolik potřebnou hydrataci a vlhkost a to díky Aloe vera a avokádovému a jojobovému oleji.
 • Extrakt z lékořice a citrónu pleť rozjasňuje, sjednocuje, zklidňuje a po staletí jsou známé pro své bělící účinky, což ocení pleť trpící pigmentovými skvrnami.
 • Krém se rychle vstřebá, nezanechá nežádoucí mastný bílý  film.
 • Vhodný jako podklad make-up.
 • Lze použít celoročně jaro, léto, podzim i zima.
 • Vhodný pro všechny typy pleti, ženy, muže

 

Jak použít: naneste ráno na čistý obličej, lze použít samostatně nebo v případě potřeby zralé, suché a citlivé pleti (anti-aging, lifting, hydratace, zmatnění) aplikujte jako první příslušné sérum a /nebo krém a až poté naneste ochranný krém.

 

Závěrem

Užívejte sluníčko a krásné dny. Vždy se nezapomeňte chránit a to i tehdy pokud je pod mrakem.

A pokud si nevíte rady s výběrem vhodných přípravků pro aktuální stav Vaší pleti, naše kosmetička je tu pro Vás. Doporučí a sestaví péči na míru dle potřeb a stavu Vaší pleti.

Vyplňte kosmetický dotazník, popište svou aktuální péči, názvy značek, které aktuálně používáte a můžete se těšit na skutečně detailní rozbor a doporučení jednotlivých kosmetických produktů a kroků jak postupovat doma, to vše pro ty nejlepší výsledky.

 

 

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Péče o pleť, vlasy, tělo i nehty v zimním období

Péče o pleť, vlasy, tělo i nehty v zimním období

Zima, vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti, smog, slabší pitný režim, UV záření a silnější vrstva oblečení, to je hlavní výčet faktorů, které ovlivňují stav naší pokožky. Jak tedy správně pečovat a jaké produkty jsou v zimě nejvhodnější?

Epigenetická séra – kosmetická péče budoucnosti

Epigenetická séra – kosmetická péče budoucnosti

Novinka - inteligentní epigenetická séra ve spreji, která efektivně bojují se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Séra pronikají hluboko do našich buněk, kterým předávají důležité informace, zlepšují jejich biochemické vlastnosti a restartují mechanismy, které naše pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetická akce roku

Kosmetická akce roku

Kongres je dnem kdy se zastavíte a budete se věnovat sami sobě, své práci, seberozvoji a sebevzdělávání. Dnem plným zábavy a pozitivní energie, tolik potřebné inspirace, odborných a cenných informací z oblasti krásy, zdraví, obchodu, marketingu. Tedy témat, která podpoří vaše podnikání, růst a celkovou spokojenost.

Komentáře ke článku

2 dárky ke každému nákupu 2 dárky ke každému nákupu

Velikonoční akce 15. - 22.4.

2 dárky ke každému nákupu
v hodnotě 150 Kč

Cestovní šampón pro vitalitu & lesk. Ochranný kondicionér.

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.