Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

První jarní sluníčko je tu a co to jde čerpáme a nasáváme energii.

Sednout si na zahrádku, dát si svoji oblíbenou kávu a hezky vystavit svou tvář sluníčku nebo ještě vyrazit na poslední lyžovačku a užít si jak sněhu tak i sluníčka, to je jednoduše blaho.

Ano, sluneční záření je pro nás prospěšné, tělo produkuje tolik potřebný vitamin D. Bohužel slunění má i druhou odvrácenou stránku:

 • způsobuje nevratné poškození buněk – DNA změny ( rakovina kůže)
 • předčasné stárnutí pleti – poškození kolagenových vláken, elastinu
 • uvolňují se volné radikály
 • estetické změny – pigmentové skvrny

 

POZOR! Jestli si myslíte, že předčasné stárnutí pleti způsobí pouze to, když se na sluníčku spálíte, máme pro vás špatnou zprávu. I malé množství UV záření v kůži spouští procesy vedoucí ke vzniku vrásek!

A právě jarní nebo horské sluníčko je velmi zrádné.  Ochranné krémy často nepoužíváme, vždyť přeci léto je ještě daleko. Opak je však pravdou.

Jak tedy účinně a bezpečně chránit tvář před sluníčkem po celý rok?

 

Doporučujeme naši NOVINKU OCHRANNÝ KRÉM FPS 30 z řady  DETOX

 

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Co znamená FPS? Není to překlep na místo známého SPF?

Ujišťujeme Vás, že FPS 30 je správně a co tedy znamená?

Pro společnost NAOBAY, která tento unikátní produkt vytvořila je bezpečnost a ochrana našeho zdraví a životní prostředí na prvním místě. Čistota použitých přírodních ingrediencí, způsob výroby, použité obaly… Označení certifikátem ECOCERT ORGANIC nebo COSMOS jsou zárukou kvality a bezpečnosti.

Jednoznačně říkají NE CHEMICKÝCH FITRŮM  a ve svém ochranném krému používají pouze filtry fyzikální neboli minerální – oxid zinečnatý a titaničitý, zkratka FPS.

Proč jsou nebezpečné chemické filtry?

Chemické filtry jsou obzvláště toxické pro korálové útesy a mají nízkou biologickou rozložitelnost, navíc jsou nebezpečné pro naše tělo.

Chemické filtry jsou organické sloučeniny, které pronikají do pokožky, a tam pohlcují UV záření. Vytvoří se chemická reakce, UV záření se přemění na teplo. Bohužel chemické filtry produkují volné radikály a tím poškozují buňky a způsobují tak nevratné změny. Narušují také hormonální rovnováhu, hromadí se v našem těle a často způsobují alergické reakce.

Vždy si důkladně pročtěte složení daného produktu a vyvarujte se: Oxybenzone, Benzophenon-1, Benzophenon-2, Benzophenon-3, Benzophenon-4, t-Butyl-methoxydibentoylmethan (BMDM), Homosalat (HMS), 4-Methylbenzylidencampher (3-BC), Ethylhexyl-dimethylPABA, Octyl-dimethyl-PABA, Ethylhexyl-Methoxycinnamat, Octylmethoxycinnamat (OMC).

Minerální filtry účinná a bezpečná ochrana

Nejčastěji je používán oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto minerální filtry nezatěžují pleť, tělo a jsou ekologické.

Velká výhoda – mohou se aplikovat těsně před pobytem na slunci. Pleť je tak chráněna okamžitě po nanesení.

Co umí nový ochranný krém FPS 30 z řady Detox?

 • Je skutečnou ochranou před negativními vlivy slunečního záření a tvorbou pigmentových skvrn.
 • BEZ chemických filtrů.
 • Použity jsou filtry minerální – oxid zinečnatý a titaničitý.
 • Pleť chrání a současně vyživuje a udržuje v ní tolik potřebnou hydrataci a vlhkost a to díky Aloe vera a avokádovému a jojobovému oleji.
 • Extrakt z lékořice a citrónu pleť rozjasňuje, sjednocuje, zklidňuje a po staletí jsou známé pro své bělící účinky, což ocení pleť trpící pigmentovými skvrnami.
 • Krém se rychle vstřebá, nezanechá nežádoucí mastný bílý  film.
 • Vhodný jako podklad make-up.
 • Lze použít celoročně jaro, léto, podzim i zima.
 • Vhodný pro všechny typy pleti, ženy, muže

 

Jak použít: naneste ráno na čistý obličej, lze použít samostatně nebo v případě potřeby zralé, suché a citlivé pleti (anti-aging, lifting, hydratace, zmatnění) aplikujte jako první příslušné sérum a /nebo krém a až poté naneste ochranný krém.

 

Závěrem

Užívejte sluníčko a krásné dny. Vždy se nezapomeňte chránit a to i tehdy pokud je pod mrakem.

A pokud si nevíte rady s výběrem vhodných přípravků pro aktuální stav Vaší pleti, naše kosmetička je tu pro Vás. Doporučí a sestaví péči na míru dle potřeb a stavu Vaší pleti.

Vyplňte kosmetický dotazník, popište svou aktuální péči, názvy značek, které aktuálně používáte a můžete se těšit na skutečně detailní rozbor a doporučení jednotlivých kosmetických produktů a kroků jak postupovat doma, to vše pro ty nejlepší výsledky.

 

 

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Přivítejte novou kosmetickou značku BIOEARTH

Přivítejte novou kosmetickou značku BIOEARTH

Máme obrovskou radost. Po více jak roku usilovné práce se nám povedlo získat zastoupení výjimečné přírodní certifikované kosmetiky BIOEARTH. Věříme, že si Vás její super kvalitní přípravky pro krásu, zdraví a wellness získají tak jako nás.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti i tu nejcilivější dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztiratelnost. Dejte sbohem hutný krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Péče o pleť, vlasy, tělo i nehty v zimním období

Péče o pleť, vlasy, tělo i nehty v zimním období

Zima, vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti, smog, slabší pitný režim, UV záření a silnější vrstva oblečení, to je hlavní výčet faktorů, které ovlivňují stav naší pokožky. Jak tedy správně pečovat a jaké produkty jsou v zimě nejvhodnější?

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.