Kategorie

Ingredience

Produkty

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

První jarní sluníčko je tu a co to jde čerpáme a nasáváme energii.

Sednout si na zahrádku, dát si svoji oblíbenou kávu a hezky vystavit svou tvář sluníčku nebo ještě vyrazit na poslední lyžovačku a užít si jak sněhu tak i sluníčka, to je jednoduše blaho.

Ano, sluneční záření je pro nás prospěšné, tělo produkuje tolik potřebný vitamin D. Bohužel slunění má i druhou odvrácenou stránku:

  • způsobuje nevratné poškození buněk – DNA změny ( rakovina kůže)
  • předčasné stárnutí pleti – poškození kolagenových vláken, elastinu
  • uvolňují se volné radikály
  • estetické změny – pigmentové skvrny

 

POZOR! Jestli si myslíte, že předčasné stárnutí pleti způsobí pouze to, když se na sluníčku spálíte, máme pro vás špatnou zprávu. I malé množství UV záření v kůži spouští procesy vedoucí ke vzniku vrásek!

A právě jarní nebo horské sluníčko je velmi zrádné.  Ochranné krémy často nepoužíváme, vždyť přeci léto je ještě daleko. Opak je však pravdou.

Jak tedy účinně a bezpečně chránit tvář před sluníčkem po celý rok?

 

 

 

Jak chránit pleť nejen před jarním sluníčkem?

Ochranný krém FPS 30 od značky NAOBAY

Co znamená FPS? Není to překlep na místo známého SPF?

Ujišťujeme Vás, že FPS 30 je správně a co tedy znamená?

Pro společnost NAOBAY, která tento unikátní produkt vytvořila je bezpečnost a ochrana našeho zdraví a životní prostředí na prvním místě. Čistota použitých přírodních ingrediencí, způsob výroby, použité obaly… Označení certifikátem ECOCERT ORGANIC nebo COSMOS jsou zárukou kvality a bezpečnosti.

Jednoznačně říkají NE CHEMICKÝCH FITRŮM  a ve svém ochranném krému používají pouze filtry fyzikální neboli minerální – oxid zinečnatý a titaničitý, zkratka FPS.

Proč jsou nebezpečné chemické filtry?

Chemické filtry jsou obzvláště toxické pro korálové útesy a mají nízkou biologickou rozložitelnost, navíc jsou nebezpečné pro naše tělo.

Chemické filtry jsou organické sloučeniny, které pronikají do pokožky, a tam pohlcují UV záření. Vytvoří se chemická reakce, UV záření se přemění na teplo. Bohužel chemické filtry produkují volné radikály a tím poškozují buňky a způsobují tak nevratné změny. Narušují také hormonální rovnováhu, hromadí se v našem těle a často způsobují alergické reakce.

Vždy si důkladně pročtěte složení daného produktu a vyvarujte se: Oxybenzone, Benzophenon-1, Benzophenon-2, Benzophenon-3, Benzophenon-4, t-Butyl-methoxydibentoylmethan (BMDM), Homosalat (HMS), 4-Methylbenzylidencampher (3-BC), Ethylhexyl-dimethylPABA, Octyl-dimethyl-PABA, Ethylhexyl-Methoxycinnamat, Octylmethoxycinnamat (OMC).

Minerální filtry účinná a bezpečná ochrana

Nejčastěji je používán oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto minerální filtry nezatěžují pleť, tělo a jsou ekologické.

Velká výhoda – mohou se aplikovat těsně před pobytem na slunci. Pleť je tak chráněna okamžitě po nanesení.

………….…………………………………………………………

 

Závěrem

Užívejte sluníčko a krásné dny. Vždy se nezapomeňte chránit a to i tehdy pokud je pod mrakem.

A pokud si nevíte rady s výběrem vhodných přípravků pro aktuální stav Vaší pleti, naše kosmetička je tu pro Vás. Doporučí a sestaví péči na míru dle potřeb a stavu Vaší pleti.

Vyplňte kosmetický dotazník, popište svou aktuální péči, názvy značek, které aktuálně používáte a můžete se těšit na skutečně detailní rozbor a doporučení jednotlivých kosmetických produktů a kroků jak postupovat doma, to vše pro ty nejlepší výsledky.

 

 

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Profesionální barvení řas a obočí

Profesionální barvení řas a obočí

Anglická značka Beautiful Brows je specialistou na barvení obočí i řas. V jejich široké nabídce si vybere profesionál i běžný uživatel. Vysoká kvalita, super výdrž, přirozené odstíny pro dokonalý vzhled.

Kosmetický kongres 2019

Kosmetický kongres 2019

Už se nám to blíží. Odborná akce pro profesionály - Kosmetický kongres Krása na míru 12.9.2019 Proč se zúčastnit? Krásné prostředí, bohatý program, úžasní přednášející, poutavé přednášky pro profesní i osobnostní růst, setkání s kolegy z oboru a výměna zkušeností, otestování novinek, gastronomické zážitky, dárky pro každého účastníka… Poslední volná místa k dispozici.

Novinka koncentrovaná séra & masky

Novinka koncentrovaná séra & masky

A jsou tu. Avizovaná organická koncentrovaná séra a pleťové masky od úžasné italské značky BIOEARTH. Proč je zařadit do každodenní péče o pleť? Jednoduše fungují a během okamžiku pocítíte změnu, příval energie, vitality a hloubkové hydratace. Celkově séra a masky zvyšují účinek následně použité péče a přispívají ke krásnější a zdravější pleti.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.