Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – peelingy a masky

Kosmetička radí – peelingy a masky

Peelingy  a masky jsou v domácí rutině často podceňované.

  • Často říkáte – na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly.

 

Kůže se neustále obnovuje. Nejrychleji ze všeho se obnovuje vnější vrstva kůže každé 2 až 3 týdny. Odumřelé buňky se hromadí na povrchu a pokud je neodstraníme pleť vypadá mdle, unaveně, je více zanesená a zdá se jakoby ostatní přípravky nefungovali. Proto je tolik důležité pravidelně  provádět peeling, který šetrně a efektivně odstraňuje odumřelé buňky a pokožku doslova rozsvítí.

Jak vybrat vhodný peeling?

Peeling vždy přizpůsobte typu a stavu pleti i pro citlivou pleť existuje řešení.

Peelingy abrazivní – obsahují malé částečky nebo prášek nejčastěji se jedná o rozdrcená meruňková nebo broskvová jádra,… Tyto peelingy jsou vhodné pro normální pleť každého věku.  Použijte je 1x za 14dní až 3 týdny ne častěji.

Citlivá a reaktivní pleť potřebuje něco jiného budou ji vyhovovat tzv. gomáže nebo enzymatické peelingy.  Ty jsou bez zrníček a respektují křehkou pleť včetně rozšířených žilek.

Na co si dát pozor

  • Peeling rozhodně nepoužívejte denně, nekombinujte ho s kartáčky na pleť a jinými přístroji. Kůže nemá šanci se v tak krátkém čase zregenerovat, stává se pak křehčí, citlivou, začervenalou a hůře se hojí….
  • Vyvarujte se také domácím peelingům ze soli, kávy, cukru a oleje, pro tělo jsou v pořádku, ale pro pleť jsou příliš ostré a dráždivé.

 

A co masky?

Ty si dopřávejte ideálně 1x týdně. Maska je pro pleť odměnou, je plná aktivních látek, výtažků, olejů, kyselin, vitamínů, které pleť doslova napumpují a zanechají na dlouho pocit komfortu.

  • Masky střídejte dle potřeb a chuti, krémové pleť krásně zvláční a plátýnkové osvěží. Můžete s nimi ulehnout do postele, pak je jen sundat a jít spát, žádné smývají, což je velmi praktické.
  • Masky můžete také hezky kombinovat např. na mastnější T-zonu dát čistící a zbylou tvář hydratační výživnou  nebo použít jen lokálně na pupínek.
  • Existují i speciální masky na oči a rty, které těmto křehkým a namáhaným  partiím okamžitě uleví.

 

 

 

Na závěr

Je ideální když si peeling a masku dopřejte v jeden den. Uděláte si doma takové malé lázně, pár minutek jen pro sebe, je to nesmírně důležité, obzvlášť v této náročné době.

 

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – pleťové pleje

Kosmetička radí – pleťové pleje

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je věnován pleťovým olejům. Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, šupinek nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém... Často se také chybuje ve způsobu nanášení, vždyť co je na tom, prostě olej natřu na pleť a hotovo... Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – líčení a make-up

Kosmetička radí – líčení a make-up

Máme tu další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí. Téma: líčení a dekorativní kosmetika. Barvičky a líčidla k nám ženám neodmyslitelně patří. Líčíme se většinou každý den a to už od mládí. Proto je důležité věnovat pozornost samotnému výběru líčidel a zajímat se o to co obsahují a jak působí na pleť. Líčidla ovlivňují kvalitu a zdraví pleti!

Kosmetička radí – pleťové krémy.

Kosmetička radí – pleťové krémy.

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je tu. Tentokrát na téma pleťové krémy. Možná si řeknete, že vybrat vhodný krém je hračka vždyť na obalech se píše pro koho je vhodný 30+, 50+, na vrásky, na akné, s kys. hyaluronovou, s vitamínem C... Věřte, že tak jednoduché to není. Ve výběru krémů se často chybuje. Jak vybrat vhodný krém? Čemu výběr přizpůsobit? Kdy a jak krém správně použít? To vše a mnohem více v tomto článku a videu.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.