Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované.

  • Často říkáte – na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly.

Kůže se neustále obnovuje. Nejrychleji ze všeho se obnovuje vnější vrstva kůže každé 2 až 3 týdny. Odumřelé buňky se hromadí na povrchu a pokud je neodstraníme, pleť vypadá mdle, unaveně, je více zanesená a zdá se jakoby ostatní přípravky nefungovaly. Proto je tolik důležité pravidelně provádět peeling, který šetrně a efektivně odstraňuje odumřelé buňky a pokožku doslova rozsvítí.

Jak vybrat vhodný peeling?

Peeling vždy přizpůsobte typu a stavu pleti i pro citlivou pleť existuje řešení.

Peelingy abrazivní – obsahují malé částečky nebo prášek, nejčastěji se jedná o rozdrcená meruňková nebo broskvová jádra,…

  • Tyto peelingy jsou vhodné pro normální pleť každého věku.
  • Použijte je 1x za 14 dní až 3 týdny, ne častěji.

Citlivá a reaktivní pleť potřebuje něco jiného – budou jí vyhovovat tzv. gomáže nebo enzymatické peelingy.  Ty jsou bez zrníček a respektují křehkou pleť včetně rozšířených žilek.

Na co si dát pozor

  • Peeling rozhodně nepoužívejte denně, nekombinujte ho s kartáčky na pleť a jinými přístroji. Kůže nemá šanci se v tak krátkém čase zregenerovat, stává se pak křehčí, citlivou, začervenalou a hůře se hojí….
  • Vyvarujte se také domácím peelingům ze soli, kávy, cukru a oleje, pro tělo jsou v pořádku, ale pro pleť jsou příliš ostré a dráždivé.

A co masky?

Ty si dopřávejte ideálně 1x týdně. Maska je pro pleť odměnou, je plná aktivních látek, výtažků, olejů, kyselin, vitamínů, které pleť doslova napumpují a zanechají na dlouho pocit komfortu.

  • Masky střídejte dle potřeb a chuti, krémové pleť krásně zvláční a plátýnkové osvěží. Můžete s nimi ulehnout do postele, pak je jen sundat a jít spát, žádné smývaní, což je velmi praktické.
  • Masky můžete také hezky kombinovat, např. na mastnější T-zónu dát čistící a na zbylou tvář hydratační výživnou , nebo použít jen lokálně na pupínek.
  • Existují i speciální masky na oči a rty, které těmto křehkým a namáhaným partiím okamžitě uleví.

Na závěr

Je ideální, když si peeling a masku dopřejete v jeden den. Uděláte si doma takové malé lázně, pár minutek jen pro sebe, je to nesmírně důležité, obzvlášť v této náročné době.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.