Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované.

  • Často říkáte – na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly.

Kůže se neustále obnovuje. Nejrychleji ze všeho se obnovuje vnější vrstva kůže každé 2 až 3 týdny. Odumřelé buňky se hromadí na povrchu a pokud je neodstraníme, pleť vypadá mdle, unaveně, je více zanesená a zdá se jakoby ostatní přípravky nefungovaly. Proto je tolik důležité pravidelně provádět peeling, který šetrně a efektivně odstraňuje odumřelé buňky a pokožku doslova rozsvítí.

Jak vybrat vhodný peeling?

Peeling vždy přizpůsobte typu a stavu pleti i pro citlivou pleť existuje řešení.

Peelingy abrazivní – obsahují malé částečky nebo prášek, nejčastěji se jedná o rozdrcená meruňková nebo broskvová jádra,…

  • Tyto peelingy jsou vhodné pro normální pleť každého věku.
  • Použijte je 1x za 14 dní až 3 týdny, ne častěji.

Citlivá a reaktivní pleť potřebuje něco jiného – budou jí vyhovovat tzv. gomáže nebo enzymatické peelingy.  Ty jsou bez zrníček a respektují křehkou pleť včetně rozšířených žilek.

Na co si dát pozor

  • Peeling rozhodně nepoužívejte denně, nekombinujte ho s kartáčky na pleť a jinými přístroji. Kůže nemá šanci se v tak krátkém čase zregenerovat, stává se pak křehčí, citlivou, začervenalou a hůře se hojí….
  • Vyvarujte se také domácím peelingům ze soli, kávy, cukru a oleje, pro tělo jsou v pořádku, ale pro pleť jsou příliš ostré a dráždivé.

A co masky?

Ty si dopřávejte ideálně 1x týdně. Maska je pro pleť odměnou, je plná aktivních látek, výtažků, olejů, kyselin, vitamínů, které pleť doslova napumpují a zanechají na dlouho pocit komfortu.

  • Masky střídejte dle potřeb a chuti, krémové pleť krásně zvláční a plátýnkové osvěží. Můžete s nimi ulehnout do postele, pak je jen sundat a jít spát, žádné smývaní, což je velmi praktické.
  • Masky můžete také hezky kombinovat, např. na mastnější T-zónu dát čistící a na zbylou tvář hydratační výživnou , nebo použít jen lokálně na pupínek.
  • Existují i speciální masky na oči a rty, které těmto křehkým a namáhaným partiím okamžitě uleví.

Na závěr

Je ideální, když si peeling a masku dopřejete v jeden den. Uděláte si doma takové malé lázně, pár minutek jen pro sebe, je to nesmírně důležité, obzvlášť v této náročné době.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.