Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované.

  • Často říkáte – na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly.

Kůže se neustále obnovuje. Nejrychleji ze všeho se obnovuje vnější vrstva kůže každé 2 až 3 týdny. Odumřelé buňky se hromadí na povrchu a pokud je neodstraníme, pleť vypadá mdle, unaveně, je více zanesená a zdá se jakoby ostatní přípravky nefungovaly. Proto je tolik důležité pravidelně provádět peeling, který šetrně a efektivně odstraňuje odumřelé buňky a pokožku doslova rozsvítí.

Jak vybrat vhodný peeling?

Peeling vždy přizpůsobte typu a stavu pleti i pro citlivou pleť existuje řešení.

Peelingy abrazivní – obsahují malé částečky nebo prášek, nejčastěji se jedná o rozdrcená meruňková nebo broskvová jádra,…

  • Tyto peelingy jsou vhodné pro normální pleť každého věku.
  • Použijte je 1x za 14 dní až 3 týdny, ne častěji.

Citlivá a reaktivní pleť potřebuje něco jiného – budou jí vyhovovat tzv. gomáže nebo enzymatické peelingy.  Ty jsou bez zrníček a respektují křehkou pleť včetně rozšířených žilek.

Na co si dát pozor

  • Peeling rozhodně nepoužívejte denně, nekombinujte ho s kartáčky na pleť a jinými přístroji. Kůže nemá šanci se v tak krátkém čase zregenerovat, stává se pak křehčí, citlivou, začervenalou a hůře se hojí….
  • Vyvarujte se také domácím peelingům ze soli, kávy, cukru a oleje, pro tělo jsou v pořádku, ale pro pleť jsou příliš ostré a dráždivé.

A co masky?

Ty si dopřávejte ideálně 1x týdně. Maska je pro pleť odměnou, je plná aktivních látek, výtažků, olejů, kyselin, vitamínů, které pleť doslova napumpují a zanechají na dlouho pocit komfortu.

  • Masky střídejte dle potřeb a chuti, krémové pleť krásně zvláční a plátýnkové osvěží. Můžete s nimi ulehnout do postele, pak je jen sundat a jít spát, žádné smývaní, což je velmi praktické.
  • Masky můžete také hezky kombinovat, např. na mastnější T-zónu dát čistící a na zbylou tvář hydratační výživnou , nebo použít jen lokálně na pupínek.
  • Existují i speciální masky na oči a rty, které těmto křehkým a namáhaným partiím okamžitě uleví.

Na závěr

Je ideální, když si peeling a masku dopřejete v jeden den. Uděláte si doma takové malé lázně, pár minutek jen pro sebe, je to nesmírně důležité, obzvlášť v této náročné době.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.