Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – pleťové pleje

Kosmetička radí – pleťové pleje

Oleje nejsou v kosmetice žádnou novinkou, v péči o pleť, tělo a vlasy se používají už tisíce let. V posledních letech zažívají svůj boom a to je jen dobře, protože jsou božské.

  • Oleje jsou zdrojem důležitých vitamínů, minerálů, esenciálních mastných kyselin omega 3 a 6.
  • Chrání před volnými radikály, omlazují, hojí, čistí, zklidňují, regenerují a fungují i jako ochranný štít před chladem, mrazem i sluníčkem…

Není olej jako olej

  • Vybírejte si oleje 100%čisté, ideálně v BIO kvalitě, bez přidaných vůní a dalších příměsí.
  • Vhodné jsou oleje lisované za studena, ty si uchovávají všechny důležité vitamíny a minerály.
  • Novinkou jsou 2složkové oleje kde je k oleji přidáván navíc hydrolát, který usnadňuje navázání na pleť, zajištuje více hydratace a velmi lehký pocit.

 

Za kvalitní olej si připlatíme, ale uvědomme si, že vydrží velmi dlouho, používáme jen pár kapek.

 

Pro koho jsou vhodné?

Oleje prospějí každé pleti, včetně aknózní. Je však velmi důležité přizpůsobit olej typu a stavu pleti. Ne každý olej je vhodný každý typ pleti.

Smíšená a aknózní pleť s rozšířenými póry, potřebuje oleje lehčí, říká se jim suché.

  • Vhodné jsou oleje tzv. nekomedogenní, tzn. nezanášející póry.
  • Ideální je arganový, šípkový, jojobový, konopný, z hroznových jader, sezamový…

 

 

 

Suchá a zralá pleť si může naopak dopřát oleje těžší, které mají vyšší obsah kys. olejové.

  • Udělá ji dobře arganový, šípkový, avokádový, mandlový, kokosový, lněný a může si dopřát i máslíčka kakaové nebo bambucké.

Kdy a jak olej použít?

Olejíček můžete použít na noc i na den, klidně pod make-up. Použít ho můžete samostatně, místo krému nebo přidat pár kapek přímo do krému. Velmi vhodné je vrstvení sérum, olej, krém, to oceníte v zimě a chladném počasí.

Olej použijte také na tělo, po koupeli vetřete několik kapek do ještě vlhké pokožky nebo přidejte pár kapek do tělového mléka. Vetřít můžete takové do vlhkých vlasů před závěrečným foukáním a do suchých vlasů pro finální lesk.

 

Závěrem

I když jsou oleje úžasné nejedná se o zázračný přípravek. Nenahrazují krém ani sérum. Olej doplňuje a zvyšuje účinnost kompletní péče o pleť, proto je důležité se o pleť starat pravidelně, nevynechávat jednotlivé kroky (jako čištění, tonizace, sérum, krém) a olejíček mít jako takovou třešinku, která péči posune zase o krok dál.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetická péče na míru – řada ELEMENTA

Kosmetická péče na míru – řada ELEMENTA

S velkou radostí představujeme novinku italské značky BIOEARTH - řadu ELEMENTA. První kosmetikou péči, která se přizpůsobí Vám a ne Vy jí. Vy sami jste tvůrci své vlastní péče o pleť. 2 základní krémy a 8 koncentrovaných sér přináší svobodu vytvořit si svou vlastní kosmetickou péči, kterou snadno přizpůsobíte aktuálním potřebám a stavu pleti, možným nedostatkům a problémům a to bez nutnosti mít doma desítky přípravků.

Kosmetička radí – peelingy a masky

Kosmetička radí – peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované. Většinou říkáte - na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly. Pleť potřebuje obnovu, odstranění odumřelých buněk a extra stimul. Celková kosmetická péče pak přinese ještě lepší výsledky a pleť doslova promění.

Kosmetička radí – líčení a make-up

Kosmetička radí – líčení a make-up

Máme tu další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí. Téma: líčení a dekorativní kosmetika. Barvičky a líčidla k nám ženám neodmyslitelně patří. Líčíme se většinou každý den a to už od mládí. Proto je důležité věnovat pozornost samotnému výběru líčidel a zajímat se o to co obsahují a jak působí na pleť. Líčidla ovlivňují kvalitu a zdraví pleti!

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.