Kategorie

Ingredience

Produkty

Rtěnky, lesky, balzámy – péče nebo naprostý opak.

Rtěnky, lesky, balzámy – péče nebo naprostý opak.

CO UŽÍVAT K PÉČI O RTY

Často se užívají balzámy či různé „zázračné produkty“ na rty. Mnozí lidé se přitom domnívají, že tím prospějí svému zdraví. Kdyby ovšem nahlédli do složení těchto produktů, tak by zjistili, že ani „jelení lůj“ neobsahuje to, co by dle názvu oprávněně očekávali.

Převážná část běžně nabízených prostředků na rty obsahuje PARAFÍNY, SILIKONY, SYNTETICKÉ VOSKY, RŮZNÉ PARFEMACE, PŘÍCHUTĚ, BARVIVA A DALŠÍ CHEMIKÁLIE.

 

RTĚNKY A LESKY

Většina žen si též rty maluje rtěnkou. Zřejmě si neuvědomují, co si přitom na svá ústa nanášejí. Kdyby ovšem zjistily, jakým zdravotním dopadům se v důsledku toho vystavují, zřejmě by se zhrozily. Převážná část rtěnek obsahuje nemálo škodlivin, jejichž časté používání může jen těžko zůstat bez následků. Nezanedbatelná část přípravků, jež se nanáší na rty, se dostává přímo do těla. Jejich uživatelé je totiž sní.

Rtěnky, lesky, balzámy – péče nebo naprostý opak.

Pokud někdo používá rtěnku denně, po desítky let, pochopitelně jí spolyká značné množství. Uvádí se, že žena, jež celoživotně používá rtěnku, jí sní průměrně kolem 3,5 kg.

NA SLOŽENÍ ZÁLEŽÍ, CO JE TEDY UVNITŘ?

 

ROPNÉ PRODUKTY

Tukový základ většinou tvoří levné ropné produkty, jež se označují jako minerální oleje či parafíny. Mají vysokou stabilitu, rezistenci a trvanlivost, což sice může vyhovovat výrobcům, avšak nikoli naší pokožce – vytvářejí totiž na kůži neprodyšný film. Kromě toho spojují některé studie aromatické uhlovodíky z ropy se zvýšením rizika vzniku nádorových onemocnění kůže.

Neměli bychom proto podceňovat časté užívání ropných derivátů, které bývají značeny jako: Paraffin, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Mineral Oil, vazelína atd.

SILIKONY

K dalším běžně užívaným tukovým základům patří silikony. Tyto syntetické polymery křemíku též bývají levné, a proto se často přidávají do nekvalitní kosmetiky. Vyrábí se jich hodně typů, které se liší svými vlastnostmi – mohou být olejovité, pryskyřičnaté, voskovité atd. Chemikům se moc líbí, neboť při jejich syntéze mohou vytvářet rozličné řetězce, což pak pozměňuje jejich vlastnosti. Avšak našemu organismu tyto syntetické sloučeniny zjevně neprospívají, neboť nejsou téměř vůbec biologicky odbouratelné.

 

PARFEMACE

Převážná část těchto výrobků bývá též navoněná umělými parfémy a ochucená různými příchutěmi. Syntetické vonné látky přitom mohou citlivějším lidem způsobit rozličné problémy. U alergických jedinců mohou vyvolat např. nepříjemné ekzémy a v krajním případě až život ohrožující reakce.

Parfémy se řadí hned za konzervanty jako druhý nejčastější zdroj alergií. Za tyto dvě skupiny ingrediencí se z hlediska možných rizik řadí umělá barviva. Nejhorší pověst mají azobarviva, jež mohou procházet skrze kůži do krve a poškozují zejména játra. Vědecké studie též prokázaly, že mnohá azobarviva zvyšují riziko vzniku rakoviny.

EXISTUJE ŘEŠENÍ? ANO, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA.

Aby výše uváděné nevyvolalo doje, že jsou všechny tyto produkty rizikové, dodejme, že lze sehnat i kvalitnější prostředky k péči o rty.

Pokud někomu vysychají rty, může k jejich ochraně použít pomádu s vhodným tukovým základem. Hodnotnější kosmetické prostředky obsahují třeba lanolin, ricinový olej, včelí vosk i další příznivě působící složky, jako jsou vitamíny, extrakty či výtažky z bylin, plodů atd. Pro zvýšení dobrého pocitu mohou tyto produkty obsahovat i z přírody pocházející éterické oleje.

 

ZÁVĚREM

Při výběru kosmetiky se zajímejte o složení, nekupujte podle ceny, známé značky a nespokojte se jenom z přírodně vyhlížejícím obalem.

Kam pokračovat ve čtení

Novinka koncentrovaná séra & masky

Novinka koncentrovaná séra & masky

A jsou tu. Avizovaná organická koncentrovaná séra a pleťové masky od úžasné italské značky BIOEARTH. Proč je zařadit do každodenní péče o pleť? Jednoduše fungují a během okamžiku pocítíte změnu, příval energie, vitality a hloubkové hydratace. Celkově séra a masky zvyšují účinek následně použité péče a přispívají ke krásnější a zdravější pleti.

Pleťová maska – skutečný zázrak pro pleť

Pleťová maska – skutečný zázrak pro pleť

Jste unaveni, vaše pleť je mdlá, napjatá, povadlá, problematická nebo citlivá. Nemáte čas zajít na kosmetiku. Dopřejte si masku. Výsledky vás ohromí. Maska navrací ztracený komfort a přináší okamžité výsledky.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti i tu nejcilivější dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztiratelnost. Dejte sbohem hutný krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.