Kategorie

Ingredience

Produkty

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Jak na svatební make-up? Jaké produkty KRIPA Venezia použít, jak je zapracovat, jak je zkombinovat, jak zajistit dokonalý dlouhotrvající výsledek? Hra stínů a světa, …

To vše nám předvedla hlavní vizážistka značky KRIPA Venezia Anna Guerra na kurzu svatebního make-upu, který se konal 5. a 6.4. 2018 v Praze.

Cílem kurzu bylo přinést spolupracujícím profesionálům nové informace, trendy a techniky, jak vytvořit dokonalý svatební make-up, který odolá všem nástrahám svatebního dne.

A to bylo do puntíku splněno. Anna se s námi podělila o všechny své triky a tipy. Provedla nás krok po kroku svatebním make-upem a pod jejím vedením si pak přítomné dámy vše vyzkoušely v praxi.

Co Anna doporučuje

 

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Pamatujte, že univerzální svatební make-up neexistuje! Je to tak. Říci, že růžová, meruňková nebo lososová barva bude sedět každé budoucí nevěstě, není správné.

Svatební líčení je naprosto individuální záležitostí a mělo by být vždy každé nevěstě šito na míru.

Líčení by mělo ladit s celkovým konceptem svatby, s barvou svatby, místem svatby, s vlasy a šaty a co nejvíce by mělo ctít nevěstu samotnou, vyzdvihnout její přirozenou krásu a silné stránky obličeje. Největší výzvou je pak to, aby líčení působilo přirozeně na denním světle a líbilo se např. hostům, ale zároveň musí být intenzivní, aby byl zaručen vynikající výsledek na fotografii a kameře.

Hra světla – co by měl profesionál ovládat

Věděli jste, že fotoaparát absorbuje 30% barvy a intenzity, odhaluje nedostatky, barevné přechody a zplošťuje obličej?

Základem je tedy vytvořit dokonalý make-up, zakrýt případné nedostatky a poté se pustit do konturování a stínování tváře dle typu obličeje, abychom obličej rozjasnili a navrátili mu plnost a objem.

 

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Annin tip:

Velmi také záleží na tom, zda líčíme nevěstu na ranní, polední, nebo večerní obřad.

Světlo se v průběhu dne mění. Je studené, pak teplé, např. v poledne hází nejvíce stínů a vytváří kontrasty. A co teprve umělé osvětlení nebo blesk. To vše má vliv na použité barvy, na jejich intenzitu a skutečný profesionál by toto vše měl zohlednit ve výsledném make-upu.

Zkouška svatebního make-upu

Zkouška svatebního make-upu by měla proběhnout cca měsíc či dva před svatbou. Nevěsta už má konkrétní představy (šaty, vlasy, barvy) a vůbec celková představa svatby (místo, čas, barva a styl) je již jasná. Vizážistka/kosmetička zhodnotí také stav pleti a doporučí budoucí nevěstě vhodnou domácí kosmetickou péči na míru tak, aby v den svatby byla pleť v tom nejlepším stavu a dokonale připravena na líčení.

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Jaké produkty Anna doporučuje:

 

Svatební make-up krok po kroku

 

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Krásná modelka Nikolka a její proměna v nevěstu

Dokonale připravená pleť

 • pleť ošetříme sérem, krémem a péčí na rty – necháme vše do pleti vpít

 

Ten nejlepší základ – podkladová báze

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu
 • nejprve přiložíme papírový kapesníček a odsajeme případné zbytky krému
 • štětcem naneseme podkladovou bázi Total Revive – pouze v případě dehydratované a suché pleti (lze vrstvit podle toho, jak moc pleť pije, a to až 4x, vždy je zapotřebí počkat, aby se každá vrstva dokonale vstřebala) aplikujeme liftingovými tahy – od středu obličeje ven a vzhůru
 • štětcem naneseme 1 vrstvičku pokladové báze Expert touch – aplikujeme liftingovými tahy – od středu obličeje ven a vzhůru, počkáme, než se báze vpije

Krytí nedostatků –  korektory

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu
 • pupínky, skvrny, jizvy, žilky, kruhy pod očima, pigmentové skvrny…
 • nedostatky mohou mít různé zbarvení červené, hnědé, fialové, modré
 • díky Ittenovu barevnému kruhu víme, jaké odstíny korektorů použít na zakrytí těchto nedostatků – i to nám Anna vysvětlila
 • štětečkem naneseme minimální množství korektoru na všechna postižená místa a poté jemně navlhčenou houbičkou nebo beauty blenderem lehce vklepáváme
Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Ittenův barevný kruh – uprostřed pyramida 3 základních barev, barvy ve vnějším kruhu se ovlivňují. Např. červený pupínek spolehlivě zakryje a zneutralizuje zelená…

Krycí, avšak přirozený make-up

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu
 • Anna doporučuje krémový make-up Expert touch – nejlepší krytí, nejlepší péče, odolá otěru i slzám
 • make-up nanášíme štětcem (hustý, středně krátký chlup) nanášíme vklepáváním na celý obličej (popřípadě krk, dekolt, ramena) !!! Zapomeňte na roztírání a krouživé pohyby!!!! Aplikujeme od středu obličeje směrem ven a vždy danou část obličeje dokončíme (čelo, levá tvář, nos, pravá tvář, brada)
 • v případě, že jsou některé nedostatky stále vidět, aplikujeme opět korektor

 

Fixace pro dlouhotrvající výsledek

 • Anna doporučuje kompaktní pudr KRIPA – a jak se přítomné dámy samy přesvědčily, hodně, hodně, hodně, hodně pudru KRIPA 🙂
 • proč pudr – pudr nejen fixuje a prodlužuje výdrž líčení, ale přírodní pudr KRIPA vyhlazuje, vyplňuje póry, reguluje lesk a dodá pleti sametový vzhled
 • POZOR vrstvení pudru platí pouze v případě pudru KRIPA nikoliv u jiného pudru. Klasické pudry totiž obsahují mastek, minerální oleje… ty naopak každou nedokonalost ještě více zvýrazní, zde platí čím méně, tím lépe
 • na aplikaci pudru použijeme velký štětec a do pleti zapracujeme a opět vtlačíme

Bronzer, tvářenka a rozjasňovač

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu
 • abychom obličeji dodali zpět jeho objem a definovali rysy
 • zde je zapotřebí zohlednit tvar obličeje – kulatý, oválný, hranatý, trojúhelník…
 • díky bronzeru tak můžeme potlačit vysoké čelo, vystouplou bradu, podbradek…
 • tvářenka nám dodá barvu, zdravost, šťavnatost, a může ladit se rtěnkou, s očním stínem, s kyticí…
 • rozjasňovač pak zvýrazní a rozzáří každou tvář

Dokonalé obočí a líčení očí

 • na obočí Anna doporučuje vodě, potu a otěru odolné pudry na obočí Beautiful Brows (což bylo skutečně úsměvné zjištění, že Anna zná značku Beautiful Brows, i její majitele, již několik let)
 • obočí proměřte, aby působilo symetricky, pomozte si zrcátkem, které modelka přidrží před sebou a Vy si stoupnete za ni

 

 • na celé oko pomocí štětce naneseme podkladovou bázi pod oční stíny
  • Annin tip: bázi naneste i na rty, vyhladí, vyživí, zjemní a zajistí dlouhotrvající výsledek a stálost barev

 

 • aplikujte oční stíny a dokonale rozetřete, aby nebyly viditelné přechody
 • použijte tužku pro zvýraznění oka – Anna nám představila techniku líčení s názvem C make-up

 

 • naneste řasenku
  • Annin tip: řasenku KRIPA naneste jako první, nechte ji naprosto dokonale zaschnout a následně na suché řasy aplikujte klasickou voděodolnou řasenku, která odolá i slzičkám.

 

Líčení rtů, které ustojí celý dlouhý den

 • rty vykreslete konturovací tužkou a štětečkem naneste rovnoměrně požadovanou rtěnku
  • Annin tip: tužku a rtěnku poté lehce zafixujte pudrem pomocí malého štětečku
 • poté opět naneste rtěnku, dle potřeby lesk, který aplikujte do středu rtů
  • Annin tip: pokud toužíte po dokonale matných, ale zároveň plných rtech, aplikujte na závěr na rtěnku lehce oční stín Cipria 104

A máme tu finále

Krásná Nikolka a její proměna v nevěstu. Anna odvedla skutečně skvělou práci. Všechny použité fotografie jsou bez retuše.

 

Svatební make-up největší výzva pro každého vizážistu

Závěrem

Kurz svatebního make-upu s Annou byl neuvěřitelnou inspirací pro nás pro všechny. Její profesionální, přátelský, energický a velmi pokorný přístup překvapil a potěšil všechny zúčastněné.

Jsme moc rádi, že jsme Vám mohli tuto úžasnou osobu představit a věřte, že tu Anna nebyla naposledy. A tady Annin vzkaz pro vás.

 

 

A co říkají účastníci kurzu? Jak se jim s KRIPA Venezia pracuje a jaký byl samotný kurz?

Jak jste na tom Vy?

Jste profesionál, líčíte a staráte se o pleť svých klientů? A co přípravky, které používáte, jsou přírodní, neobsahují syntetiku (ropa, silikony, parabeny…)? Splňují požadavky na tu nejvyšší kvalitu a jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pleť? A co Váš osobní a profesní růst? Pokukujete po změně?

Navrhuji Vám zúčastnit se úvodního školení KRIPA Venezia, kde vás detailně seznámíme se značkou a s každým produktem zvlášť, poznáte složení, na jaký stav a typ pleti je vhodný ten nebo ten přípravek, jak přípravky kombinovat, pro ten nejlepší výsledek. Vše vyzkoušíte sami na sobě a budete se tak moci přesvědčit, zda je KRIPA Venezia opravdu tím, co hledáte. Poznáme se osobně, představíme Vám své principy a vůbec to, jak taková spolupráce s námi probíhá, a co spoluprácí získáte, ale to Vám vlastně můžeme říci hned.

Vy získáte informace, know how, profit z prodeje produktů, přístup ke speciálním akcím. Budete se dále vzdělávat a to nejen po stránce profesní, ale i obchodní a soukromé. Budete mít radost z práce, uvidíte výsledky, Vaši klienti budou nadšeni a budou se k Vám rádi vracet a to nejen pro produkty, ale i pro odbornou radu.

My získáme dalšího nového kvalitního a zkušeného profesionála, který bude šířit a co nejlépe reprezentovat značku KRIPA Venezia.

 

Rezervace a více info o školení na tel: 603 150 254, 727 967 497

Těšíme se na Vás

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.