Kategorie

Ingredience

Produkty

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3. rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme?

 

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Kosmetické štětce, make-up houbičky, ale i zrcátka a krabičky, ve kterých jsou pudry, rtěnky, make-upy umístěny,  i ty si zaslouží speciální zacházení a pravidelnou dezinfekci.

Jen se zamyslete, kolikrát za den vytáhneme z kosmetické taštičky štětec, abychom se přepudrovali a upravili, rtěnku, korektor nebo balzám na rty. Nebo jen mrkneme do zrcátka, jestli nejsme rozmazaní a není potřeba se upravit.

Dezinfekce štětců a houbiček

Štětce a houbičky na make-up jsou semeništěm bakterií, mikrobů, plísní a hub. Jejich nesprávné udržování často vede i k problémům s pletí. Čistíme vždy, nejen v této době.

 1. Pravidelné mytí ve vlažné vodě s jemným mýdlem ideálně antibakteriálním – myjeme „pereme“ tak dlouho, dokud ze štětců a houbiček neteče čistá voda. Poté důkladně vysušíme papírovým kapesníčkem nebo utěrkou a necháme volně proschnout. Nedáváme na přímý zdroj tepla. TIP: provádějte alespoň 2x týdně, večer, aby ráno bylo vše proschlé.
 2. Dezinfekce po každém použití – existují spreje a čističe určené přímo k dezinfekci štětců. Po každém použití nastříkáme dezinfekční sprej na papírový ubrousek a důkladně s ním štětec otřeme a vyčistíme. Nebo můžeme přestříkat přímo štětec a poté papírovým kapesníčkem dočistit.
 3. Nemáte speciální čistič? Použijte čistý alkohol nebo líh. Dejte na papírovou utěrku a štětec s ním přejeďte a vyčistěte.

 

Krabičky, pudřenky, zrcátka

I tyto povrchy je nutné pravidelně dezinfikovat a čistit.

 1. Pravidelné čištění dezinfekčními ubrousky či spreji, které jsou vhodné pro plochy a nástroje.
 2. Nemáte po ruce speciální přípravek? Dobře poslouží čistý alkohol nebo líh či kapka Sava, dáme na papírovou utěrku a plochu důkladně otřeme.
 3. Dobře poslouží i esenciální (éterické oleje) např. Eukalyptus nebo Tea tree oil, více informací zde

 

Rtěnky, pudry a make-upy

I krémové produkty, jako jsou rtěnky, make-upy nebo pudry si zaslouží občas speciálně vyčistit.

 1. Použijte speciální dezinfekci určenou na kosmetické krémové či pudrové produkty. Touto dezinfekcí můžete daný produkt přímo přestříkat. Dezinfekce během několika vteřin vytěká, je šetrná, nezmění konzistenci ani schopnost daného produktu.
 2. Nemáte po ruce speciální přípravek? Dobře poslouží čistý alkohol nebo líh, dáme na papírový kapesníček a plochu jemně otřeme.

 

Krémy

Zde je na místě dodržovat základy hygieny (čisté ruce) a pokud nemá přípravek pumpičku, je zapotřebí dodržet následující:

 1. Použijte špachtličku, do krému nesahejte prsty. Za nehty se nachází celá řada bakterií a mikrobů, které mohou produkt znehodnotit a urychlit jeho expiraci.
 2. Nemáte špachtličku? Nevadí, skvěle poslouží vatová tyčinka, jednorázová dřevěná špachtlička do krku i obyčejná lžička, respektive její konec. Plastové špachtličky vždy důkladně umyjte, popřípadě vydezinfikujte a jsou připraveny k opakovanému použití.
 3. Produkt vždy důkladně uzavřete, aby se do něj nedostával vzduch a nečistoty.
 4. I tyto produkty jednou za čas otřete dezinfekčním ubrouskem nebo použijte jiný druh dezinfekce, viz. výše.

 

PS: Zkontrolujte také data spotřeby a produkty prošlé, nevábně vonící a barevně zvláštní nemilosrdně vyhoďte. NERISKUJTE! 

Mohl by Vás zajímat článek: Expirace a uchovávání kosmetiky.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.