Kategorie

Ingredience

Produkty

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3. rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme?

 

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Kosmetické štětce, make-up houbičky, ale i zrcátka a krabičky, ve kterých jsou pudry, rtěnky, make-upy umístěny,  i ty si zaslouží speciální zacházení a pravidelnou dezinfekci.

Jen se zamyslete, kolikrát za den vytáhneme z kosmetické taštičky štětec, abychom se přepudrovali a upravili, rtěnku, korektor nebo balzám na rty. Nebo jen mrkneme do zrcátka, jestli nejsme rozmazaní a není potřeba se upravit.

Dezinfekce štětců a houbiček

Štětce a houbičky na make-up jsou semeništěm bakterií, mikrobů, plísní a hub. Jejich nesprávné udržování často vede i k problémům s pletí. Čistíme vždy, nejen v této době.

 1. Pravidelné mytí ve vlažné vodě s jemným mýdlem – myjeme „pereme“ tak dlouho, dokud ze štětců a houbiček neteče čistá voda. Poté důkladně vysušíme papírovým kapesníčkem nebo utěrkou a necháme volně proschnout. Nedáváme na přímý zdroj tepla. TIP: provádějte alespoň 2x týdně, večer, aby ráno bylo vše proschlé.
 2. Dezinfekce po každém použití – existují spreje a čističe určené přímo k dezinfekci štětců. Po každém použití nastříkáme dezinfekční sprej na papírový ubrousek a důkladně s ním štětec otřeme a vyčistíme. Nebo můžeme přestříkat přímo štětec a poté papírovým kapesníčkem dočistit.
 3. Nemáte speciální čistič? Použijte čistý alkohol nebo líh. Dejte na papírovou utěrku a štětec s ním přejeďte a vyčistěte.

 

Krabičky, pudřenky, zrcátka

I tyto povrchy je nutné pravidelně dezinfikovat a čistit.

 1. Pravidelné čištění dezinfekčními ubrousky či spreji, které jsou vhodné pro plochy a nástroje.
 2. Nemáte po ruce speciální přípravek? Dobře poslouží čistý alkohol nebo líh či kapka Sava, dáme na papírovou utěrku a plochu důkladně otřeme.
 3. Dobře poslouží i esenciální (éterické oleje) např. Eukalyptus nebo Tea tree oil, více informací zde

 

Rtěnky, pudry a make-upy

I krémové produkty, jako jsou rtěnky, make-upy nebo pudry si zaslouží občas speciálně vyčistit.

 1. Použijte speciální dezinfekci určenou na kosmetické krémové či pudrové produkty. Touto dezinfekcí můžete daný produkt přímo přestříkat. Dezinfekce během několika vteřin vytěká, je šetrná, nezmění konzistenci ani schopnost daného produktu.
 2. Nemáte po ruce speciální přípravek? Dobře poslouží čistý alkohol nebo líh, dáme na papírový kapesníček a plochu jemně otřeme.

 

Krémy

Zde je na místě dodržovat základy hygieny (čisté ruce) a pokud nemá přípravek pumpičku, je zapotřebí dodržet následující:

 1. Použijte špachtličku, do krému nesahejte prsty. Za nehty se nachází celá řada bakterií a mikrobů, které mohou produkt znehodnotit a urychlit jeho expiraci.
 2. Nemáte špachtličku? Nevadí, skvěle poslouží vatová tyčinka, jednorázová dřevěná špachtlička do krku i obyčejná lžička, respektive její konec. Plastové špachtličky vždy důkladně umyjte, popřípadě vydezinfikujte a jsou připraveny k opakovanému použití.
 3. Produkt vždy důkladně uzavřete, aby se do něj nedostával vzduch a nečistoty.
 4. I tyto produkty jednou za čas otřete dezinfekčním ubrouskem nebo použijte jiný druh dezinfekce, viz. výše.

 

PS: Zkontrolujte také data spotřeby a produkty prošlé, nevábně vonící a barevně zvláštní nemilosrdně vyhoďte. NERISKUJTE! 

Mohl by Vás zajímat článek: Expirace a uchovávání kosmetiky.

Kam pokračovat ve čtení

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Pozvání 5.ročník odborného kosmetického kongresu

Pozvání 5.ročník odborného kosmetického kongresu

Přijměte naše srdečné pozvání na výroční 5. ročník odborného kosmetického kongresu Krása na míru, který se uskuteční v pátek 2.10. 2020 v Praze. 5. ročník je takové malé výročí a to je zapotřebí řádně oslavit. Oslava to bude velkolepá, s bohatým programem, za přítomnosti skvělých přednášejících z Čech i zahraničí, s odhalením mnoha kosmetických novinek...Nenechte si ujít tento inspirativní a vzdělávací den, který je naším poděkováním za Vaši celoroční přízeň a podporu.

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.