Kategorie

Ingredience

Produkty

Expirace a uchovávání kosmetiky

Expirace a uchovávání kosmetiky

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování.  Tak, jako sledujeme při nákupu potravin datum spotřeby a je to pro nás samozřejmostí, stejnou pozornost bychom měli věnovat kosmetickým přípravkům.

 

Co mít na paměti: 

Hlídejte si datum spotřeby – každý kosmetický produkt má svou dobu trvanlivosti, která se různí. Doba spotřeby se začíná měřit od otevření daného produktu. Na krabičce najdete symbol, tzv. otevřený kelímek a počet měsíců, do kdy je přípravek potřeba spotřebovat, např. 12M = 12 měsíců, 6M = 6 měsíců po otevření…

Po  otevření přípravku se započne proces oxidace. Pokud tedy náš přípravek v koupelně „přesluhuje“ a je již dávno po době spotřeby, může se změnit jeho konzistence, vůně, účinky a vliv na pokožku. Proto bychom měli produkt vždy dobře uzavřít, aby se tento proces neurychloval. 

 

Expirace a uchovávání kosmetiky

Označení spotřeby je uvedeno na každém obalu. V tomto případě spotřebujte do 12 měsíců od otevření.

Čisté ruce:

Možná se Vám to zdá jako zbytečná poznámka, přesto je velmi důležitá. Pokud nepoužíváme špachtličky nebo není náš přípravek s dávkovačem, nějakou pumpičkou, je důkladné umytí rukou velmi důležité. Za nehty se schovává celá řada mikrobů a nečistot, které můžeme do přípravku zanést a znehodnotit ho. Pokud používáte špachtličku, vždy ji opláchněte čistou vodou, popřípadě vydezinfikujte.

 

Skladování:

Zlaté pravidlo – tma, sucho, stálá teplota. Kosmetika určitě nepatří na okno, kde se často mění teplota, svítí sluníčko nebo na poličku nad topením, apod. Škodí jí i velká vlhkost. Ideální teplota je mezi 15 až 25 °C.

Přípravky, které nepoužíváte denně, uložte např. do skříňky. Ty, které používáte denně, vždy důkladně zašroubujte a zamezte přístupu vzduchu. Např. pleťové masky s obsahem jílu, pokud nejsou dobře uzavřeny, předčasně vysychají.

Pozor na lednici – v lednici uchovávejte pouze přípravky, na kterých je to výslovně uvedeno. Jinak kosmetika do lednice nepatří. Chlad změní strukturu produktu, změní roztíratelnost a vůbec celkové chování daného produktu. U přírodní kosmetiky, kde jsou ve velké míře zastoupeny oleje, vosky a másla, to platí dvojnásob.

 

Čištění štětců:

Pozornost věnujte i kosmetickým nástrojům, jako jsou štětce, houbičky… Tyto nástroje, pokud se pravidelně nečistí, jsou semeništěm mikrobů a bakterií, které mohou znehodnotit, jak produkt samotný, tak způsobit i různé problémy s pletí. Dezinfekce štětců speciálními přípravky, občasné vyprání ve vlažné vodě s kapkou šamponu či ekologického mýdla je ideální. Houbičky také dezinfikujte, perte a daleko častěji měňte za nové.

 

 

 

TIP: U přípravků, které nepoužívám denně, si nalepím malý štítek, kdy jsem produkt otevřela. Člověk má tak přehled, protože ten čas tak rychle letí.

Přeji nám všem, ať nám ta úžasná přírodní kosmetika dobře slouží a dělá stále takovou radost. 

Kam pokračovat ve čtení

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Kosmetické minimum

Kosmetické minimum

Pro jednoho je kosmetická péče radostí a pro druhého nutností. Často se péče odvíjí od finanční situace, někdy si můžeme dopřát víc, jindy to jednoduše nejde. Jaké minimum naše pleť potřebuje, abychom ji udrželi v kondici? A až to půjde, co pořídit dál, čím péči obohatit?

Novinka Meludium 11 parfém pro ni a pro něj

Novinka Meludium 11 parfém pro ni a pro něj

Vůně má neuvěřitelnou moc. Dokáže nás přenést v čase a připomenout výjimečné chvíle, zážitky, setkání, probudit vzpomínky a vyvolat emoce. Není nic osobnějšího, než samotné vnímání vůně. To, co voní jednomu, nevoní druhému. Vstupte s námi do světa výjimečných vůní BIOEARTH, které jsou šetrné k člověku i k přírodě. Zavřete oči a nechte vůni vzlétnout, pošimrat nos a odhalit tajemství...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.