Kategorie

Ingredience

Produkty

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt jinak Hlemýždí sliz je jednou z nejcennějších a skutečně fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček poskytuje.

Šnečí extrakt je bohatý na aktivní látky a je účinným prostředkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku.

To, že je šnečí extrakt/sliz blahodárný, jsme všichni již někdy někde slyšeli – i o tom si více povíme v tomto článku. Ovšem tím nejčastějším dotazem je, jak se vlastně získává???

Jak se získává šnečí extrakt

Nutno říci, že metody získávání se různí a ne vždy jsou šetrné a ohleduplné.

Proto se při výběru šnečí kosmetiky zajímejte i o původ, způsob získávání a také o množství obsaženého extraktu v daném produktu…

Společnost BIOEARTH je světovým lídrem v přírodní, BIO certifikované organické kosmetice. Respektuje člověka, zvířata i životní prostředí. Proto trval vývoj pleťové řady LOOM několik let a může se pyšnit označením a certifikací ECO BIO, AIAB.

Fascinující síla šnečího extraktu

Ohleduplnost, blaho šneků na prvním místě

 • Šneci se chovají výhradně na otevřeném prostranství podle „italské“ metody, která se výrazně liší od přístupů v jiných evropských zemích jako je Francie, Španělsko nebo Jižní Amerika, kde je hlemýžď udržován a chován v umělých podmínkách (ve skleníku, v nádobách nebo v interiéru).
 • Italská metoda kromě volného chovu, krmí zvířata zasetými rostlinami, stravu obohacuje o jablka, dýně a zelí, které se pěstují přímo na místě bez použití chemických hnojiv, insekticidů nebo jiných jedů.
Fascinující síla šnečího extraktu

Nenásilný sběr extraktu

 • Šnečí extrakt se získává metodou manuální stimulace, která je zcela bezpečná a respektuje blaho hlemýžďů. Tato metoda je velmi únavná a nákladná, jak časově tak finančně, je to však jediná metoda, která umožňuje získat vysoce kvalitní sliz, šnekům neubližuje a ani je nestresuje.
 • Bohužel ostatní výrobci nejsou takto šetrní a hlemýždi jsou obětováni nebo podrobeni zátěžovým nebo krvavým procedurám. Pro získání slizu se používají stroje, které způsobují elektrické šoky a vibrace a to téměř hodinu, což způsobuje smrt více než 80% hlemýžďů.
Fascinující síla šnečího extraktu

Kvalita, účinnost a čistota

 

Šnečí extrakt používaný v řadě LOOM pochází z druhu „Helix aspersa“, který je využíván pro farmaceutické a kosmetické použití.

Zbavme se mýtu:  hlemýždí  extrakt / sliz, který vývojáři Bioearth používají, není tekutina, kterou hlemýžď používá k usnadnění svého pohybu, taková ta cestička, kterou za sebou při pohybu zanechává, ale jedná se o látku, kterou hlemýžď vypuzuje jako formu obrany a to přímo ze své skořápky.

Sliz je shromažďován a dále filtrován. Není ředěn, nepoužívají se chemické látky, pouze stabilizátory, které uchovávají jeho stálost a kvalitu. Původ je tedy 100% italský a přísně kontrolovaný Zdravotním úřadem.

 

Síla šnečího extraktu

Jak již bylo řečeno, jedná se o fascinující tekutinu bohatou na velké množství aktivních látek.

 • Je schopen zmírnit akné, zarudnutí, podráždění, působí jako přirozený čistič a to díky přítomnosti peptidů a kys. glykolové, které působí proti bakteriím, mají adstringentní účinek a udržují póry čisté.
 • Výjimečně vyhlazuje, silně hydratuje, chrání a eliminuje vrásky a regeneruje kůži.
 • Osvědčil se proti striím, v těhotenství pro zpevnění namáhané pokožky i na hojení jizev.
 • Díky dlouholetým zkušenostem a zpětné vazbě zákazníků, kteří produkty z řady LOOM používali, bylo zjištěno, že příznivě působí na pleť trpící lupénkou.

 

Co obsahuje šnečí extrakt?

 

 • Kyselina glykolová – stimuluje tvorbu kolagenu a podporuje tvorbu kys. hyaluronové, která je zodpovědná za hloubkovou hydrataci a vyplnění pleti.
 • Allantoin – látka s výjimečnými hojivými a obnovujícími vlastnostmi. Podílí se na tvorbě nové tkáně, léčí rány, redukuje jizvy a pečuje o suchou pokožku.
 • Kolagen – jedna ze základních molekul naší tkáně, která se stará o ochranu a pohodu kůže.
 • Elastin – protein, který je zodpovědný za pružnost pokožky.
 • Vitamin C a E – silné antioxidanty, chrání pokožku před oxidačním stresem a neutralizuje volné radikály.

 

Fascinující síla šnečího extraktu

Pro  koho je řada LOOM vhodná

 • Pro předčasně stárnoucí, zralou a ochablou pleť, kterou trápí vrásky, ztráta elasticity, stařecké a pigmentové skvrny, nejednotná pleť.
 • Pro pleť problematickou, potýkající se s akné a s nečistými póry.
 • V neposlední řadě pro pleť citlivou a dehydratovanou.

 

 

Produkty LOOM dle typu a stavu pleti

Jak již bylo řečeno, šnečí sliz je vhodný pro různé typy a stavy pleti – zralá, dehydratovaná, mastná i problematická… Tyto typy pleti jsou diametrálně odlišné a proto potřebují i různé produkty, konzistence a je zapotřebí  k nim přistupovat velmi individuálně….

 

1. krok Sérum

 • Sérum je silný koncentrát s výbornou prostupností do spodních vrstev pleti. Právě v těchto místech dochází k prvním změnám (dehydratace, předčasné stárnutí) a právě prevence (u mladé pleti) a intenzivní stimulace (u zralé pleti) je zcela zásadní.
 • Sérum je řekněme takovou potravou pro pleť a skutečně ji dokáže převychovat.
 • Od 30 let by mělo být součástí naší každodenní péče o pleť.
 • V dřívějším věku skvěle poslouží jako preventivní kúra pro udržení zdravé pleti nebo jako účinná péče proti akné.
 • Použijte pravidelně ráno a večer, alespoň po dobu 3 měsíců.

2. krok Krém

 • Krémy se liší svou konzistencí, která je zásadní pro různé typy pleti. Zralé pleti doporučujeme bohatší textury, mladé a problematické naopak lehčí. Vše je velmi individuální, záleží i na osobních preferencích. Někdo je milovník lehkých textur, další miluje bohaté a výživné textury.
 • Krém je účinná každodenní péče a současně ochranný kabátek pro naši pleť, kterou chrání před vnějšími vlivy, kterým jsme každý den vystaveni.
 • Krém aplikujte pravidelně ráno a večer. Od 30 let pak přidejte pod krém ještě navíc sérum.

3. krok Oční krém

 • Oční krém je speciální druh krému, který ženy bohužel často podceňují a právě oční okolí si zaslouží včasnou a pravidelnou péči.
 • Oční krém zařaďte pravidelně od 35 let. Doporučujeme i dříve, prevence je zásadní, záleží na aktuálních potřebách a stavu očního okolí. To se může měnit vlivem našich návyků, zaměstnání… (vícesměnný provoz, práce u počítače, nedostatek spánku…)
 • Jak použít: oční krém patří na celé pevné části očního okolí tzn. pod oči, na spánky, pod obočí (prevence padajícího víčka). Nepatří však přímo na měkkou část tedy na pohyblivé oční víčko. 

Masky – extra péče, extra výsledky

 • Masky jsou úžasní pomocníci. Nejen, že zachrání každou situaci, kdy jsme unaveni a chceme dát pleť rychle dohromady nebo chceme zazářit a dáme si ji před samotným líčením a důležitou akcí. Zrovna tak jsou účinnou prevencí a pravidelnou aplikací posílíte aktuální péči, tzn. že docílíte ještě lepších výsledků. 
 • Masku zařaďte 1x týdně – to je „běžná údržba“ a příjemná odpočinková chvíle.
 • Masku jako intenzivní kúru –  ob dva dny, po dobu alespoň jednoho týdne.

Důležité na konec

Pamatujte, že i to nejlepší sérum a krém není dostačující, pokud pleť není správně a důkladně očištěna. Jen čistá pleť je připravena přijmout aktivní látky ze sér a krémů. Vsaďte na 2 fázové čištění:

 • Problematická pleť – pěna Detox  + tonizační mlha Detox
 • Suchá, citlivá a zralá pleť – mléko nebo máslo + tonikum

 

Vyzkoušejte, otestujte a dejte nám vědět, jak jste spokojeni. Věřím, že si Vás šnečí řada LOOM získá.

Čištění (odlíčení), první krok ke zdravé pleti

O odlíčení už toho bylo řečeno... Všichni máme pocit, že víme, jak na něj. Je tomu opravdu tak? Dozvíte se, proč je důležité pleť čistit, jak ji čistit a také, jaké jsou nejčastější odličovací mýty.

Kam pokračovat ve čtení

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Na podzim a v zimě je naše pokožka vystavena velkým změnám. Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti a v nich suchý vzduch, slabší pitný režim... Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu a zdraví pleti. Kůže produkuje méně mazu a je tak náchylnější ke vzniku šupinek, různých citlivostí, může být hrubá na dotek, začervenalá... Jakou péči zvolit? Jaké produkty zařadit a čím každodenní péči obohatit?

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna a jde ruku v ruce s pravidelnou návštěvou kosmetického salónu. Jedno bez druhého nefunguje. Je důležité se o pleť pravidelně starat. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje. Výsledky Vás překvapí.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.