Kategorie

Ingredience

Produkty

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt jinak hlemýždí sliz je jednou z nejcennějších a skutečně fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček poskytuje.

Šnečí sliz pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, dvou látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev. 

To, že je šnečí extrakt/sliz blahodárný, jsme všichni již někdy někde slyšeli – i o tom si více povíme v tomto článku. Ovšem tím nejčastějším dotazem je, jak se vlastně získává???

Jak se získává šnečí extrakt

Nutno říci, že metody získávání se různí a ne vždy jsou šetrné a ohleduplné.

Proto se při výběru šnečí kosmetiky zajímejte i o původ, způsob získávání a také o množství obsaženého extraktu v daném produktu…

Společnost BIOEARTH je světovým lídrem v přírodní, BIO certifikované organické kosmetice. Respektuje člověka, zvířata i životní prostředí. První produkty řady LOOM se objevili už v roce 2013 a značka se může pyšnit BIO certifikací jako první Evropě.

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Ohleduplnost, blaho šneků na prvním místě

 • Šneci se chovají výhradně na otevřeném prostranství podle „italské“ metody, která se výrazně liší od přístupů v jiných evropských zemích jako je Francie, Španělsko nebo Jižní Amerika, kde je hlemýžď udržován a chován v umělých podmínkách (ve skleníku, v nádobách nebo v interiéru).
 • Italská metoda kromě volného chovu, krmí zvířata zasetými rostlinami, stravu obohacuje o jablka, dýně a zelí, které se pěstují přímo na místě bez použití chemických hnojiv, insekticidů nebo jiných jedů.
Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Nenásilný sběr extraktu

 • Šnečí extrakt se získává metodou manuální stimulace, která je zcela bezpečná a respektuje blaho hlemýžďů. Tato metoda je velmi únavná a nákladná, jak časově tak finančně, je to jediná metoda, která umožňuje získat vysoce kvalitní sliz, šnekům neubližuje a ani je nestresuje.
 • Bohužel ostatní výrobci nejsou takto šetrní a hlemýždi jsou obětováni nebo podrobeni zátěžovým nebo krvavým procedurám. Pro získání slizu se používají stroje, které způsobují elektrické šoky a vibrace a to téměř hodinu, což způsobuje smrt více než 80% hlemýžďů.

Kvalita, účinnost a čistota

Šnečí extrakt používaný v řadě LOOM pochází z druhu „Helix aspersa“, který je využíván pro farmaceutické a kosmetické použití.

Zbavme se mýtu:  hlemýždí  extrakt / sliz, který vývojáři Bioearth používají, není tekutina, kterou hlemýžď používá k usnadnění svého pohybu, taková ta cestička, kterou za sebou při pohybu zanechává, ale jedná se o látku, kterou hlemýžď vypuzuje přímo ze své skořápky.

Sliz je shromažďován a dále filtrován. Není ředěn, nepoužívají se chemické látky, pouze stabilizátory, které uchovávají jeho stálost a kvalitu. Původ je tedy 100% italský a přísně kontrolovaný Zdravotním úřadem.

 

Účinky šnečího extraktu

 • Je schopen zmírnit akné, zarudnutí, podráždění, působí jako přirozený čistič a to díky přítomnosti peptidů a kys. glykolové, které působí proti bakteriím, mají adstringentní účinek a udržují póry čisté.
 • Výjimečně vyhlazuje, silně hydratuje, chrání a eliminuje vrásky a regeneruje kůži.
 • Osvědčil se proti striím, v těhotenství pro zpevnění namáhané pokožky i na hojení jizev.
 • Díky dlouholetým zkušenostem a zpětné vazbě zákazníků, kteří produkty z řady LOOM používali, bylo zjištěno, že příznivě působí na pleť trpící lupénkou.

 

Co obsahuje šnečí extrakt

 

 • Kyselinu glykolovou – stimuluje tvorbu kolagenu a podporuje tvorbu kys. hyaluronové, která je zodpovědná za hloubkovou hydrataci a vyplnění pleti.
 • Allantoin – látka s výjimečnými hojivými a obnovujícími vlastnostmi. Podílí se na tvorbě nové tkáně, léčí rány, redukuje jizvy a pečuje o suchou pokožku.
 • Kolagen – jedna ze základních molekul naší tkáně, která se stará o ochranu a pohodu kůže.
 • Elastin – protein, který je zodpovědný za pružnost pokožky.
 • Vitamin C a E – silné antioxidanty, chrání pokožku před oxidačním stresem a neutralizuje volné radikály.

 

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Pro  koho je řada LOOM vhodná

 • Pro předčasně stárnoucí, zralou a ochablou pleť, kterou trápí vrásky, ztráta elasticity, stařecké a pigmentové skvrny, nejednotná pleť.
 • Pro pleť problematickou, potýkající se s akné a s nečistými póry.
 • V neposlední řadě pro pleť citlivou a dehydratovanou.

 

 

Produkty LOOM dle typu a stavu pleti

Jak již bylo řečeno, šnečí sliz je vhodný pro různé typy a stavy pleti – zralá, dehydratovaná, mastná i problematická… Tyto typy pleti jsou diametrálně odlišné a proto potřebují i různé produkty, konzistence a je zapotřebí  k nim přistupovat velmi individuálně….

 

Čištění pleti – nejdůležitější krok

Čištění pleti patří mezi nejdůležitější kroky v péči o pleť. Nezáleží na tom zda se líčíte, pleť čistíme vždy!

 • Večer je ideální 2 krokové čištění např. mléko nebo pěna  + tonikum
 • Ráno postačí opláchnout čistou vodou a osvěžit tonikem. V případě, že je pleť hodně problematická, provádějte 2 krokové čištění také ráno.
 • Po čištění je pleť připravena na aplikací séra a krému.

1. krok Sérum

 • Sérum je silný koncentrát s výbornou prostupností do spodních vrstev pleti. Právě v těchto místech dochází k prvním změnám (dehydratace, předčasné stárnutí) a právě prevence (u mladé pleti) a intenzivní stimulace (u zralé pleti) je zcela zásadní.
 • Sérum je řekněme takovou potravou pro pleť a skutečně ji dokáže převychovat.
 • Od 30 let by mělo být součástí naší každodenní péče o pleť.
 • V dřívějším věku skvěle poslouží jako preventivní kúra pro udržení zdravé pleti nebo jako účinná péče proti akné.
 • Použijte pravidelně ráno a večer, alespoň po dobu 3 měsíců.

2. krok Krém

 • Krémy se liší svou konzistencí, která je zásadní pro různé typy pleti. Zralé pleti doporučujeme bohatší textury, mladé a problematické naopak lehčí. Vše je velmi individuální, záleží i na osobních preferencích. Někdo je milovník lehkých textur, další miluje bohaté a výživné textury.
 • Krém je účinná každodenní péče a současně ochranný kabátek pro naši pleť, kterou chrání před vnějšími vlivy, kterým jsme každý den vystaveni.
 • Krém aplikujte pravidelně ráno a večer. Od 30 let pak přidejte pod krém ještě navíc sérum.

3. krok Péče o oči a rty

 • Oční krém je speciální druh krému, který ženy bohužel často podceňují a právě oční okolí si zaslouží včasnou a pravidelnou péči.
 • Oční krém zařaďte pravidelně od 35 let. Doporučujeme i dříve, prevence je zásadní, záleží na aktuálních potřebách a stavu očního okolí. To se může měnit vlivem našich návyků, zaměstnání… (vícesměnný provoz, práce u počítače, nedostatek spánku…)
 • Jak použít: oční krém patří na celé pevné části očního okolí tzn. pod oči, na spánky, pod obočí (prevence padajícího víčka). Nepatří však přímo na měkkou část tedy na pohyblivé oční víčko. 
 • Oční krém aplikujte vždy i na rty.

Masky – extra péče, extra výsledky

 • Masky jsou úžasní pomocníci. Nejen, že zachrání každou situaci, kdy jsme unaveni a chceme dát pleť rychle dohromady nebo chceme zazářit a dáme si ji před samotným líčením a důležitou akcí. Zrovna tak jsou účinnou prevencí a pravidelnou aplikací posílíte aktuální péči, tzn. že docílíte ještě lepších výsledků. 
 • Masku zařaďte 1x týdně – to je „běžná údržba“ a příjemná odpočinková chvíle.
 • Masku jako intenzivní kúru –  ob dva dny, po dobu alespoň jednoho týdne.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.