Kategorie

Ingredience

Produkty

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt jinak hlemýždí sliz je jednou z nejcennějších a skutečně fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček poskytuje.

Šnečí sliz pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, dvou látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev. 

To, že je šnečí extrakt/sliz blahodárný, jsme všichni již někdy někde slyšeli – i o tom si více povíme v tomto článku. Ovšem tím nejčastějším dotazem je, jak se vlastně získává???

Jak se získává šnečí extrakt

Nutno říci, že metody získávání se různí a ne vždy jsou šetrné a ohleduplné.

Proto se při výběru šnečí kosmetiky zajímejte i o původ, způsob získávání a také o množství obsaženého extraktu v daném produktu…

Společnost BIOEARTH je světovým lídrem v přírodní, BIO certifikované organické kosmetice. Respektuje člověka, zvířata i životní prostředí. První produkty řady LOOM se objevili už v roce 2013 a značka se může pyšnit BIO certifikací jako první Evropě.

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Ohleduplnost, blaho šneků na prvním místě

 • Šneci se chovají výhradně na otevřeném prostranství podle „italské“ metody, která se výrazně liší od přístupů v jiných evropských zemích jako je Francie, Španělsko nebo Jižní Amerika, kde je hlemýžď udržován a chován v umělých podmínkách (ve skleníku, v nádobách nebo v interiéru).
 • Italská metoda kromě volného chovu, krmí zvířata zasetými rostlinami, stravu obohacuje o jablka, dýně a zelí, které se pěstují přímo na místě bez použití chemických hnojiv, insekticidů nebo jiných jedů.
Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Nenásilný sběr extraktu

 • Šnečí extrakt se získává metodou manuální stimulace, která je zcela bezpečná a respektuje blaho hlemýžďů. Tato metoda je velmi únavná a nákladná, jak časově tak finančně, je to jediná metoda, která umožňuje získat vysoce kvalitní sliz, šnekům neubližuje a ani je nestresuje.
 • Bohužel ostatní výrobci nejsou takto šetrní a hlemýždi jsou obětováni nebo podrobeni zátěžovým nebo krvavým procedurám. Pro získání slizu se používají stroje, které způsobují elektrické šoky a vibrace a to téměř hodinu, což způsobuje smrt více než 80% hlemýžďů.

Kvalita, účinnost a čistota

Šnečí extrakt používaný v řadě LOOM pochází z druhu „Helix aspersa“, který je využíván pro farmaceutické a kosmetické použití.

Zbavme se mýtu:  hlemýždí  extrakt / sliz, který vývojáři Bioearth používají, není tekutina, kterou hlemýžď používá k usnadnění svého pohybu, taková ta cestička, kterou za sebou při pohybu zanechává, ale jedná se o látku, kterou hlemýžď vypuzuje přímo ze své skořápky.

Sliz je shromažďován a dále filtrován. Není ředěn, nepoužívají se chemické látky, pouze stabilizátory, které uchovávají jeho stálost a kvalitu. Původ je tedy 100% italský a přísně kontrolovaný Zdravotním úřadem.

 

Účinky šnečího extraktu

 • Je schopen zmírnit akné, zarudnutí, podráždění, působí jako přirozený čistič a to díky přítomnosti peptidů a kys. glykolové, které působí proti bakteriím, mají adstringentní účinek a udržují póry čisté.
 • Výjimečně vyhlazuje, silně hydratuje, chrání a eliminuje vrásky a regeneruje kůži.
 • Osvědčil se proti striím, v těhotenství pro zpevnění namáhané pokožky i na hojení jizev.
 • Díky dlouholetým zkušenostem a zpětné vazbě zákazníků, kteří produkty z řady LOOM používali, bylo zjištěno, že příznivě působí na pleť trpící lupénkou.

 

Co obsahuje šnečí extrakt

 

 • Kyselinu glykolovou – stimuluje tvorbu kolagenu a podporuje tvorbu kys. hyaluronové, která je zodpovědná za hloubkovou hydrataci a vyplnění pleti.
 • Allantoin – látka s výjimečnými hojivými a obnovujícími vlastnostmi. Podílí se na tvorbě nové tkáně, léčí rány, redukuje jizvy a pečuje o suchou pokožku.
 • Kolagen – jedna ze základních molekul naší tkáně, která se stará o ochranu a pohodu kůže.
 • Elastin – protein, který je zodpovědný za pružnost pokožky.
 • Vitamin C a E – silné antioxidanty, chrání pokožku před oxidačním stresem a neutralizuje volné radikály.

 

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Pro  koho je řada LOOM vhodná

 • Pro předčasně stárnoucí, zralou a ochablou pleť, kterou trápí vrásky, ztráta elasticity, stařecké a pigmentové skvrny, nejednotná pleť.
 • Pro pleť problematickou, potýkající se s akné a s nečistými póry.
 • V neposlední řadě pro pleť citlivou a dehydratovanou.

 

 

Produkty LOOM dle typu a stavu pleti

Jak již bylo řečeno, šnečí sliz je vhodný pro různé typy a stavy pleti – zralá, dehydratovaná, mastná i problematická… Tyto typy pleti jsou diametrálně odlišné a proto potřebují i různé produkty, konzistence a je zapotřebí  k nim přistupovat velmi individuálně….

 

Čištění pleti – nejdůležitější krok

Čištění pleti patří mezi nejdůležitější kroky v péči o pleť. Nezáleží na tom zda se líčíte, pleť čistíme vždy!

 • Večer je ideální 2 krokové čištění např. mléko nebo pěna  + tonikum
 • Ráno postačí opláchnout čistou vodou a osvěžit tonikem. V případě, že je pleť hodně problematická, provádějte 2 krokové čištění také ráno.
 • Po čištění je pleť připravena na aplikací séra a krému.

1. krok Sérum

 • Sérum je silný koncentrát s výbornou prostupností do spodních vrstev pleti. Právě v těchto místech dochází k prvním změnám (dehydratace, předčasné stárnutí) a právě prevence (u mladé pleti) a intenzivní stimulace (u zralé pleti) je zcela zásadní.
 • Sérum je řekněme takovou potravou pro pleť a skutečně ji dokáže převychovat.
 • Od 30 let by mělo být součástí naší každodenní péče o pleť.
 • V dřívějším věku skvěle poslouží jako preventivní kúra pro udržení zdravé pleti nebo jako účinná péče proti akné.
 • Použijte pravidelně ráno a večer, alespoň po dobu 3 měsíců.

2. krok Krém

 • Krémy se liší svou konzistencí, která je zásadní pro různé typy pleti. Zralé pleti doporučujeme bohatší textury, mladé a problematické naopak lehčí. Vše je velmi individuální, záleží i na osobních preferencích. Někdo je milovník lehkých textur, další miluje bohaté a výživné textury.
 • Krém je účinná každodenní péče a současně ochranný kabátek pro naši pleť, kterou chrání před vnějšími vlivy, kterým jsme každý den vystaveni.
 • Krém aplikujte pravidelně ráno a večer. Od 30 let pak přidejte pod krém ještě navíc sérum.

3. krok Péče o oči a rty

 • Oční krém je speciální druh krému, který ženy bohužel často podceňují a právě oční okolí si zaslouží včasnou a pravidelnou péči.
 • Oční krém zařaďte pravidelně od 35 let. Doporučujeme i dříve, prevence je zásadní, záleží na aktuálních potřebách a stavu očního okolí. To se může měnit vlivem našich návyků, zaměstnání… (vícesměnný provoz, práce u počítače, nedostatek spánku…)
 • Jak použít: oční krém patří na celé pevné části očního okolí tzn. pod oči, na spánky, pod obočí (prevence padajícího víčka). Nepatří však přímo na měkkou část tedy na pohyblivé oční víčko. 
 • Oční krém aplikujte vždy i na rty.

Masky – extra péče, extra výsledky

 • Masky jsou úžasní pomocníci. Nejen, že zachrání každou situaci, kdy jsme unaveni a chceme dát pleť rychle dohromady nebo chceme zazářit a dáme si ji před samotným líčením a důležitou akcí. Zrovna tak jsou účinnou prevencí a pravidelnou aplikací posílíte aktuální péči, tzn. že docílíte ještě lepších výsledků. 
 • Masku zařaďte 1x týdně – to je „běžná údržba“ a příjemná odpočinková chvíle.
 • Masku jako intenzivní kúru –  ob dva dny, po dobu alespoň jednoho týdne.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.