Kategorie

Ingredience

Produkty

Baobabový protein

Hydrolyzed Adansonia Digitata Seed Extract

Baobabový protein

Stručná historie:

Baobab je africký strom nazývaný také „strom života“, který obvykle žije více než 2000 let. Má vysoký a atypický kmen. Nejvíce bychom se s ním setkali v kontinentální Africe, Madagaskaru či na severozápadě Austrálie.

Legenda praví, že právě tento zázračný strom byl jeden z prvních stromů, se kterým se domorodé kmeny setkali na zemi. První zmínka pochází už ze 14. století z cestopisu jednoho arabského cestovatele.

Baobab má více druhů, z toho nejznámější je baobab prstnatý.

Složení:

Baobab obsahuje řadu významných vitamínů, nejznámější je C, dále pektin, aminokyseliny a velmi důležité minerální látky, jako je draslík, vápník nebo hořčík. Plody baobabu mají silně pozitivní vliv na trávící soustavu, to přispívá ke správnému zažívání. Také napomáhá těm, kteří bojují s vysokým cholesterolem a navíc působí proti kardiovaskulárním chorobám.

Baobab a pleť:

Tím, že odstraňuje volné radikály, pomáhá zpomalit proces stárnutí pleti a hojně tvoří kolagen. Navíc obsahuje velké množství antioxidantů, což dodá pleti výraznou výživu a to jak zevnitř, tak zvenku. Největším pozitivum je fakt, že při pravidelném nanášení oleje z Baobabu, můžete předejít strijím, což jistě ocení řada žen!

Baobab a vlasy:

V kosmetice je ceněný pro své ochranné a vyživující vlastnosti.

Baobabový protein a vlasy: tento protein má  anti-agingové (proti stárnoucí) řešení 5v1 – pomáhá opravit poškozené vlasy, zvyšuje sílu vlasů, chrání před UV zářením, hydratuje suché vlasy a vyživuje vlasy od kořínků ke konečkům. Chrání též proti vysokým teplotám – žehlení, fénování.

Zajímavost:

Bylo provedeno několik studií, které prokázali jeho účinnost. 

Jedna ze studií: vlasy evropského typu byly vystaveny odbarvení a následně barvení. Poté byly ošetřeny 5 cykly šampónu a kondicionéru, přičemž vlasy byly po každém cyklu vysušeny fénem a vystaveny teplu. Při použití kondicionéru s Baobabovým proteinem se vlasy rychleji zotavovaly po následném chemickém barvení a vysoušení fénem. Vlasy byly silnější, pružnější a odolnější. Baobabový protein pomohl vlasům zlepšit pružnost o 10% a jejich sílu o 14 %.

Další studie prokázala schopnost ochránit vlasy před UV zářením. Studie byla prováděna na afrických vlasech, které byly narovnány a následně ošetřeny 5 cykly šampónu a kondicionéru s Baobabovým proteinem. Poté, byly vlasy umístěny do UV komory a vystaven UV záření po dobu 8 a 16  hodin. Protein neutralizoval poškození způsobené narovnáním vlasů a ochránil vlasy před UV degradaci ve srovnání s placebem. Po 8 hodinách vlasy ošetřené baobabem zvýšily svou elasticitu o 6% a o 15% ve srovnání s placebem. Po dalších 8 hodinách (celkem 16 hodin) pod UV komorou vykazovaly vlasy šetřené Baobabovým proteinem zvýšení elasticity o 4% a 17% ve srovnání s placebem. Vlasy, na které byl aplikován tento protein, vykazovaly větší odolnost proti poškození způsobené UV zářením a teplem.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.