Složení a léčebné či kosmetické účinky:
Je antibakteriální, antiseptická, lehce anestetická, zabraňuje růstu mikroorganismů, zmírňuje pocit svědění a ulevuje od bolesti. Proto našla uplatnění především v medicíně, kde slouží jako konzervační látka pro infuze a injekční roztoky. Benzyl alkohol najdeme dále v kosmetice, v potravinách, přidává se jako přísada do aromat pro likéry, aromatizovaná vína, ale i cukrovinky, čokoládu či do sladkého pečivo.
Toxikologické vlastnosti má mimořádně příznivé, v těle se přetváří na kyselinu benzoovou a snadno se vylučuje především močí.
Patří mezi alergeny a může dráždit citlivou pokožku (dermatitida) a oči (mluvíme o přímém zásahu čistým benzyl alkoholem). Pod UV světlem a při kontaktu se sliznicemi se stává lehce toxickým, potencionálně tak způsobuje slabší pigmentaci pleti.
Přírodní kosmetika obsahuje čisté oleje, másla, extrakty… aby byla uživatelský komfortní, co do konzistence a výdrže srovnatelné s běžnou konvenční kosmetikou a ponechala si svoji čistotu a transparentnost , tak je na pomoc přivolána věda a přicházejí na řadu deriváty přírodních látek jako je např. benzyl alkohol. Jsou to ingredience, které jsou čistě přírodního původu, jsou technologickým procesem upraveny tak, že lépe vyhovují a odpovídají potřebám jak výrobců, tak zákazníků. Nicméně se stále jedná o čistě přírodní záležitost, jelikož výchozí ingredience je sice pozměněna, často redukována, či se jedná pouze o některou z jejích složek, ale ve výsledku není nic chemického či umělého.
Zajisté znáte i další deriváty přírodních látek jako je např. kyselina hyaluronová, betakaroten, panthenol, koenzym Q10, geraniol, resveratrol, tocopherol, titanium dioxid…
Množství benzyl alkoholu obsaženém v přírodní bio kosmetice je menší než 1%, tedy zanedbatelné množství.
zdroj: wikipedie
Komentáře k ingredienci