Kategorie

Ingredience

Produkty

Brokolice

BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL

Brokolice

Brassica Oleracea varianta Italica pochází z čeledi brukvovitých, česky brukev zelná – nebo-li brokolice, je dvouletá rostlina tmavě zelené barvy, pochází z oblasti Středozemí.  K čeledi brukvovitých (rod Brassica) se kromě brokolice řadí například květák, růžičková kapusta – jedná se o zeleninu, která obsahuje látky s protizánětlivými, antibakteriálními, antioxidačními ochrannými a proti-rakovinotvornými účinky. Brokolice je bohatá na vitamín C, A, vitamíny skupiny B, karoteiny, vápník, draslík, železo, hořčík a další.

Používá se v gastronomii, ke konzumaci se využívají především rozkvetlé růžice, nebo i naklíčená semena. Ze semen lze získat výživný hydratační olej. Pro své velké množství přínosných látek a vitamínů se využívá i v tradičním léčitelství, pomáhá při obtížích se žlučníkem, játry, používá se při žaludečních vředech. Přirozeně vyplavuje škodliviny, detoxikuje ledviny i játra.

Brokolicový olej (Brassica Oleracea Italica Seed Oil) se vyrábí z naklíčených semen lisováním za studena, je bezbarvý a nemá vůni. Je výjimečný vysokým obsahem mastných kyselin, obsahuje kyselinu erukovou, linoleovou, linolovou (ta podporuje syntézu ceramidu), olejovou, palmitovou, a další, dále obsahuje antioxidanty, vitamíny A, C, K a vitamíny skupiny B, …

Pro své přínosné látky a blahodárné účinky pro pokožku i vlasy bývá součástí kosmetických produktů, poskytuje skvělou hydrataci, při použití na kůži je příjemně lehký, není mastný, snadno se vstřebává, pomáhá k obnově a regeneraci kůže, pokožku pomáhá čistit, zklidňuje, chrání před volnými radikály a předčasným stárnutím – pomáhá jí zachovávat si pevnost a pružnost.

V pleťové kosmetice může být také součástí přípravků určených pro pleť suchou, problematickou i pleť s různými kožními problémy, v péči o rty, v dekorativní kosmetice jej můžeme nalézt např. v řasenkách. V případě použití ve vlasové kosmetice se jedná o přírodní alternativu silikonů – pro zajištění lesklých vlasů jej nalezneme v šamponech, kondicionérech a stylingových přípravcích.

Do popředí se také dostává i v oblasti zdravé výživy.

Produkty obsahující Brokolice

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.