Kategorie

Ingredience

Produkty

Pryskyřice (Dračí krev)

Croton Lechleri Resin Extract

Pryskyřice (Dračí krev)

Stručná historie:               

Kroton lechleri je rostlina, ze které se získává „dračí krev“. Tento strom pochází z Amazonie (pohoří And) a má přibližně 20 metrů. Dračí krev je v podstatě tmavě červená a pěnivá míza, která se získává v případě říznutí do kůry stromu nebo lehkého oděru.

První civilizací, která objevila tento skvost, byli Španělé, konkrétněji kněz Banebé Cobo okolo roku 1600. Právě on se zabýval do detailu, jak dračí krev funguje a to nejen jaké má vnitřní účinky, ale i ty vnější.

Obsahuje:

Velké množství terpenů, ty se nacházejí v éterickém oleji a pryskyřici.
Jeho hlavními složkami jsou katechiny a antokyany, které poskytují pokožce ochranu proti oxidačnímu stresu, navíc s omlazujícím účinkem. Proantokyanidiny (známe jako bioflavonoidy), např. v brusinkách jsou schopny vázat přirozená kolagenová vlákna, zatímco snižují působení enzymů, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí pleti, umožňují tak pokožku udržet mladou, bez vrásek a zároveň zabránit poškození tkání.

Dračí krev a pleť:

  • Velmi vysoká kapacita obnovy tkáně.
  • Omlazující účinek.
  • Silné protizánětlivé účinky.
  • Antibakteriální a antivirové účinky.

Léčebné a kosmetické účinky:

Používá se v případě poštípání od hmyzu, má dopomoci k úlevě a nepříjemnému svědění. K vnějšímu používání je vhodné i pro ten typ lidí, kteří bojují s různými alergickými či kožními reakcemi. V neposlední řadě s ekzémem, bércovými vředy nebo mají různá popálení a řezné rány.

Může se pyšnit antibiotickým, antivirovým či ochranným efektem a za zmínku určitě stojí říct, že právě díky této kombinaci je schopen zabránit vniknutí infekce do rány.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.