Kategorie

Ingredience

Produkty

Pomeranč*

Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract

Pomeranč*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Toto úžasně sladké ovoce, bylo jako první shledáno v Asii, postupem času se do Evropy dostalo, především kvůli křižáckým výpravám. Pomeranč roste na stromě zvaném pomerančovník, dříve tento plod konzumovali nejvíce mořeplavci, jelikož doháněli nedostatek vitamínů, ze kterých později měli různé nemoce.

Složení a léčebné účinky:

Díky vysokému obsahu vitamínu C, je vynikající při nachlazení, popřípadě pokud nás trápí chřipka. Využívá se při stresových situacích, je prevencí proti rakovině a navíc chrání mozek před mrtvicí.

Dále jinak obsahuje další tělu důležitý vitamín B, biotin, ten je výborný pro růst vlasů.

Pomeranč a pleť:

Pomerančový extrakt má mnoho kosmetických vlastností, které jsou prospěšné pro pleť.

Pomeranč je silný antioxidant vzhledem k vysokému obsahu flavonoidů, anthokyaninů a vitamínu C, které zastavují oxidační procesy pokožky, zachycují volné radikály, které jsou odpovědné za předčasné stárnutí. Kromě toho je vitamin C velmi užitečný při léčbě následků způsobených fotostárnutí, protože má foto-ochranné vlastnosti – neutralizuje radikály způsobné UV zářením.

Vitamin C působí také jako stimulant pro syntézu kolagenu, je nezbytný v procesu vytváření a udržování kolagenu. Bylo prokázáno, že zabraňuje působení enzymů odpovědných za degradaci kolagenu v pokožce, což mu dává velkou léčebnou sílu.

Extrakt z pomeranče zlepšuje stav pleti a dodává jí jemný vzhled.

Zajímavost:

Celkem existuje přes 500 druhů, bohužel do Evropy se dostane pouhých 20.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.