Kategorie

Ingredience

Produkty

Fykocyanin

Phycocyanin

Fykocyanin

O výjimečných účincích Spiruliny na lidský organismus už víme. Má pozitivní detoxikační a antioxidační účinky, chrání střevní mikroflóru, pomáhá při srdečních onemocněních či poruchách metabolismu. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a živin, betakarotenu, enzymů či nenasycených mastných kyselin, obsahuje i tzv. Fykocyanin.

Fykocyanin je modré, nebo až modrofialové barvivo, vyskytující se v tělech mikroorganismů, kupříkladu sinic, v případě použití v produktech značky BIOEARTH jde o Spirulinu.

Fykocyanin je doprovodný fotosyntetický pigment (barvivo) patřící mezi fykobiliny. Vyskytuje se na povrchu thylakoidů jako tzv. přídatný pigment při fotosyntéze. Slouží k absorpci a přenosu sluneční energie (fotonů) do reakčních center – chlorofylu. Schopnost fotosyntetizovat má již při nízké úrovni osvětlení. Vyskytuje se u skrytěnek, ruduch a sinic. Je rozpustný ve vodě.

Fykocyanin má blahodárné účinky na ledvinová onemocnění, snižuje množství toxických látek v ledvinách a chrání ledviny před chemickými látkami, obsaženými například v lécích či potravinách. Fykocyanin též podporuje vznik a tvorbu kmenových buněk v kostní dřeni, zvyšuje obranyschopnost, má protirakovinné účinky a přispívá k rychlejšímu hojení ran.

Využití v kosmetice:
Fykocyanin je protein podobný kolagenu. Je to makromolekulární protein a molekula chromoforu kombinovaná disulfidovými vazbami. Má skvělé antioxidační, zvlhčovací, protizánětlivé účinky, rozjasňuje a je zdrojem důležitých aminokyselin potřebných pro pokožku.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.