Kategorie

Ingredience

Produkty

Ibišek súdánský*

Hibiscus Sabdariffa Flower Powder*

Ibišek súdánský*

Ibišek súdánský (může být také označován jako Sléz africký) je jednoletá okrasná kvetoucí rostlina, která pochází ze severní Afriky, je pěstována v tropech po celém světě. Patří do čeledi Malvaceae a řadí se mezi cca 200 různých druhů ibišků.

Dorůstá do výšky až 120 cm, je to okrasný keř s bílými až krémově nažloutlými nebo i červenými květy a výraznými dužnatými červenými kalichy, které mají kyselou chuť. Jsou používány jako potravina, pochutina, ale i léčivo či ingredience kosmetické péče. Dále se zpracovávají na šťávu, želé nebo potravinářské barvivo.

Mnohé národy ho znají také jako léčivku, odedávna používanou v tradiční medicíně ve východní Asii a v Africe, setkáme se s ním v ájurvédě.

Obsahuje celou řadu účinných složek: je bohatý na antioxidanty, flavonoidy, které posilují a zpevňují cévní stěny, quercetin, kaempferol, apigenidin, pelargonidin, cyanin, cyanidin, teraxeryl acetát, cyklopeptidové alkaloidy, ß-sitosterol, kyselinu šťavelovou, kyselinu citronovou, vitaminy skupiny B (thiamin, riboflavin, niacin), vitamin C, karoten a mastné kyseliny.

Díky vědeckým výzkumům, které se stále pokračují, bylo prokázáno, že tento druh ibišku má pozitivní vliv při ochraně buněk a celkovém regeneračním procesu. Podporuje činnost mnoha enzymů v organismu, které se účastní antioxidačního procesu, může napomáhat ke snižování krevního tlaku, i cholesterolu a triglyceridů, naopak zvyšování HDL cholesterolu, podílí se na snižování hladiny glukózy. Z dalších účinků můžeme zmínit také protizánětlivé, antivirotické i analgetické účinky a může ulevit také při obtížích trávícího a močového ústrojí a podporují funkci žlučníku. Využívá se do bylinkových čajů, které jsou vhodné k doplnění tekutin při zvýšeném pocení při horkém počasí a přehřátí organismu nebo zvýšené teplotě, pro jeho nakyslou chuť a červené zbarvení jej často nalezneme i ve složení různých druhů ovocných čajů.

V kosmetickém odvětví se využívá extraktu z květů, prášku či směsi sušených drcených květů, také ze semen se lisuje olej.  Ibišek zabraňuje přirozenému poklesu kys. hyaluronové v pokožce, hydratuje, zpevňuje a hojí. Má protizánětlivé účinky, chrání proti volným radikálům, které způsobují buněčné stárnutí.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.