Kategorie

Ingredience

Produkty

Kadidlovník pilovitý

Boswellia Serrata Extract

Kadidlovník pilovitý

Stručná historie:

Boswellie je v Indii známá už po celá staletí. Používá se v tamní tradiční medicíně, ajurvédě. Už ve starověkém Egyptě se s Boswellií balzamovali mumie a v Řecku a v Římě sloužila k přivolání nebo vyhánění duchů či pročišťování prostor od negativních energií.

Složení a léčebné účinky:

Když bychom rozřízli kmen kadidlovníku, který je starý přibližně 8-10 let, získali bychom pryskyřici, která je známá jako kadidlo. Pryskyřice obsahuje několik druhů terpenů (vonných látek), kyselin, sacharidů nebo silic.

Využívá se při léčbě bolavých kloubů, bolesti v krku nebo při horečce. Vhodná je také při potížích s dýcháním, na bolestivou menstruaci nebo na játra.

Používá se při meditaci, protože zklidňuje naši mysl a psychiku. Zpomaluje naše dýchání, soustřeďuje mysl a působí jako sedativum.

Kadidlovník a pleť:

Pro naši pleť má kadidlovník protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je  vhodný pro pleť smíšenou, problematickou, aknózní nebo mastnou. Zlepšuje pružnost pokožky a zpomaluje její stárnutí. Redukuje kožní maz a chrání naši pokožku před vnějšími vlivy.

Kadidlovník a vlasy:

Kadidlo uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a působí protizánětlivě. Takže se přidává do šampónu, který eliminuje tvorbu lupů.

Zajímavost:

Kadidlo udělalo v 1. století z obyvatel Ománu jedny z nejbohatších lidí. V té době měl větší cenu než zlato a už ve 2. století se začalo vyvážet více než 3000 tun kadidla za rok.

Produkty obsahující Kadidlovník pilovitý

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.