Kategorie

Ingredience

Produkty

Kadidlovník pilovitý

Boswellia Serrata Extract

Kadidlovník pilovitý

Stručná historie:

Boswellie je v Indii známá už po celá staletí. Používá se v tamní tradiční medicíně, ajurvédě. Už ve starověkém Egyptě se s Boswellií balzamovali mumie a v Řecku a v Římě sloužila k přivolání nebo vyhánění duchů či pročišťování prostor od negativních energií.

Složení a léčebné účinky:

Když bychom rozřízli kmen kadidlovníku, který je starý přibližně 8-10 let, získali bychom pryskyřici, která je známá jako kadidlo. Pryskyřice obsahuje několik druhů terpenů (vonných látek), kyselin, sacharidů nebo silic.

Využívá se při léčbě bolavých kloubů, bolesti v krku nebo při horečce. Vhodná je také při potížích s dýcháním, na bolestivou menstruaci nebo na játra.

Používá se při meditaci, protože zklidňuje naši mysl a psychiku. Zpomaluje naše dýchání, soustřeďuje mysl a působí jako sedativum.

Kadidlovník a pleť:

Pro naši pleť má kadidlovník protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je  vhodný pro pleť smíšenou, problematickou, aknózní nebo mastnou. Zlepšuje pružnost pokožky a zpomaluje její stárnutí. Redukuje kožní maz a chrání naši pokožku před vnějšími vlivy.

Kadidlovník a vlasy:

Kadidlo uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a působí protizánětlivě. Takže se přidává do šampónu, který eliminuje tvorbu lupů.

Zajímavost:

Kadidlo udělalo v 1. století z obyvatel Ománu jedny z nejbohatších lidí. V té době měl větší cenu než zlato a už ve 2. století se začalo vyvážet více než 3000 tun kadidla za rok.

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Pozvánka –  Kosmetický kongres 2020

Pozvánka – Kosmetický kongres 2020

Přijměte naše srdečné pozvání na výroční 5. ročník odborného kosmetického kongresu Krása na míru, který se uskuteční v pátek 2.10. 2020 v Praze. 5. ročník je takové malé výročí a to je zapotřebí řádně oslavit. Oslava to bude velkolepá, s bohatým programem, za přítomnosti skvělých přednášejících z Čech i zahraničí, s odhalením mnoha kosmetických novinek...Nenechte si ujít tento inspirativní a vzdělávací den, který je naším poděkováním za Vaši celoroční přízeň a podporu.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.