Kategorie

Ingredience

Produkty

Karnaubský vosk

COPERNICIA CERIFERA CERA (COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX)

Karnaubský vosk

Cera Carnauba – vosk získaný z listů tropické palmy Kopernicie Voskonosné, nebo-li Copernicie Cerifery (Copernicie Prunifery). Jedná se o vysokou palmu z čeledi arekovitých (Aracaceae), původem z Brazílie, která se nachází po celé délce tropického a subtropického pásu. Má rovný válcovitý kmen s korunou vějířovitých listů. Hlavně mladé listy jsou na povrchu pokryté vločkami vosku. Vosk rostlinu chrání, je vylučován k ochraně před dehydratací, starší spodní listy vadnou a opadávají. Plody jsou jedlé podlouhlé bobule se semenem uvnitř.

Karnauba je všestranně využitelný strom, plody mohou být použity jako krmivo nebo pro výrobu želé, slouží jako náhrada kávy nebo z nich lze namlít mouku, ze semen, která jsou také jedlá, se lisuje kuchyňský olej. Nejdůležitějším produktem stromu je  vosk – ten se získává z povlaku povrchu listů.

Jedná se o velmi tvrdý vosk, z přírodních vosků má nejvyšší bod tání, je tedy vhodný pro zlepšení teplotní stability v mnoha kosmetických přípravcích, kde zajistí soudržnou konzistenci, roztíratelnost a stálost, plní funkci emulgátoru a zahušťovadla, na pokožce vytváří jemný ochranný film, pokožku zklidní a zjemní.

Široce se využívá v tuhých tělových máslech, ochranných emulzích, pleťových krémech, v balzámech na rty, ale i ve vlasových kondicionérech. V řasenkách, tužkách na oči, rtěnkách, make-upech, nebo např. v očních stínech zajistí prodloužení trvanlivosti líčení.

Další využití je ve farmacii, v potravinářství – také k dosažení lesklých povrchů a tam bývá označen jako látka E 903, ve složení kosmetických přípravků se jedná o Copernicia Cerifera (carnauba) wax. Může se také nacházet např. v krémech na boty či voscích na nábytek, bývá použit v kombinaci se včelím voskem.

Hlavními složkami karnaubského vosku jsou estery mastných kyselin (80-85%), mastné alkoholy (10-16%), dále kyseliny, pryskyřice, uhlovodíky, charakteristický je i obsah glykolů, hydroxylových mastných kyselin i kyseliny skořicové, která je významným antioxidantem.

Karnaubský vosk se řadí mezi bezpečné neškodné látky, vhodné pro vegetariány i vegany, je hypoalergenní, vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku.

Produkty obsahující Karnaubský vosk

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.