Kategorie

Ingredience

Produkty

Kopřiva

Urtica dioica extract

Kopřiva

Stručná historie:

Před dovezením lnu byla kopřivová vlákna využívána k výrobě pláten, provazů, nití, papíru nebo lan. Ve 2. světové válce byly z kopřivového plátna vyráběny uniformy. Poprvé se kopřiva objevila ve starém Římě.

Složení a léčebné účinky:

Listy kopřivy obsahují vitaminy K, který podporuje růst buněk a vitamin B2 (riboflavin), který zlepšuje stav kůže a je antibakteriální.

Kopřiva je skvělá na bolesti hlavy, detoxikaci, zánět močových cest nebo nemoci jater. Používá se při zahlenění ať už dýchacích cest nebo žaludku. Na žaludek má skvělý vliv, protože čaj z kopřivy je super žaludeční křeče nebo vředy. Povzbuzuje psychiku a působí při únavě, vyčerpanosti, angíně nebo bolesti zad.

Kopřiva a pleť:

Kopřiva má na pleť hojivé účinky. Je vhodná pro problematickou, aknózní a mastící se pleťˇ. Účinná je při různých ekzémech, lupénce nebo akné.

Kopřiva a vlasy: 

Kopřiva dodá Vašim vlasům přirozený lesk, hustotu a krásu. Šampón s obsahem kopřivy je vhodný na vypadávání vlasů, a na rychle se mastící vlasy. Vlasům dodá pevnost, pružnost a podpoří je v jejich růstu.

Zajímavost:

Kopřiva jako rostlina byla velice významná jak z duchovního hlediska, tak z materiálního. Tváří se jako nepřátelská rostlina, ale ve skutečnosti je velice léčivou bylinou.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.