Kategorie

Ingredience

Produkty

Lecitin

Lecithin

Lecitin

Lecitin

Stručná historie:

Název Lecitin vznikl ze Starořeckého slova, žloutek. Průmyslová výroba Lecitinu začala už roku 1925. Jeho zdrojem jsou sojové boby nebo žloutky. Ten je v občasných případech používán ve farmacii nebo v kosmetice.

Složení a léčebné účinky:

Jeho výskyt je přirozený. Je v každém živém organismu a funguje jako buněčná membrána. Obsahuje mastné kyseliny, glycerin a vitamíny.

Lecitin podporuje činnost nervového systému a v neposlední řadě zlepšuje paměť. Zvyšuje koncentraci mozku, zlepšuje spánek a snižuje hladinu cholesterolu. Detoxikuje játra, zmírňuje bolest kloubů, hojí rány a podporuje imunitní systém.

Lecitin a pleť:

Lecitin je tělu přirozený, takže ho pleť velice dobře přijme a vstřebá. Stav pleti po použití kosmetiky s lecitinem bude s každým dnem lepší. Díky přirozenosti je vhodný pro každý typ pleti, i pro tu nejcitlivější. Vhodný je také na problematickou pleť, protože působí protizánětlivě. Zabraňuje vysychání pokožky, vzniku ekzému a slouží jako ochranná bariéra. Stimuluje tvorbu kolagenních a elastických vláken a vyplňuje vrásky.

V kosmetice se používá jako přirozený emulgátor a zahušťovadlo. Pomáhá aktivním látkám v kosmetice prostoupit více do hloubky pleti. Pokožku nedráždí a je k pleti velice šetrný.

Lecitin a vlasy:

Lecitin dodává Vašim vlasům lesk a jemnost. Vlasy budou po aplikaci šampónu s lecitinem vypadat zdravě a svěže a suchým vlasům dodá hydrataci a regeneraci. Zabraňuje vypadávání vlasů, zlepšuje jejich kvalitu a zabraňuje předčasnému stárnutí vlasů.

Zajímavost:

Lecitin je obsažen ve spoustě potravin. Nejvíce lecitinu nalezneme v játrech nebo žloutcích. Vysoké množství také obsahuje čočka, kapusta, zelí, hroznové víno, kvasnice nebo květák.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.