Kategorie

Ingredience

Produkty

Moringa

Moringa pterygosperma seed extract

Moringa

Stručná historie:

Morinze se přezdívá strom života. Jeho původ je z podhůří Himalájí. Roste převážně okolo rovníku. Strom dobře snáší období sucha a dorůstá až 20 metrů.

Složení a léčebné účinky:

Listy stromu jsou velmi ceněné v ayurvédské medicíně. Obsahují velké množství proteinů, minerálů a vitaminů. Mají hodně vitaminu C, betakaroten, draslík, vápník i antioxidanty.

Listy moringy se v Indii konzumují syrové či v salátech nebo jako příloha. Jsou velmi bohaté na vitaminy, proteiny a minerály. V naší zemi se moringa pěstovat nedá, takže ji můžeme sehnat ve formě tabletek nebo prášků. Moringa zlepšuje imunitu a detoxikuje náš organismus.

Používají se k tlumení bolesti, potížích s dýcháním, hemoroidech nebo při horečce. Květy působí jako afrodiziakum a kořeny moringy se používají jako náhražka křene.

Moringa a pleť:

Moringa je skvělá na vrásky a proti stárnutí. Díky přemíře vitaminů a antioxidantů má na pleť skvělé regenerační schopnosti. Pokožka je díky morinze hloubkově hydratovaná a chráněná před poškozením.

Moringa a vlasy:

Zabraňuje tvorbě lupů a mizí svědění pokožky. Podporuje růst vlasů, dodává jim vitalitu a přirozený lesk.

Zajímavost:

Moringa má využití i v gastro průmyslu. Používá se od kuchyně až po ayurvédskou medicínu. Ze stromu se používají skoro všechny části (plody, květy i kořeny).

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.