Kategorie

Ingredience

Produkty

Rýže setá

ORYZA SATIVA POWDER (ORYZA SATIVA (RICE) POWDER)

Rýže setá

Rýže setá (Oryza Sativa) je jednou z nejrozšířenějších a nejstarších zemědělských plodin – rostlina z čeledi lipnicovitých (Poaceae), původem z tropické a subtropické jihovýchodní Asie, kde roste v mokřinách. Je to vysoce odolná jednoletá bylina s dlouhými tenkými listy, stébla se rozvětvují v květenství (latu) a to je tvořeno soustavou drobných klásků. Plody se nazývají obilky.

Rýže je bohatá na sacharidy, aminokyseliny, kyselinu ferulovou, allantoin, škroby, řadu vitaminů a minerálů, vlákninu.

V kosmetice má rýže široké využití v různých formách – rýžový prášek, olej, hydrolyzovaný protein i škrob. Je hypoalergenní, tedy vhodná pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější.

Má antioxidační léčivé účinky, chrání pokožku před nepříznivými vlivy, napomáhá pleti udržet si mladistvý vzhled – stimuluje tvorbu kolagenu, pokožku vyživuje a hydratuje, vyrovnává vlhkost pleti, zlepšuje funkce krevního oběhu, posiluje schopnost obnovy kožních buněk, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, čímž zabraňuje vzniku vrásek a také procesu pigmentace melaninu v pokožce, srovnává její tón.

Rýžový prášek bývá součástí přírodních make-upů, pudrů či očních stínů.

Využití má také ve vlasové péči – nejčastěji ve formě rýžového oleje, dodává vlasům objem, lesk a přirozený jas. Zvyšuje kapilární kapacitu, což zlepšuje vlasovou strukturu, zvyšuje pružnost a vlasy posiluje.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.