Kategorie

Ingredience

Produkty

Rýže setá

ORYZA SATIVA POWDER (ORYZA SATIVA (RICE) POWDER)

Rýže setá

Rýže setá (Oryza Sativa) je jednou z nejrozšířenějších a nejstarších zemědělských plodin – rostlina z čeledi lipnicovitých (Poaceae), původem z tropické a subtropické jihovýchodní Asie, kde roste v mokřinách. Je to vysoce odolná jednoletá bylina s dlouhými tenkými listy, stébla se rozvětvují v květenství (latu) a to je tvořeno soustavou drobných klásků. Plody se nazývají obilky.

Rýže je bohatá na sacharidy, aminokyseliny, kyselinu ferulovou, allantoin, škroby, řadu vitaminů a minerálů, vlákninu.

V kosmetice má rýže široké využití v různých formách – rýžový prášek, olej, hydrolyzovaný protein i škrob. Je hypoalergenní, tedy vhodná pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější.

Má antioxidační léčivé účinky, chrání pokožku před nepříznivými vlivy, napomáhá pleti udržet si mladistvý vzhled – stimuluje tvorbu kolagenu, pokožku vyživuje a hydratuje, vyrovnává vlhkost pleti, zlepšuje funkce krevního oběhu, posiluje schopnost obnovy kožních buněk, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, čímž zabraňuje vzniku vrásek a také procesu pigmentace melaninu v pokožce, srovnává její tón.

Rýžový prášek bývá součástí přírodních make-upů, pudrů či očních stínů.

Využití má také ve vlasové péči – nejčastěji ve formě rýžového oleje, dodává vlasům objem, lesk a přirozený jas. Zvyšuje kapilární kapacitu, což zlepšuje vlasovou strukturu, zvyšuje pružnost a vlasy posiluje.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.