Kategorie

Ingredience

Produkty

Sorbitan Olivate

Sorbitan Olivate

Sorbitan Olivate

Sorbitan Olivát je esterem mastných kyselin olivového oleje a sorbitolu. Jedná se o přírodní látku se slabým charakteristickým zápachem vyskytující se ve formě pevného vosku.

Patří mezi povrchově aktivní látky s významnou čistící schopností, funguje také jako přírodní emulgátor, přípravek stabilizuje jako pomocný emulgátor, pomáhá mísit špatně smísitelné látky, jako jsou například olej a voda – snížením povrchového napětí látek napomáhá vytvoření správné emulze přípravku. Ten je poté dobře roztíratelný, zanechává pokožku hedvábně jemnou, hydratovanou a vláčnou, napomáhá jí udržet si svou přirozenou vlhkost, a podporuje obnovu její tkáně. 

Ve vlasové péči dodává vlasovému vláknu hydrataci a lesk.

Je považován za naprosto bezpečnou látku, nepatří mezi alergeny, je vhodný i na citlivou a alergickou pokožku, v přírodě nezanechává žádnou stopu a je snadno odbouratelný.

Sorbitan Olivate tvoří společně se složkou Cetearyl Olivate přírodní emulgátor s názvem Olivem 1000, který kromě toho, že napomáhá oleji a vodě ke smísení, generuje tekutou krystalovou strukturu, která je podobná lipidové struktuře stratum corneum (nejvrchnější vrstva epidermis – kůže).

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.