Kategorie

Ingredience

Produkty

Thaumatococcus Danielli Fruit Extract

Thaumatococcus Danielli Fruit Extract

Thaumatococcus Danielli Fruit Extract

Thaumatococcus danielli je rostlinný druh z Afriky známý tím, že je přirozeným zdrojem thaumatinu, intenzivně sladké bílkoviny, která je zajímavá při vývoji sladidel. Při konzumaci dužnaté části ovoce se tato molekula naváže na chuťové pohárky jazyka a způsobí, že kyselá jídla chutnají sladce. Je to velká, oddenková, kvetoucí bylina pocházející z deštných pralesů západní Afriky od Sierry Leone po Demokratickou republiku Kongo. Je to také zavlečený druh v Austrálii a Singapuru.

Dorůstá do výšky tří až čtyř metrů a má velké papírové listy dlouhé až 46 centimetrů. Nese světle fialové květy a měkké plody obsahující několik lesklých černých semen. Ovoce je pokryto dužnatým červeným arilem, což je část, která obsahuje thaumatin. Ve svém původním sortimentu má rostlina kromě aromatizace řadu využití. Pevné řapíky listů se používají jako nástroje a stavební materiály, listy se používají k balení potravin a listy a semena mají řadu tradičních léčivých použití. Tato rostlina má antimikrobiální vlastnosti.

Nejoblíbenější použití T. danielli je jako sladidlo. Aril obsahuje netoxický, intenzivně sladký protein zvaný thaumatin, který je nejméně 3000krát sladší než sacharóza. V západní Africe se aril tradičně používá ke slazení chleba, překvašeného palmového vína a kyselých jídel. Od poloviny 90. let 20. století se thaumatin používá jako sladidlo a zvýrazňovač chuti v potravinářském a cukrářském průmyslu. Nahrazuje syntetická sladidla a používá se jako nekalorické přírodní sladidlo. Thaumatin není sacharid, proto je ideálním sladidlem pro diabetiky.

Semena T. daniellii také produkují želé, které nabobtná na 10násobek své vlastní hmotnosti, a proto poskytuje náhradu za agar.

V tradičním lékařském použití se míza z listů používá jako protijed proti jedům, bodnutí a kousnutí. Míza z listů a kořenů se používá jako sedativum a k léčbě šílenství.
Zdroj: Wikipedie

Produkty obsahující Thaumatococcus Danielli Fruit Extract

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.