Kategorie

Ingredience

Produkty

VITAMÍN E*

Tocopherol*

VITAMÍN E*

* Z organického zemědělství

Stručná historie

Vitamín E je nejprospěšnější tocopherol v těle a je nezbytný pro správné fungování pokožky. Pokožkou je velmi snadno vstřebáván a proniká do hlubších vrstev kůže.

Do kosmetických přípravků se používají převážně dva druhy vitaminu E, a sice tocopherol  – spadá do přirozeně se vyskytujících antioxidantů označovaných jako vitamin E (nachází se např. v oleji z pšeničných klíčků) a tocopheryl acetate (syntetický vitamin E).

Vitamín E a pleť

V kosmetice je Vitamin E hojně využíván, má silné antioxidační účinky, chrání buňky proti působení volných radikálů a tím zabraňuje projevům předčasného stárnutí pokožky (pigmentové skvrny, vrásky, ztráta pevnosti a pružnosti). Pomáhá udržet obsah vody v kůži, což také snižuje výskyt vrásek, zlepšuje strukturu pleti, pokožku vyživuje, zjemňuje, změkčuje a udržuje ji pružnou. Je účinný také při léčbě jizev a akné.

V kosmetických přípravcích funguje vitamin E také jako mírný konzervant.

Poznámka: společnost Bioearth používá VITAMIN E ve formě Tocopherol Acetate, který je pro kosmetické ošetření vhodnější, protože je stabilnější a nepodléhá oxidaci. Tokoferol-acetát se přirozeně aktivuje v době aplikace na pokožku pomocí enzymů, které se nacházejí na kůži (tzv. esterázy).

Produkty obsahující VITAMÍN E*

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.