Kategorie

Ingredience

Produkty

VITAMÍN E*

Tocopherol*

VITAMÍN E*

* Z organického zemědělství

Stručná historie

Vitamín E je nejprospěšnější tocopherol v těle a je nezbytný pro správné fungování pokožky. Pokožkou je velmi snadno vstřebáván a proniká do hlubších vrstev kůže.

Do kosmetických přípravků se používají převážně dva druhy vitaminu E, a sice tocopherol  – spadá do přirozeně se vyskytujících antioxidantů označovaných jako vitamin E (nachází se např. v oleji z pšeničných klíčků) a tocopheryl acetate (syntetický vitamin E).

Vitamín E a pleť

V kosmetice je Vitamin E hojně využíván, má silné antioxidační účinky, chrání buňky proti působení volných radikálů a tím zabraňuje projevům předčasného stárnutí pokožky (pigmentové skvrny, vrásky, ztráta pevnosti a pružnosti). Pomáhá udržet obsah vody v kůži, což také snižuje výskyt vrásek, zlepšuje strukturu pleti, pokožku vyživuje, zjemňuje, změkčuje a udržuje ji pružnou. Je účinný také při léčbě jizev a akné.

V kosmetických přípravcích funguje vitamin E také jako mírný konzervant.

Poznámka: společnost Bioearth používá VITAMIN E ve formě Tocopherol Acetate, který je pro kosmetické ošetření vhodnější, protože je stabilnější a nepodléhá oxidaci. Tokoferol-acetát se přirozeně aktivuje v době aplikace na pokožku pomocí enzymů, které se nacházejí na kůži (tzv. esterázy).

Produkty obsahující VITAMÍN E*

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Pupínek, vřídek, akné - kdo by to neznal, čas od času se objeví i na té nejdokonalejší tváři a v ten nejméně vhodný moment. Co dělat a co naopak nikdy nedělat, když se objeví pupínek? Co spolehlivě zabere a pomůže postižené místo rychle vyhojit?

Kosmetička radí – Jak osvěžit a hydratovat pleť v létě

Kosmetička radí – Jak osvěžit a hydratovat pleť v létě

V letních měsících je naše pokožka vystavena zvýšené zátěži - slunce, horko, klimatizace, chlór, sůl. Více se také potí a tím ztrácí důležité minerály a soli. Vsaďte na každodenní hydratační péči - čištění, tonizace, sérum, krém a navíc hydratujte v průběhu dne. Jak a čím ale pleť v průběhu dne hydratovat? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.