Kategorie

Ingredience

Produkty

VITAMÍN E*

Tocopherol*

VITAMÍN E*

* Z organického zemědělství

Stručná historie

Vitamín E je nejprospěšnější tocopherol v těle a je nezbytný pro správné fungování pokožky. Pokožkou je velmi snadno vstřebáván a proniká do hlubších vrstev kůže.

Do kosmetických přípravků se používají převážně dva druhy vitaminu E, a sice tocopherol  – spadá do přirozeně se vyskytujících antioxidantů označovaných jako vitamin E (nachází se např. v oleji z pšeničných klíčků) a tocopheryl acetate (syntetický vitamin E).

Vitamín E a pleť

V kosmetice je Vitamin E hojně využíván, má silné antioxidační účinky, chrání buňky proti působení volných radikálů a tím zabraňuje projevům předčasného stárnutí pokožky (pigmentové skvrny, vrásky, ztráta pevnosti a pružnosti). Pomáhá udržet obsah vody v kůži, což také snižuje výskyt vrásek, zlepšuje strukturu pleti, pokožku vyživuje, zjemňuje, změkčuje a udržuje ji pružnou. Je účinný také při léčbě jizev a akné.

V kosmetických přípravcích funguje vitamin E také jako mírný konzervant.

Poznámka: společnost Bioearth používá VITAMIN E ve formě Tocopherol Acetate, který je pro kosmetické ošetření vhodnější, protože je stabilnější a nepodléhá oxidaci. Tokoferol-acetát se přirozeně aktivuje v době aplikace na pokožku pomocí enzymů, které se nacházejí na kůži (tzv. esterázy).

Produkty obsahující VITAMÍN E*

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.