Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kůže je v zimě vystavena řadě agresí, které negativně ovlivňují její zdraví, vzhled a celkový komfort.

  • Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené prostory, sušší vzduch a v neposlední řadě slabší pitný režim.

 

CO NÁS NEJČASTĚJI TRÁPÍ

  • Kůže ztrácí vlhkost – je sušší, objevují se šupinky, suchá ložiska, ekzémy.
  • Necítíme se komfortně – pokožka pne, svědí, můžeme cítit pálení, horkost.
  • Viditelné změny  objevuje se začervenání, rozšířené žilky.

 

Co pomůže a uleví?

  • Propojte hydratační přípravky s minerály, vitamíny a kvalitní rostlinné oleje a vosky, pleť bude jako v bavlnce

 

1.krok HYDRATACE

Zapomeňte na mýtus, že v zimě není hydratace třeba, opak je pravdou. Sušší vzduch, přetopené prostory, slabší pitný režim, to způsobuje ztrátu vlhkosti, která je klíčová pro zdraví, komfort a udržení mládí.

  • Ideální jsou hydratační séra – např. s kys. hyaluronovou, křemíkem, mořskými řasami, přírodními cukry. Pokud ta nestačí, je zapotřebí vytáhnout silnější pomocníky epigenetická sprejová séra H a A, která navíc poslouží jako zvlhčovač v průběhu dne – např. v přetopené kanceláři, doma.
  • TIP: Máte ještě hydratační krém z léta? Použijte jej na noc.

2. krok VÝŽIVA

V důsledku chladného počasí dochází k narušení ochranné lipidové vrstvy, která obklopuje buňky kůže na jejím povrchu. Lipidy vytváří ochrannou bariéru, která brání vysychání pleti a vstupu dráždivých látek do kůže.

  • Pomohou oleje, které jsou důležitým zdrojem esenciálních mastných kyselin, omega 6, kys. linolové, které chrání a posilují tuto ochrannou kožní bariéru. Oleje se na připravenou hydratovanou pleť krásně navážou a pomohou udržet vlhkost uvnitř.

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

3.krok  OCHRANA

Ochranným kabátkem je pro nás krém, který pleť přes den zabalí a ochrání před povětrnostními vlivy a v noci zklidní, obnoví, zregeneruje a posílí. Zimní krémy obsahují kvalitní oleje, vosky, másla, které pomohou pleť ochránit a krásně vyživují. 

  • Můžete zvolit 24hodinové krémy nebo se rozmazlit a dopřát si zvlášť denní a noční krém. 

Na hory přibalte navíc ochranu před UV zářením.

ZÁVĚREM

Nezapomínejte, že kůže je odrazem našeho těla. Kvalitní a vyvážená strava, pitný režim, spánek, čerstvý vzduch, dobrá nálada a pohoda jsou důležitou součástí.

  • TIP: vitamíny dodáte stravou, skvěle Vám mohou pomoci výživové doplňky např. vitamín D, Zinek, Selen, Vitamín C.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.