Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kůže je v zimě vystavena řadě agresí, které negativně ovlivňují její zdraví, vzhled a celkový komfort.

  • Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené prostory, sušší vzduch a v neposlední řadě slabší pitný režim.

 

Co nás nejčastěji trápí

  • Kůže ztrácí vlhkost – je sušší, objevují se šupinky, suchá ložiska, ekzémy.
  • Necítíme se komfortně – pokožka pne, svědí, můžeme cítit pálení, horkost.
  • Viditelné změny  objevuje se začervenání, rozšířené žilky.

 

Co pomůže a uleví?

  • Propojte hydratační přípravky s minerály, vitamíny a kvalitní rostlinné oleje a vosky, pleť bude jako v bavlnce

 

1. krok HYDRATACE

Zapomeňte na mýtus, že v zimě není hydratace třeba, opak je pravdou. Sušší vzduch, přetopené prostory, slabší pitný režim, to způsobuje ztrátu vlhkosti, která je klíčová pro zdraví, komfort a udržení mládí.

  • Ideální jsou hydratační séra – např. s kys. hyaluronovou, křemíkem, mořskými řasami, přírodními cukry. Pokud ta nestačí, je zapotřebí vytáhnout silnější pomocníky epigenetická sprejová séra H a A, která navíc poslouží jako zvlhčovač v průběhu dne – např. v přetopené kanceláři, doma.
  • TIP: Máte ještě hydratační krém z léta? Použijte jej na noc.

2. krok VÝŽIVA

V důsledku chladného počasí dochází k narušení ochranné lipidové vrstvy, která obklopuje buňky kůže na jejím povrchu. Lipidy vytváří ochrannou bariéru, která brání vysychání pleti a vstupu dráždivých látek do kůže.

  • Pomohou oleje, které jsou důležitým zdrojem esenciálních mastných kyselin, omega 6, kys. linolové, které chrání a posilují tuto ochrannou kožní bariéru. Oleje se na připravenou hydratovanou pleť krásně navážou a pomohou udržet vlhkost uvnitř.

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

3. krok OCHRANA

Ochranným kabátkem je pro nás krém, který pleť přes den zabalí a ochrání před povětrnostními vlivy a v noci zklidní, obnoví, zregeneruje a posílí. Zimní krémy obsahují kvalitní oleje, vosky, másla, které pomohou pleť ochránit a krásně vyživují. 

  • Můžete zvolit 24hodinové krémy nebo se rozmazlit a dopřát si zvlášť denní a noční krém. 

Na hory přibalte navíc ochranu před UV zářením.

Závěrem

Nezapomínejte, že kůže je odrazem našeho těla. Kvalitní a vyvážená strava, pitný režim, spánek, čerstvý vzduch, dobrá nálada a pohoda jsou důležitou součástí.

  • TIP: vitamíny dodáte stravou, skvěle Vám mohou pomoci výživové doplňky např. vitamín D, Zinek, Selen, Vitamín C.

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.