Kategorie

Ingredience

Produkty

Kyselina Glycyrrhetinová

GLYCYRRHETINIC ACID

Kyselina Glycyrrhetinová

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra, čeleď Fabaceae) je jednou z nejstarších léčivek, v jejíž kořenech jsou především tzv. saponiny a triterpeny. Důležitým saponinem, odpovědným za sladkou chuť lékořice je glycyrrhizin.

Kyselina glycyrrhizinová je aglykon glycyrrhizinu – triterpenoid, známý pro své protizánětlivé, antioxidační a antimikrobiální vlastnosti.

Vedle těchto četných pozitivních účinků byly objeveny také fotoochranné vlastnosti kyseliny glycyrrhetinové pro lidskou pokožku – stimuluje vlastní přirozené ochranné a reparační mechanismy proti poškození DNA pleti, která byla vystavena UV záření. Táto látka může pomoci předcházet fotopoškození a podporuje vlastní mechanismy pokožky řídící obnovu DNA – je to tzv. biologická ochrana buněk.

Více o Lékořici se dozvíte zde.

 

Produkty obsahující Kyselina Glycyrrhetinová

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.