Kategorie

Ingredience

Produkty

Lékořice*

Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract*

Lékořice*

* Z organického zemědělství

 

Stručná historie:

Lékořice jsou bylinky nebo polokeře s dlouhými oddenky a bohatým kořenovým systémem. Lékořice je totiž jednou z nejstarších léčivek – zmínky o ní nalezneme již v nejstarších egyptských papyrech a spolu se ženšenem, patří k tradičním pilířům čínské medicíny. V současné době je již dokonce vědecky prokázáno, že zmírňuje zhoršování paměti v důsledku stárnutí.

Složení a léčebné účinky:

Pro svou charakteristicky sladkou chuť si získala pojmenování „sladké dřevo“. Pro léčebné účely se z rostliny používá hlavně kořen, který obsahuje nejvíce účinných látek – triterpeny, kumariny, fytoestrogeny a saponiny (hlavně glycyrrhizin, který stimuluje nadledvinky k tvorbě určitých hormonů a zvyšuje hladinu protivirové látky – interferonu, tvořenou imunitním systémem).

Lékořice má antioxidační, antibakteriální a antivirové účinky. Pomáhá při chronické únavě, onemocněních horních cest dýchacích – tiší kašel, rozpouští hlen a tlumí bolest v krku, také při menstruačních problémech a potížích spojených s menopauzou.

Zvyšuje imunitu a doporučuje se jako podpůrný prostředek při léčbě hepatitidy. Působí velmi dobře i při zažívacích potížích (při zácpě, nadýmání, žaludečních vředech apod.). Umí si poradit i s různými záněty a má regenerační účinky na slinivku. Navíc působí antisepticky, močopudně (rozpouští močové kameny).

Při vnitřním užití ve vyšších dávkách může zvyšovat krevní tlak, hladinu sodíku a vody v organizmu, proto by se neměla používat u lidí s vysokým krevním tlakem, s poruchou srážlivosti krve a srdečními onemocněními. Nesmí ji používat těhotné ženy, jelikož může vyvolat potrat a ženy kojící.

Lékořice a pleť:

Po staletí je známá díky svým bělícím účinkům. Výluh z kořene pro jasnější, světlejší a sjednocenou pleť používaly už naše prababičky. Lékořice pleť vyživuje, posiluje, zklidňuje a zvlhčuje (vhodná i pro suchou a citlivou pleť).

Působí proti začervenání i akné, má protizánětlivé, antimikrobiální i antioxidační vlastnosti. Je vhodná na kožní problémy, jako je dermatitida, lupenka. Často se v kosmetických přípravcích používá v kombinaci s vitaminem C, tato kombinace zvyšuje účinek zesvětlování skvrn a posiluje pokožku proti předčasnému stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

Vedle těchto četných pozitivních účinků byly objeveny také fotoochranné vlastnosti glycyrrhizinu (kyseliny glycyrrhetinové) pro lidskou pokožku – stimuluje vlastní přirozené ochranné a reparační mechanismy proti poškození DNA pleti, která byla vystavena UV záření. Lékořici nebo přímo kyselinu glycyrrhetinovou najdeme v celé řadě kosmetických produktů – v přípravcích tělové a pleťové péče, líčidlech, v pleťových přípravcích na i po opalování, ale také v zubních pastách, kde se přidává pro své antiseptické účinky.

Lékořice napomáhá růstu řas, posiluje je a hydratuje.

Zajímavost:

Navíc má depigmentační účinky a brání výskytu pigmentových skvrn na kůži .

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.