Kategorie

Ingredience

Produkty

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna a jde ruku v ruce s pravidelnou návštěvou kosmetického salónu. Jedno bez druhého nefunguje. 

Jak na domácí kosmetické ošetření?

Připravte si:  malý ručníček nebo žínku, vatové tampónky, přípravky na čištění pleti (pěnu/máslo/mléko a tonikum), peeling, masku (krémovou nebo plátýnkovou), sérum a krém, oční krém, popřípadě olej. Ošetření tohoto typu provádějte 1x za 14dní.

 

Čištění je základ

Nepodceňujte ho ani v ty dny, kdy nejste nalíčení. Čistíme vždy!

Do dlaně dejte čistící přípravek a naneste na celý obličej a krk, můžeme přidat kapku vody (u másla ne) a pusťte se do pomalého roztírání produktů, krouživými pohyby, od středu obličeje směrem ven. TIP: klidně se posaďte na vanu nebo na židli, zavřete oči, nikam nespěchejte. Čištění provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit (uvolní se póry) a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na tampónek naneste tonikum a osvěžte a dočistěte tvář, opět aplikujte od středu obličeje směrem ven.

Peeling a maska

Důležitá obnova, okysličení a výživa pleti. Masku si dopřávejte 1x týdně. Peeling 1x za 3 až 4 týdny.

Do dlaně naneste hydratační peeling Detox nebo čistící peeling ORIGIN – oba obsahují jemné částečky, které odstraní odumřelé buňky kůže. K peelingu přidejte kapku vody a naneste na obličej a krk. Pusťte se do lehkého masírování krouživými pohyby, netlačte, masáž provádějte velmi jemně. Masírujte opět od středu obličeje směrem ven. Peeling provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na takto obnovenou tvář aplikujte masku. Pokud dáváte krémovou masku, naneste bohatou vrstvu na tvář a krk a nechte alespoň 20 minut působit. Relaxujte (nežehlete a neuklízejte). Poté opět přiložte teplý ručník nebo žínku a důkladně masku smyjte. V případě plátýnkové masky přiložte masku a nechte působit 20 až 30 minut. Poté odstraňte, nic nesmývejte! Zbylou tekutinu do pleti zlehka vetřete.

Sérum a krém

Živiny, vitamíny a minerály v koncentrované formě + péče a ochrana.

Aplikujte příslušné sérum, naneste na celou tvář a od středu obličeje směr ven, lehce zapracujte. Pokud jste použili plátýnkovou –  koncentrovanou masku, sérum již není zapotřebí a dle pocitu můžete či nemusíte nanést krém). Následně naneste krém nebo olej.

A pokud máte chuť, můžete se pustit i do mini kosmetické masáže – viz obrázek.

Šipky jsou Vaše ruce. Zvolte jemný tlak a vždy postupujte od středu obličeje směrem ven. Tahy bříšky prstů jsou dlouhé a táhlé, nespěchejte. Tvář je uvolněná. Každý tah proveďte alespoň 5x.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Séra dle potřeb a typu pleti

Krémy dle potřeb a typu pleti

Oleje a másla

Na závěr

Tak co říkáte, jdete do toho? Věřte, že domácí péče se vyplatí. Vaše kosmetička při první návštěvě hned pozná, kdo se staral a kdo nechal svou pleť ladem.

Často argumentujeme, že není čas se věnovat sobě. Teď je ho víc než dost. Věnujte ho nejen své rodině, ale i sami sobě. Chvilka pro sebe v aktuální vypjaté situaci je blahodárná, chce se mi i říci, léčivá...

Pamatujte, že trénink dělá mistra a s každým dalším domácím ošetřením si budete jistější, jednotlivé kroky se stanou rutinou a taháku již nebude třeba.

Potřebujete poradit s výběrem produktů, nemáte pro domácí ošetření vše potřebné? Jsme tu pro Vás, pište, volejte nebo vyplňte náš kosmetický dotazník. Moc ráda Vám doporučím ty nejvhodnější produkty právě pro Vás.

 

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Hydratační oleje a másla

Hydratační oleje a másla

Horká novinka od italské značky BIOEARTH potěší všechny milovníky přírodních olejů. Čisté přírodní oleje byly, jsou a budou tou nejúčinnější péčí co do výživy, regenerace a posílení pleti. Nyní je jejich síla umocněna o hydratační složku tzv. hydrolát. Propojením oleje a hydrolátu vzniká jedinečná konzistence bohatá na aktivní látky, s vyšší hydratační schopností a snazší prostupností do pleti než je tomu u běžných olejů. Pleť si tak plně užívá všech benefitů oleje, bez pocitu těžkosti a mastnoty.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.