Kategorie

Ingredience

Produkty

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť nadále starat a zmírnit tak dopady způsobené absencí profesionální péče. Až se salóny opět otevřenou bude Vaše kosmetička moci navázat tam, kde skončila.

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna!

Jak na domácí kosmetické ošetření?

Připravte si:  malý ručníček nebo žínku, vatové tampónky, přípravky na čištění pleti (pěnu/máslo/mléko a tonikum), peeling, masku (krémovou nebo plátýnkovou), sérum a krém, oční krém, popřípadě olej. Ošetření tohoto typu provádějte 1x za 14dní.

 

Čištění je základ

Nepodceňujte ho ani v ty dny, kdy nejste nalíčení. Čistíme vždy!

Do dlaně dejte čistící přípravek a naneste na celý obličej a krk, můžeme přidat kapku vody (u másla ne) a pusťte se do pomalého roztírání produktů, krouživými pohyby, od středu obličeje směrem ven. TIP: klidně se posaďte na vanu nebo na židli, zavřete oči, nikam nespěchejte. Čištění provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit (uvolní se póry) a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na tampónek naneste tonikum a osvěžte a dočistěte tvář, opět aplikujte od středu obličeje směrem ven.

Peeling a maska

Důležitá obnova, okysličení a výživa pleti. Masku si dopřávejte 1x týdně. Peeling 1x za 3 až 4 týdny.

Do dlaně naneste hydratační peeling Detox nebo čistící peeling ORIGIN – oba obsahují jemné částečky, které odstraní odumřelé buňky kůže. K peelingu přidejte kapku vody a naneste na obličej a krk. Pusťte se do lehkého masírování krouživými pohyby, netlačte, masáž provádějte velmi jemně. Masírujte opět od středu obličeje směrem ven. Peeling provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na takto obnovenou tvář aplikujte masku. Pokud dáváte krémovou masku, naneste bohatou vrstvu na tvář a krk a nechte alespoň 20 minut působit. Relaxujte (nežehlete a neuklízejte). Poté opět přiložte teplý ručník nebo žínku a důkladně masku smyjte. V případě plátýnkové masky přiložte masku a nechte působit 20 až 30 minut. Poté odstraňte, nic nesmývejte! Zbylou tekutinu do pleti zlehka vetřete.

Sérum a krém

Živiny, vitamíny a minerály v koncentrované formě + péče a ochrana.

Aplikujte příslušné sérum, naneste na celou tvář a od středu obličeje směr ven, lehce zapracujte. Pokud jste použili plátýnkovou –  koncentrovanou masku, sérum již není zapotřebí a dle pocitu můžete či nemusíte nanést krém). Následně naneste krém nebo olej.

A pokud máte chuť, můžete se pustit i do mini kosmetické masáže – viz obrázek.

Šipky jsou Vaše ruce. Zvolte jemný tlak a vždy postupujte od středu obličeje směrem ven. Tahy bříšky prstů jsou dlouhé a táhlé, nespěchejte. Tvář je uvolněná. Každý tah proveďte alespoň 5x.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Séra dle potřeb a typu pleti

Krémy dle potřeb a typu pleti

Oleje a másla

Na závěr

Tak co říkáte, jdete do toho? Věřte, že domácí péče se vyplatí. Vaše kosmetička při první návštěvě hned pozná, kdo se staral a kdo nechal svou pleť ladem.

Často argumentujeme, že není čas se věnovat sobě. Teď je ho víc než dost. Věnujte ho nejen své rodině, ale i sami sobě. Chvilka pro sebe v aktuální vypjaté situaci je blahodárná, chce se mi i říci, léčivá...

Pamatujte, že trénink dělá mistra a s každým dalším domácím ošetřením si budete jistější, jednotlivé kroky se stanou rutinou a taháku již nebude třeba.

Potřebujete poradit s výběrem produktů, nemáte pro domácí ošetření vše potřebné? Jsme tu pro Vás, pište, volejte nebo vyplňte náš kosmetický dotazník. Moc ráda Vám doporučím ty nejvhodnější produkty právě pro Vás.

Máte svou kosmetičku? Podpořte ji, zavolejte jí nebo napište a zeptejte se na její doporučení. Na co chodit do drogerie nebo lékárny, kde neznají Vás a ani Vaši pleť.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Kosmetické minimum

Kosmetické minimum

Pro jednoho je kosmetická péče radostí a pro druhého nutností. Často se péče odvíjí od finanční situace, někdy si můžeme dopřát víc, jindy to jednoduše nejde. Jaké minimum naše pleť potřebuje, abychom ji udrželi v kondici? A až to půjde, co pořídit dál, čím péči obohatit?

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.