Kategorie

Ingredience

Produkty

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna a jde ruku v ruce s pravidelnou návštěvou kosmetického salónu. Jedno bez druhého nefunguje. 

Jak na domácí kosmetické ošetření?

Připravte si:  malý ručníček nebo žínku, vatové tampónky, přípravky na čištění pleti (pěnu/máslo/mléko a tonikum), peeling, masku (krémovou nebo plátýnkovou), sérum a krém, oční krém, popřípadě olej. Ošetření tohoto typu provádějte 1x za 14dní.

 

Čištění je základ

Nepodceňujte ho ani v ty dny, kdy nejste nalíčení. Čistíme vždy!

Do dlaně dejte čistící přípravek a naneste na celý obličej a krk, můžeme přidat kapku vody (u másla ne) a pusťte se do pomalého roztírání produktů, krouživými pohyby, od středu obličeje směrem ven. TIP: klidně se posaďte na vanu nebo na židli, zavřete oči, nikam nespěchejte. Čištění provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit (uvolní se póry) a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na tampónek naneste tonikum a osvěžte a dočistěte tvář, opět aplikujte od středu obličeje směrem ven.

Kosmetička radí – Čištění pleti

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8 dílů věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základů, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV - nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítích a našem YouTube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Peeling a maska

Důležitá obnova, okysličení a výživa pleti. Masku si dopřávejte 1x týdně. Peeling 1x za 3 až 4 týdny.

Do dlaně naneste hydratační peeling Detox nebo čistící peeling ORIGIN – oba obsahují jemné částečky, které odstraní odumřelé buňky kůže. K peelingu přidejte kapku vody a naneste na obličej a krk. Pusťte se do lehkého masírování krouživými pohyby, netlačte, masáž provádějte velmi jemně. Masírujte opět od středu obličeje směrem ven. Peeling provádějte alespoň 1 minutu. Následně namočte ručník nebo žínku do teplé vody a přiložte jako obklad na obličej. Nechte pár sekund teplo působit a poté vše ručníčkem nebo žínkou smyjte.

Na takto obnovenou tvář aplikujte masku. Pokud dáváte krémovou masku, naneste bohatou vrstvu na tvář a krk a nechte alespoň 20 minut působit. Relaxujte (nežehlete a neuklízejte). Poté opět přiložte teplý ručník nebo žínku a důkladně masku smyjte. V případě plátýnkové masky přiložte masku a nechte působit 20 až 30 minut. Poté odstraňte, nic nesmývejte! Zbylou tekutinu do pleti zlehka vetřete.

Sérum a krém

Živiny, vitamíny a minerály v koncentrované formě + péče a ochrana.

Aplikujte příslušné sérum, naneste na celou tvář a od středu obličeje směr ven, lehce zapracujte. Pokud jste použili plátýnkovou –  koncentrovanou masku, sérum již není zapotřebí a dle pocitu můžete či nemusíte nanést krém). Následně naneste krém nebo olej.

A pokud máte chuť, můžete se pustit i do mini kosmetické masáže – viz obrázek.

Šipky jsou Vaše ruce. Zvolte jemný tlak a vždy postupujte od středu obličeje směrem ven. Tahy bříšky prstů jsou dlouhé a táhlé, nespěchejte. Tvář je uvolněná. Každý tah proveďte alespoň 5x.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Kosmetička radí – Pleťová séra

Máme tu 2. díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí. Tentokrát na téma - Pleťová séra. V používání sér panuje stále hodně otázek - ptáte se, kdy se sérem začít, zda je opravdu potřeba, jak ho použít a jestli stačí místo krému... Pojďme si v tom udělat jasno. Pleťová séra jsou pro naši pleť doslova super potravou, jsou zkrátka nenahraditelná, proč a kdy s nimi začít? Vše se dozvíte v novém článku a videu.

Séra dle potřeb a typu pleti

Krémy dle potřeb a typu pleti

Kosmetička radí – Pleťové a oční krémy

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je tu. Tentokrát na téma Pleťové krémy. Možná si řeknete, že vybrat vhodný krém je hračka, vždyť na obalech se píše pro koho je vhodný 30+, 50+, na vrásky, na akné, s kyselinou hyaluronovou, s vitamínem C... Věřte, že tak jednoduché to není. Ve výběru krémů se často chybuje. Jak vybrat vhodný krém? Čemu výběr přizpůsobit? Kdy a jak krém správně použít? To vše a mnohem více v tomto článku a videu.

Oleje a másla

Na závěr

Tak co říkáte, jdete do toho? Věřte, že domácí péče se vyplatí. Vaše kosmetička při první návštěvě hned pozná, kdo se staral a kdo nechal svou pleť ladem.

Často argumentujeme, že není čas se věnovat sobě. Teď je ho víc než dost. Věnujte ho nejen své rodině, ale i sami sobě. Chvilka pro sebe v aktuální vypjaté situaci je blahodárná, chce se mi i říci, léčivá...

Pamatujte, že trénink dělá mistra a s každým dalším domácím ošetřením si budete jistější, jednotlivé kroky se stanou rutinou a taháku již nebude třeba.

Potřebujete poradit s výběrem produktů, nemáte pro domácí ošetření vše potřebné? Jsme tu pro Vás, pište, volejte nebo vyplňte náš kosmetický dotazník. Moc ráda Vám doporučím ty nejvhodnější produkty právě pro Vás.

 

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.