Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – Jak osvěžit a hydratovat pleť v létě

Kosmetička radí – Jak osvěžit a hydratovat pleť v létě

Hydratace

Hydratace – to slovo všichni známe. Používáme hydratační krémy, séra,… Vlastně, co dnes není hydratační, že :-)? Mezi hydratačními přípravky jsou však velké rozdíly.

Rozdíl mezi hydratací a hydratací

  • Máme přípravky, které hydratují spíše povrchově – efekt je krátkodobý, po nanesení máme dobrý pocit, pleť je vláčná, ale po delší době opět cítíme, že by to ještě něco chtělo, pleť nemá dost.
  • Přípravky zajišťující hloubkovou hydrataci  – efekt dlouhodobý s cílem pleť převychovat, zvýšit úroveň vlhkosti a zlepšit celkový komfort.

 

Příklad je kyselina hyaluronová

Tolik známá aktivní látka. Najdeme ji téměř v každém krému – a to za 100Kč, ale také i za 2000Kč. Proč tyto rozdíly?  Velmi záleží na typu kys. hyaluronové.

2 základní typy:

  • vysokomolekulární
  • nízkomolekulární

 

Právě velikost molekul výrazně ovlivňuje samotné proniknutí do kůže. Čím menší molekuly jsou, tím hlouběji pronikají do kůže, lépe se vstřebávají a přináší výsledky. Dalšími faktory jsou také použité ingredience, jejich čistota, samotná výroba. Často se stává, že spíše platíme za „pozlátko“, za marketing, značku, za obal… Více o kyselině hyaluronové ZDE.

 

Základ

Pleť potřebuje pravidelnou a systematickou péči.

  • Základem všeho je samotné čištění, ideálně 2 krokové (např. mléko a tonikum (bez alkoholu).
  • Kvalitní hydratační krém ráno i večer.
  • Od 30 let je vhodné také pravidelně zařadit i pleťové sérum (přichází pod krém). Sérum lze použít v případě potřeby i v mladším věku. Vždy je vhodné se poradit s odborníkem o vhodném typu séra a ne slepě nakupovat různá séra s kys. hyaluronovou…
  • Extra péče: hydratace přes den pomocí hydratačních vod, sprejů, květinových vod a sér a 1x týdně hydratační plátýnková maska.
  • Samozřejmě nepodceňujte pitný režim, kvalitní a vyváženou stravu, pohyb,… Kůže je odrazem našeho těla!

 

Letní TOP produkty:

Související články:

Kosmetička radí – Čištění pleti

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8 dílů věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základů, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV - nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítích a našem YouTube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Kosmetička radí – Pleťová séra

Máme tu 2. díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí. Tentokrát na téma - Pleťová séra. V používání sér panuje stále hodně otázek - ptáte se, kdy se sérem začít, zda je opravdu potřeba, jak ho použít a jestli stačí místo krému... Pojďme si v tom udělat jasno. Pleťová séra jsou pro naši pleť doslova super potravou, jsou zkrátka nenahraditelná, proč a kdy s nimi začít? Vše se dozvíte v novém článku a videu.

Kosmetička radí – Pleťové a oční krémy

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je tu. Tentokrát na téma Pleťové krémy. Možná si řeknete, že vybrat vhodný krém je hračka, vždyť na obalech se píše pro koho je vhodný 30+, 50+, na vrásky, na akné, s kyselinou hyaluronovou, s vitamínem C... Věřte, že tak jednoduché to není. Ve výběru krémů se často chybuje. Jak vybrat vhodný krém? Čemu výběr přizpůsobit? Kdy a jak krém správně použít? To vše a mnohem více v tomto článku a videu.

Kam pokračovat ve čtení

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Pupínek, vřídek, akné - kdo by to neznal, čas od času se objeví i na té nejdokonalejší tváři a v ten nejméně vhodný moment. Co dělat a co naopak nikdy nedělat, když se objeví pupínek? Co spolehlivě zabere a pomůže postižené místo rychle vyhojit?

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.