Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

S koncem léta se na tváři často objevují pigmentové skvrny a vrásky, pleť je barevně nejednotná, vyprahlá…

Je správný čas na HLOUBKOVOU REGENERACI, OBNOVU, BĚLENÍ, PROJASNĚNÍ A ANTI-AGE. 

 

Jak si poskládat správnou domácí péči?

Nespoléhejte se jen na séra, ta Vás problému nezbaví. Důležitá je pravidelná každodenní péče, která začíná čištěním, tonizací, následně přichází sérum, krém. 1x týdně peeling a 1x týdně maska. Tyto kroky přinesou výsledky!

Ideální je po létě zvolit přípravky s obsahem AHA kyselin, s kys. glykolovou, Vitamínem C…, které pomohou pleť obnovit, projasnit, sjednotit, vyhladit, zjemnit a celkově obnovit.

 

Pigmentové skvrny

Pojďme si říci ještě něco málo k pigmentovým skvrnám – to je téma, které Vás hodně zajímá. 

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly.

Za pigmentové skvrny je zodpovědný kožní pigment zvaný MELANIN. K jeho produkci dochází v nejspodnějších vrstvách pokožky v kožních buňkách – melanocytech, za účasti nezbytných aminokyselin tyrosinu a enzymu tyrosinasy. Pokud dojde k poruše tvorby a distribuce melaninu vznikají pigmentové skvrny. Nejčastěji se objevují v obličeji, dekoltu, na rukách a pažích, tedy na místech, která jsou často vystavována vnějším agresím.

 

Druhy pigmentových skvrn

Hyperpigmentace = Pigmentové skvrny mohou být dvojího původu:

 • VROZENÁ  (genetická) – to jsou např. pihy, které nás provází od mládí.
 • ZÍSKANÁstárnutím, UV záření a s ním spojená nedostatečná ochrana (nejčastěji), vlivem hormonálních změn, užíváním léků (hormonální antikoncepce, nesprávná funkce jater, hormonální substituce), v těhotenství, také v důsledku mechanického poškození a narušení kůže (např. po akné, úrazech, laserovém ošetření), či nedostatkem vitamínů.

Lze se skvrn zbavit trvale?

Bělící přípravky mají jasný cíl. Zesvětlit nebo nejlépe úplně odstranit vzniklé skvrny. Jak už bylo řečeno výše, velmi záleží na povaze, stavu a především stáří skvrn, od těchto faktorů se odvíjí to, jak moc bude péče úspěšná. Při pravidelné a správné péči je velká šance na úspěch.

TRPĚLIVOST!!!! Nečekejte zázrak za týden, měsíc… Skvrny se tvoří měsíce i roky, než se plně projeví a stanou se pro nás viditelné. Proto i jejich následná eliminace, zmírnění a odstranění vyžaduje trpělivost, čas. Ideální je propojit péči domácí s profesionální.

 

Prevence je základ

 • Nevystavujte se přímému slunci mezi 10:00 – 14:00
 • Kůži chraňte po celý rok speciálními ochrannými přípravky minimálně SPF 30, ideálně SPF 50+
 • Nenavštěvujte solária
 • Každý den se důkladně starejte o svou pleť a používejte kvalitní kosmetické přípravky
 • Jezte pestrou stravu, dostatečně pijte – kůže přímo odráží stav našeho těla (pigmentace může mít dost společného i s překyselením organismu a nedostatečnou funkcí jater)
 • Omezte alkohol, nekuřte
Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Regenerace po létě – domácí péče

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Čištění je základ

 • Čistící přípravky s AHA kyselinami, kys. glykolovou … si poradí jak s nečistotami, make-upem, navíc pomohou s obnovou, šetrně odstraní odumřelé buňky kůže, pokožku tím projasní, barevně sjednotí, zjemní, vyhladí, změkčí a připraví na další přípravky.
 • Doporučujeme 2 krokové čištění: hlavní čistič + tonikum (bez alkoholu) dle aktuálního stavu a typu pleti.

Kosmetička radí – Čištění pleti

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8 dílů věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základů, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV - nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítích a našem YouTube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Hloubková očista a obnova

Peeling = odstranění odumřelé kůže

 • Peeling pomůže odstranit a eliminovat odumřelé buňky kůže, které se hromadí na povrchu – pleť obnoví, zjemní a vyhladí, barevně sjednotí, projasní a pomůže dalším přípravkům prostoupit hlouběji do pokožky.
 • Jak použít: na začátku zvolte interval 1x týdně po dobu 4 týdnů, poté přejděte na udržovací kúru 1x za 14dní
 • peeling opět zvolte podle stavu a typu pleti, i pleť citlivá s žilkami může být šetrně obnovena

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované. Většinou říkáte - na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly. Pleť potřebuje obnovu, odstranění odumřelých buněk a extra stimul. Celková kosmetická péče pak přinese ještě lepší výsledky a pleť doslova promění.

Pleťové bělící a projasňující masky

Pleťová maska nepatří jen do salónu, ideálně by měla být součástí naší domácí rutiny.

 • Masku si dopřávejte pravidelně 1x týdně a to nejen v případě, že potřebujete bělit.
 • Intenzivní kúra –  3x týdně (ob den) po dobu 14dní (bělení, lifting, očista).

Hloubková péče a převýchova – koncentrovaná séra

Pleťová séra jsou účinné koncentráty, které oproti krémům dokáží prostoupit do hlubších vrstev pleti a zaměřit se na daný problém.

 • Existujte celá řada sér a při výběru velmi záleží na povaze, stavu a stáří pigmentových skvrn, rozhodně nezapomínejte na hydrataci, tu pleť po létě opravdu potřebuje.
 • Séra jsou různě koncentrovaná a jejich každodenní použití se různí, proto vždy čtěte návod, jak sérum použít nebo se s námi či jiným profesionálem poraďte o vhodném přípravku i jeho používání. Nekombinujte v dobré víře různé produkty a značky, mohlo by to napáchat škody.
 • Důležité: pokud zvolíte séra Elementa, zvolte i příslušný krém Elementa ze stejné řady, to samé platí i pro séra LOOM, i zde zvolte vhodný krém LOOM.

Pleťové bělící a projasňující krémy

Krém je ochranný kabátek na den a pečující pyžámko na noc. Na krém nikdy nezapomínejte a to i v případě, že použijete make-up.

 • Můžeme zvolit 24hodinový nebo si dopřát zvlášť denní a noční.
 • V případě, že trávíte čas venku a sluníčko i na podzim či v zimě stále svítí, chraňte se na den Ochranným krémem SPF 50 (použití vrstvěte sérum, krém + ochranný krém nebo jen sérum + ochranný krém).

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.