Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly.

S koncem léta je začínáme vnímat intenzivněji (může za to slunce) a je to vidět i na objednávkách, ve kterých se častěji objevují bělící přípravky.

 

Než nakoupíte bělící přípravky

Než nakoupíte různé bělící přípravky na pigmentové skvrny, od kterých budete očekávat odstranění skvrn, přečtěte si tento článek. Může se totiž stát, že sérum nebo krém nezabere, že skvrna zůstane, jak to?

 

Co může za pigmentové skvrny?

Kožní pigment zvaný MELANIN. K jeho produkci dochází v nejspodnějších vrstvách pokožky v kožních buňkách – melanocytech, za účasti nezbytných aminokyselin tyrosinu a enzymu tyrosinasy.

V případě, že dojde k poruše tvorby a distribuce melaninu vznikají hnědá až černě zbarvená místa, která označujeme jako pigmentové skvrny. Nejčastěji se skvrny objevují v obličeji, dekoltu, na rukách a pažích, tedy na místech, která jsou často vystavována vnějším agresím.

Příčina pigmentových skvrn

Hyperpigmentace = Pigmentové skvrny mohou být dvojího původu:

 • VROZENÁ  (genetická) – to jsou např. pihy, které nás provází od mládí.
 • ZÍSKANÁ – stárnutím, UV záření a s ním spojená nedostatečná ochrana (nejčastěji), vlivem hormonálních změn, užíváním léků (hormonální antikoncepce, nesprávná funkce jater, hormonální substituce), v těhotenství, také v důsledku mechanického poškození a narušení kůže (např. po akné, úrazech, laserovém ošetření), či nedostatkem vitamínů.
Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Prevence je základ

Prevence je bohužel podceňována! Většinou řešíme až následek, tedy když vidíme skvrnu. To pak panikaříme, jak se tam najednou objevila. Nutno říci, že to není najednou z ničeho nic, ze dne na den. Je to důsledek nedostatečné péče a ochrany, tedy podceněné prevence.

 • Nevystavujte se přímému slunci mezi 10:00 – 14:00
 • Kůži chraňte po celý rok speciálními ochrannými přípravky minimálně SPF 30, ideálně SPF 50+
 • Nenavštěvujte solária
 • Každý den se důkladně starejte o svou pleť a používejte kvalitní kosmetické přípravky
 • Jezte pestrou stravu, dostatečně pijte – kůže přímo odráží stav našeho těla (pigmentace může mít dost společného i s překyselením organismu a nedostatečnou funkcí jater)
 • Omezte alkohol, nekuřte
Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Zásady bělení

 

Bělící přípravky a procedury

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Bělící přípravky mají jasný cíl. Zesvětlit nebo nejlépe úplně odstranit vzniklé skvrny. Jak už bylo řečeno výše, velmi záleží na povaze, stavu a především stáří skvrn, od těchto faktorů se odvíjí to, jak moc bude péče úspěšná. Při pravidelné a správné péči je velká šance na úspěch.

TRPĚLIVOST!!!! Nečekejte zázrak za týden, měsíc… Skvrny se tvoří měsíce i roky, než se plně projeví a stanou se pro nás viditelné. Proto i jejich následná eliminace, zmírnění a odstranění vyžaduje trpělivost, čas a dlouhodobé používání.

 

Čištění je základ

Mluvím o něm vždy a budu i nyní. Jen důkladně čistá pleť je schopna přijmout aktivní látky z daných bělících přípravků.

Kosmetička radí – Čištění pleti

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8 dílů věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základů, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV - nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítích a našem YouTube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Hloubková očista a obnova – peeling a maska

Peeling

 • je důležitý kosmetický krok a u pigmentových skvrn obzvlášť
 • peeling pomůže odstranit a eliminovat odumřelé buňky kůže, které se hromadí na povrchu – pleť nejen obnoví, zjemní a vyhladí, ale i barevně sjednotí, projasní
 • peeling opět zvolte podle stavu a typu pleti, i pleť citlivá s žilkami může být šetrně obnovena

 

Pleťové bělící a projasňující masky

 • pravidelně 1x týdně
 • jako intenzivní kúru 3x týdně ob den po dobu 14dní
 • alespoň 1x za měsíc jako extra péči a prevenci a doplněk kosmetické péče

Kosmetička radí – Peelingy a masky

Peelingy a masky jsou v domácí rutině často podceňované. Většinou říkáte - na to nemám čas, má pleť je citlivá nebo stačí, když zajdu ke kosmetičce. To jsou ty nejčastější omyly. Pleť potřebuje obnovu, odstranění odumřelých buněk a extra stimul. Celková kosmetická péče pak přinese ještě lepší výsledky a pleť doslova promění.

Hloubková péče a převýchova – séra

Pleťová séra jsou účinné koncentráty, které oproti krémům dokáží prostoupit do hlubších vrstev pleti a zaměřit se na daný problém, tedy nadměrnou tvorbu melaninu.

 • Existujte celá řada sér a při výběru velmi záleží na povaze, stavu a stáří pigmentových skvrn.
 • Séra jsou různě koncentrovaná a jejich každodenní použití se různí, proto vždy čtěte návod, jak sérum použít nebo se s námi či jiným profesionálem poraďte o vhodném přípravku i jeho používání.

Kosmetička radí – Pleťová séra

Máme tu 2. díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí. Tentokrát na téma - Pleťová séra. V používání sér panuje stále hodně otázek - ptáte se, kdy se sérem začít, zda je opravdu potřeba, jak ho použít a jestli stačí místo krému... Pojďme si v tom udělat jasno. Pleťová séra jsou pro naši pleť doslova super potravou, jsou zkrátka nenahraditelná, proč a kdy s nimi začít? Vše se dozvíte v novém článku a videu.

Péče, ochrana a bělení – krémy

Krém je ochranný kabátek na den a pečující pyžámko na noc. Na krém nikdy nezapomínejte a to i v případě, že použijete make-up.

 • Na den zvolte vysokou SPF ochranu. Tyto přípravky můžete použít samostatně, pro zvýšení účinku je vhodné přidat před krémem sérum.
 • V létě poslouží i jako podklad pod make-up, takže se na ně můžete klidně nalíčit. Pokud budete vrstvit ideálně – sérum, krém + ochranný krém nebo jen sérum + ochranný krém.

Kosmetička radí – Pleťové a oční krémy

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je tu. Tentokrát na téma Pleťové krémy. Možná si řeknete, že vybrat vhodný krém je hračka, vždyť na obalech se píše pro koho je vhodný 30+, 50+, na vrásky, na akné, s kyselinou hyaluronovou, s vitamínem C... Věřte, že tak jednoduché to není. Ve výběru krémů se často chybuje. Jak vybrat vhodný krém? Čemu výběr přizpůsobit? Kdy a jak krém správně použít? To vše a mnohem více v tomto článku a videu.

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.