Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetické minimum

Kosmetické minimum

Pro jednoho je kosmetická péče radostí a pro druhého nutností. Často se péče odvíjí od finanční situace, někdy si můžeme dopřát víc, někdy to jednoduše nejde a často také investujeme nemalé prostředky do nekvalitní a předražené kosmetiky. Jaké minimum bychom měli mít doma? Co naše pleť potřebuje k tomu, abychom ji udrželi v kondici?

Tři základní produkty

Čištění, tonikum a krém – to je minimum, které bychom měli pleti vždy dopřát pro udržení dobré kondice.

Čištění a tonizace

Budu se opakovat, ale čištění je skutečně alfa a omega kosmetické péče. Na čištění nešetřete a provádějte ho denně i v případě, že není pleť nalíčena. Vsaďte na 2 fázové čištění – tedy hlavní čistící přípravek (mléko, máslo, pěna, gel) + tonikum.

Čištění odstraňuje nejen make-up, ale i veškeré nečistoty, kterých je ve vzduchu spousty, prach, smog, ale i maz, který pleť samovolně vylučuje. Pokud tedy nedojde k účinnému a šetrnému čištění, další produkty jako sérum nebo krém nemají šanci působit. I ten nejlepší krém na světě nic nezmůže, pokud pleť není důkladně očištěna a připravena na jeho aplikaci.

  • Vybírejte podle složení! Ano, jen na něm záleží.
  • Pokud možno se vyhněte přípravkům, které obsahují sulfáty SLS/SSL, PEGY, konzervanty, minerální olej hojně používaný v olejových odličovadlech. Dále umělé parfemace, alkohol, ….
  • Omezte používání micelární vod na skutečně výjimečné situace, ideálně je úplně vyřaďte. Jsou pro pleť velkou zátěží.

 

Zařaďte tonikum

Nejedná se o obyčejnou vodu, ale o zvlhčující a harmonizující přípravek. Reguluje pH, hydratuje, zklidňuje, stahuje póry a pomáhá dalším přípravkům lépe fungovat a prostoupit hlouběji. Často ho nesprávně používáme jako čistící přípravek!

Tonikum neslouží jako hlavní čistič, určitě neodstraňuje make-up! 

Krém, kabátek pro pleť

Krém je skutečně ochranným kabátkem pro pleť. Dokáže hydratovat, vyživit, zjemnit, zpevnit, rozjasnit, zklidnit, chránit… podle toho, jaký typ pro svou pleť zvolíme. Krém by měl být každodenní součástí péče o pleť, ideálně ráno a večer.

Opět vybírejte podle složení a nenechte se zlákat reklamou, která slibuje zázraky na počkání a přírodní složení. To, že je krém pro vegany, netestovaný na zvířatech a bez parabenů ještě neznamená, že je kvalitní a přínosný pro pleť.

Stále stejná kritéria – vybírejte přípravky bez silikonů – ty poznáte podle koncovek CONE, SILOXANE, CONOL, dále ropné deriváty (minerální olej, parafín, vazelína, Propylen glycol), zbytečné konzervanty, umělé parfemace, PEGY, PPG…

Výše zmíněné látky vytváří návyk, vytváří na pokožce film, pod kterým nedýchá, navíc patří mezi tzv. komedogenní látky, tedy látky, které zanáší póry.

 

 

A co dál?

Čištění, tonizace a krém je skutečné minimum, které postačí mladé pleti. Důležitá je prevence a pokud je naše pokožka zralá, je vystavena náročnému prostředí (klimatizace, vícesměnný provoz, sluneční záření, prach, smog) – pak potřebuje skutečně víc.

  • Sérum – potrava pro pleť. Díky malým molekulám aktivních látek prostupuje hluboko do pleti, kam se samotný krém nemá šanci dostat. Od 30 let by mělo být součástí domácí péče o pleť. Pokud je pleť vystavena velké zátěži, doporučuji i dříve v podobě ozdravných kúr.
  • Maska – extra péče, která okamžitě zlepší vzhled a zdraví pleti. Dopřát by si ji měla jak mladá tak i zralá pleť.
  • Peeling – odstraňuje odumřelé buňky kůže a pokud pravidelně nedocházíme na kosmetické ošetření, měl by být i součástí domácí péče.
  • Olej – extra péče a výživa, dodává potřebné vitamíny, minerály, aminokyseliny.
  • Oční  krém – prevence před kruhy, otoky a vráskami.

Kam pokračovat ve čtení

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady, způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Expirace a uchovávání kosmetiky

Expirace a uchovávání kosmetiky

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. Při nákupu potravin také sledujeme dobu spotřeby a dbáme na správné uložení. Stejně tak bychom měli přistupovat ke kosmetice.

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.