Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetické minimum

Kosmetické minimum

Pro jednoho je kosmetická péče radostí a pro druhého nutností. Často se péče odvíjí od finanční situace, někdy si můžeme dopřát víc, někdy to jednoduše nejde a často také investujeme nemalé prostředky do nekvalitní a předražené kosmetiky. Jaké minimum bychom měli mít doma? Co naše pleť potřebuje k tomu, abychom ji udrželi v kondici?

Tři základní produkty

Čištění, tonikum a krém – to je minimum, které bychom měli pleti vždy dopřát pro udržení dobré kondice.

Čištění a tonizace

Budu se opakovat, ale čištění je skutečně alfa a omega kosmetické péče. Na čištění nešetřete a provádějte ho denně i v případě, že není pleť nalíčena. Vsaďte na 2 fázové čištění – tedy hlavní čistící přípravek (mléko, máslo, pěna, gel) + tonikum.

Čištění odstraňuje nejen make-up, ale i veškeré nečistoty, kterých je ve vzduchu spousty, prach, smog, ale i maz, který pleť samovolně vylučuje. Pokud tedy nedojde k účinnému a šetrnému čištění, další produkty jako sérum nebo krém nemají šanci působit. I ten nejlepší krém na světě nic nezmůže, pokud pleť není důkladně očištěna a připravena na jeho aplikaci.

  • Vybírejte podle složení! Ano, jen na něm záleží.
  • Pokud možno se vyhněte přípravkům, které obsahují sulfáty SLS/SSL, PEGY, konzervanty, minerální olej hojně používaný v olejových odličovadlech. Dále umělé parfemace, alkohol, ….
  • Omezte používání micelární vod na skutečně výjimečné situace, ideálně je úplně vyřaďte. Jsou pro pleť velkou zátěží.

 

Kosmetička radí – Čištění pleti

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8 dílů věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základů, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV - nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítích a našem YouTube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Zařaďte tonikum

Nejedná se o obyčejnou vodu, ale o zvlhčující a harmonizující přípravek. Reguluje pH, hydratuje, zklidňuje, stahuje póry a pomáhá dalším přípravkům lépe fungovat a prostoupit hlouběji. Často ho nesprávně používáme jako čistící přípravek!

Tonikum neslouží jako hlavní čistič, určitě neodstraňuje make-up! 

Krém, kabátek pro pleť

Krém je skutečně ochranným kabátkem pro pleť. Dokáže hydratovat, vyživit, zjemnit, zpevnit, rozjasnit, zklidnit, chránit… podle toho, jaký typ pro svou pleť zvolíme. Krém by měl být každodenní součástí péče o pleť, ideálně ráno a večer.

Opět vybírejte podle složení a nenechte se zlákat reklamou, která slibuje zázraky na počkání a přírodní složení. To, že je krém pro vegany, netestovaný na zvířatech a bez parabenů ještě neznamená, že je kvalitní a přínosný pro pleť.

Stále stejná kritéria – vybírejte přípravky bez silikonů – ty poznáte podle koncovek CONE, SILOXANE, CONOL, dále ropné deriváty (minerální olej, parafín, vazelína, Propylen glycol), zbytečné konzervanty, umělé parfemace, PEGY, PPG…

Výše zmíněné látky vytváří návyk, vytváří na pokožce film, pod kterým nedýchá, navíc patří mezi tzv. komedogenní látky, tedy látky, které zanáší póry.

 

 

Kosmetička radí – Pleťové a oční krémy

Další díl TV pořadu Krása na míru aneb kosmetička radí je tu. Tentokrát na téma Pleťové krémy. Možná si řeknete, že vybrat vhodný krém je hračka, vždyť na obalech se píše pro koho je vhodný 30+, 50+, na vrásky, na akné, s kyselinou hyaluronovou, s vitamínem C... Věřte, že tak jednoduché to není. Ve výběru krémů se často chybuje. Jak vybrat vhodný krém? Čemu výběr přizpůsobit? Kdy a jak krém správně použít? To vše a mnohem více v tomto článku a videu.

A co dál?

Čištění, tonizace a krém je skutečné minimum, které postačí mladé pleti. Důležitá je prevence a pokud je naše pokožka zralá, je vystavena náročnému prostředí (klimatizace, vícesměnný provoz, sluneční záření, prach, smog) – pak potřebuje skutečně víc.

  • Sérum – potrava pro pleť. Díky malým molekulám aktivních látek prostupuje hluboko do pleti, kam se samotný krém nemá šanci dostat. Od 30 let by mělo být součástí domácí péče o pleť. Pokud je pleť vystavena velké zátěži, doporučuji i dříve v podobě ozdravných kúr.
  • Maska – extra péče, která okamžitě zlepší vzhled a zdraví pleti. Dopřát by si ji měla jak mladá tak i zralá pleť.
  • Peeling – odstraňuje odumřelé buňky kůže a pokud pravidelně nedocházíme na kosmetické ošetření, měl by být i součástí domácí péče.
  • Olej – extra péče a výživa, dodává potřebné vitamíny, minerály, aminokyseliny.
  • Oční  krém – prevence před kruhy, otoky a vráskami.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.