Kategorie

Ingredience

Produkty

Kosmetické minimum

Kosmetické minimum

Pro jednoho je kosmetická péče radostí a pro druhého nutností. Často se péče odvíjí od finanční situace, někdy si můžeme dopřát víc, někdy to jednoduše nejde a často také investujeme nemalé prostředky do nekvalitní a předražené kosmetiky. Jaké minimum bychom měli mít doma? Co naše pleť potřebuje k tomu, abychom ji udrželi v kondici?

Tři základní produkty

Čištění, tonikum a krém – to je minimum, které bychom měli pleti vždy dopřát pro udržení dobré kondice.

Čištění a tonizace

Budu se opakovat, ale čištění je skutečně alfa a omega kosmetické péče. Na čištění nešetřete a provádějte ho denně i v případě, že není pleť nalíčena. Vsaďte na 2 fázové čištění – tedy hlavní čistící přípravek (mléko, máslo, pěna, gel) + tonikum.

Čištění odstraňuje nejen make-up, ale i veškeré nečistoty, kterých je ve vzduchu spousty, prach, smog, ale i maz, který pleť samovolně vylučuje. Pokud tedy nedojde k účinnému a šetrnému čištění, další produkty jako sérum nebo krém nemají šanci působit. I ten nejlepší krém na světě nic nezmůže, pokud pleť není důkladně očištěna a připravena na jeho aplikaci.

  • Vybírejte podle složení! Ano, jen na něm záleží.
  • Pokud možno se vyhněte přípravkům, které obsahují sulfáty SLS/SSL, PEGY, konzervanty, minerální olej hojně používaný v olejových odličovadlech. Dále umělé parfemace, alkohol, ….
  • Omezte používání micelární vod na skutečně výjimečné situace, ideálně je úplně vyřaďte. Jsou pro pleť velkou zátěží.

 

Zařaďte tonikum

Nejedná se o obyčejnou vodu, ale o zvlhčující a harmonizující přípravek. Reguluje pH, hydratuje, zklidňuje, stahuje póry a pomáhá dalším přípravkům lépe fungovat a prostoupit hlouběji. Často ho nesprávně používáme jako čistící přípravek!

Tonikum neslouží jako hlavní čistič, určitě neodstraňuje make-up! 

Krém, kabátek pro pleť

Krém je skutečně ochranným kabátkem pro pleť. Dokáže hydratovat, vyživit, zjemnit, zpevnit, rozjasnit, zklidnit, chránit… podle toho, jaký typ pro svou pleť zvolíme. Krém by měl být každodenní součástí péče o pleť, ideálně ráno a večer.

Opět vybírejte podle složení a nenechte se zlákat reklamou, která slibuje zázraky na počkání a přírodní složení. To, že je krém pro vegany, netestovaný na zvířatech a bez parabenů ještě neznamená, že je kvalitní a přínosný pro pleť.

Stále stejná kritéria – vybírejte přípravky bez silikonů – ty poznáte podle koncovek CONE, SILOXANE, CONOL, dále ropné deriváty (minerální olej, parafín, vazelína, Propylen glycol), zbytečné konzervanty, umělé parfemace, PEGY, PPG…

Výše zmíněné látky vytváří návyk, vytváří na pokožce film, pod kterým nedýchá, navíc patří mezi tzv. komedogenní látky, tedy látky, které zanáší póry.

 

 

A co dál?

Čištění, tonizace a krém je skutečné minimum, které postačí mladé pleti. Důležitá je prevence a pokud je naše pokožka zralá, je vystavena náročnému prostředí (klimatizace, vícesměnný provoz, sluneční záření, prach, smog) – pak potřebuje skutečně víc.

  • Sérum – potrava pro pleť. Díky malým molekulám aktivních látek prostupuje hluboko do pleti, kam se samotný krém nemá šanci dostat. Od 30 let by mělo být součástí domácí péče o pleť. Pokud je pleť vystavena velké zátěži, doporučuji i dříve v podobě ozdravných kúr.
  • Maska – extra péče, která okamžitě zlepší vzhled a zdraví pleti. Dopřát by si ji měla jak mladá tak i zralá pleť.
  • Peeling – odstraňuje odumřelé buňky kůže a pokud pravidelně nedocházíme na kosmetické ošetření, měl by být i součástí domácí péče.
  • Olej – extra péče a výživa, dodává potřebné vitamíny, minerály, aminokyseliny.
  • Oční  krém – prevence před kruhy, otoky a vráskami.

Kam pokračovat ve čtení

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Pozvání  5.ročník odborného kosmetického kongresu

Pozvání 5.ročník odborného kosmetického kongresu

Přijměte naše srdečné pozvání na výroční 5. ročník odborného kosmetického kongresu Krása na míru, který se uskuteční v pátek 2.10. 2020 v Praze. 5. ročník je takové malé výročí a to je zapotřebí řádně oslavit. Oslava to bude velkolepá, s bohatým programem, za přítomnosti skvělých přednášejících z Čech i zahraničí, s odhalením mnoha kosmetických novinek...Nenechte si ujít tento inspirativní a vzdělávací den, který je naším poděkováním za Vaši celoroční přízeň a podporu.

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Komentáře ke článku

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.